Kopák, kick

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 20 pro 2008 14:25

vsechno ma svoje pro a proti, bici krome kopaku a nekdy snaru si jinak nez v audiu taky neumim predstavit. veci jako 'strihni loop, ktery sis sestavil, ve 2/3, posun ho o 1/16 doprava a fadeoutuj' se v midi delaji tezkopadne. resp. se nedelaj, protoze se to nenabizi, a zase te to vybizi k jinejm vecem.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 20 pro 2008 14:46

Brooklyn / juanita juarez píše:vsechno ma svoje pro a proti, bici krome kopaku a nekdy snaru si jinak nez v audiu taky neumim predstavit. veci jako 'strihni loop, ktery sis sestavil, ve 2/3, posun ho o 1/16 doprava a fadeoutuj' se v midi delaji tezkopadne. resp. se nedelaj, protoze se to nenabizi, a zase te to vybizi k jinejm vecem.
jasne, audio ma svoje caro.. v pripade MIDI existuje mat loop v PHRASE a je to potom ako s audio.. posuvas cely loop ako potrebujes, ktory je v podstate nieco ako grupa..

kexik

Příspěvek od kexik » 20 pro 2008 15:52

to zavisi od DAW programu. v takom fruity loops alebo abletone je kazde audio enkapsulovane v nejakom sampler moduli, v pripade FL ho dokonca pomocou midi ide triggerovat. navyse je tam par nastrojov ktore umoznuju s loopom pracovat takym polomidi polo audio sposobom (fadovat rezanec bez toho aby sa rozstrihal loop, rozhodit loop na klavesnicu, pitchovat rozne rozne casti loopu atd).

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 21 pro 2008 04:14

Brooklyn / juanita juarez píše:vsechno ma svoje pro a proti,

toje 100% pravda. Pak taky jde o to co komu jak vyhovuje, v cem je rychlej a hlavne kretivni a co koho bavi samo :c)

Co se audio vs MIDI tyce, tak u syntaku audio pouzivam zrovna tak jak uz tu bylo psano, ze si casto MIDI stopu vyjedu do audia a pak procesuju a striham, nabizi to pak uplne novy moznosti a hlavne jinej pohled na celou nastrojovou stopu. Stejnym zpusobem pouzivam HW analogy (pokud je na ne cas), ktery po nahrani bez jakejch koliv hranic do nekonecna nechavam v procesu strihu a zmen. U bicich obcas udelam export treba vsech HHt ktery "pospinim / poskrabu" v LoFi procesu a pak pouziju v kombinaci s MIDI originalem. Nicmene tak jako tak u Bicich celej zaklad a vsechny udery bicich samplu (bici syntezu) spoustim pomoci MIDI, proc uz jsem popsal na predchozi strance.

dendy píše:sodoma gomora... ecson nepouziva s6000 !!!

teba som mal vzdy za poslednu bastu poctiveho hw samplingu,.. teda,takto sa svojmu milacikovi obratit chrbtom a nechat na neho,chudaka,sadat v racku prach...

:D :D
:D :D :D Dendy, co se da delat, zjistil jsem ze kvalita je velmi dobra i v SW, hlavne ale mi to setri cas protoze SW sampler je inegrovanej primo v DAW a neni to samostatna HW krabice ktera potrebuje specialni peci a pristup v ovladani (ukladani archivace atd). Jsem v SW uz tak naucenej ze uz mi to cely ani neprijde, driv to bylo hlavne o zvyku a priznam se i trosku o predsudcich, protoze znas tu slepou frazi " HW je prece HW" : )))) Kazdopadne ale prace s HW samplerem ma obrovsky kouzlo a zabavnost, coz je z myho pohledu fakt inspiruici a obrovsky plus. Ja na ne bohuzel nemam cas protoze za den otocim spoustu ruznejch skladeb kapel ktery produkuju, u kterejch bych si s HW pridelaval starost - pohodlnost / rychlost u me vyhrala . )
EXCOM píše: to vies dnes uz ECSON naraba mysou lepsie ako knobom na moogu ;) digitalne technologie su svina... 8)
Hehe :c)) jj. digital je mrcha, hraje lip a lip. Analogy kterejma mam narvany studio si obcas nestihnou skrtnout (at uz synthy nebo compressory/eq). Digital synthy mam hodne rad a obcas jim davam prednost, moc jsem si ale zamiloval prave kombinaci MIDI/VSTi a Audio/HW Analogy, zrovna tak jako kombinaci Digi pluginy a HW analog outboad.

Odpovědět