Kopák, kick

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
Hanz

Kopák, kick

Příspěvek od Hanz » 25 črc 2008 14:58

Už nějakou dobu se snažím vytvořit "profi" znějící kopák, ale vůbec mi to nejde .. :(

Potřeboval bych zjistit jaký je nejlepší způsob pro tvorbu kopáků.

-syntetizér?
-samply?
-?

Co pak stím?
Použít nějaký filtr nebo EQ aby ten kopák správně "sedl" do mixu?

Na konec dát compresor s limiterem aby to kopalo?

Tohle je můj oblíbený song:
http://alfonse.com/music/Shape%20Shifte ... rsion).mp3

Kopák tam pěkně zapadá a přitom je tak pěkně slyšet. Basa má ty správné frekvence... Prostě celý spodek pěkně basuje takže to nezní vůbec ploše.

Takovému zvuku bych se chtěl přiblížit.

kexik

Příspěvek od kexik » 25 črc 2008 15:02

na zdroji nezalezi, kazdy ma iny zvuk ale v tom to nie je. kopak musi mat spravnu dlzku, attack a podiel tranzientov. vtedy funguje. kompresor je jeden zo sposobov ako to docielit (pri zivom kopaku ina moznost nie je), ale pri pouziti sampleru je to zbytocny sposob, kedze sampler ma ADSR ktorym ide urobit to iste, synth detto. samozrejme nieco ine je pouzitie hw kompresoru, ktory to aj ofarbi

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 25 črc 2008 15:48

samozrejme layering (synth, live, noise) a taky se mi parkrat osvedcil envelope filter (lowpass) s minimalnim q, takaby pustil ven palici a malinko zavrel telo kopaku. Taky je fajn primichat nejaky bandpassovany room pro ocas... metod je kotel...

BS

Příspěvek od BS » 25 črc 2008 15:53

jasne. metod na kopak je mrte moc.

jak pise Pierre. Dobre funguje, vzit spodek kopaku ze synthu, stred ze samplu, a tecku dat nejakej noise, nebo closed hat.

Hlavni je vrstvit, vrstvit, vrstvit, a jednotlivy ty vrstvy oddelovat filtrama, LP? BP, HP,. pak ty LP vrstvy treba prikrmit nejakym staruatorem, na tu BP vrstvu dat neco pro zvyseni punche, na HP zase nejakej lehounkej roomverb.... samozrejme zapojit do procesu kompresor.... metod je spoustA....

bassline

Příspěvek od bassline » 25 črc 2008 16:02

BS píše:Dobre funguje, vzit spodek kopaku ze synthu, stred ze samplu, a tecku dat nejakej noise, nebo closed hat.
Hlavni je vrstvit, vrstvit, vrstvit, a jednotlivy ty vrstvy oddelovat filtrama, LP? BP, HP,. pak ty LP vrstvy treba prikrmit nejakym staruatorem, na tu BP vrstvu dat neco pro zvyseni punche, na HP zase nejakej lehounkej roomverb.... samozrejme zapojit do procesu kompresor.... metod je spoustA....
a neni to zbytocne zlozite ? ja skor preferujem vybrat spravny sampel a ten potom podla potreby zlahka doefektovat...neviem si predstavit ze by som mal robit kick tvojim sposobom, musi to byt zdlhava robota....ale sak kazdy ma svoj postup no :)

BS

Příspěvek od BS » 25 črc 2008 16:04

bassline: jak bych to rekl... on totiz kopak delany metodou vrstveni se ti chova docela jinak, nez jeden sampl. Muzes krasne michat pomery, at uz hloubek, punche, nebo tecky.
Jednim samplem poradnej kopak hrajici dobre spodek, stred i top proste udelat nejde. resp. mozna jde, ale jeste jsem to neslysel :D

wire

Příspěvek od wire » 25 črc 2008 16:26

ja teda taky pouze vyberu idealni sampl a ten pripadne mirne ale opravdu mirne procesuju...
ale tomu vyberu se venuju poctive ;)

jackies

Příspěvek od jackies » 25 črc 2008 16:28

Se vším, co tu bylo řečeno souhlasím.
Ještě bych doplnil, že není možno "dělat" nebo vybírat zvuk kopáku samostatně.

Vždy by se měl dělat současně se zvukem basy a dát oboum nástrojům svůj frekvenční prostor.(EQ nebo výběrem)

Zvuk obou dohromady teprve dělá ten výsledný zvuk kopáku.

Také můžeš zkusit zalaborovat s předsazením kopáku před zvuk basy atd ..
Samozřejmost je, že by měli tyto dva nástroje hrát dobře rytmicky "spolu".

Hanz

Příspěvek od Hanz » 25 črc 2008 22:04

BS píše:jasne. metod na kopak je mrte moc.

jak pise Pierre. Dobre funguje, vzit spodek kopaku ze synthu, stred ze samplu, a tecku dat nejakej noise, nebo closed hat.

Wow takhle by me nikdy nenapadlo kopak udelat.. takový kopák musí znít dost oryginálně..

Tím ze mám vzít spodek ze syntu jsi myslel jakoze mam "utnout" stredni a vysoke frekvence? Pak navrstvit sampl a tady zase zase filtrem nebo eqckem vytahnout pouze stred?
Pierre niko píše:samozrejme layering (synth, live, noise) a taky se mi parkrat osvedcil envelope filter (lowpass) s minimalnim q, takaby pustil ven palici a malinko zavrel telo kopaku. Taky je fajn primichat nejaky bandpassovany room pro ocas... metod je kotel...
jo fíglu s lowpassem sem taky prisel na chut, stim si dost casto hraju.. Jinak zdravím souseda do walmezu, já jsem ze Vsetína;o)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 26 črc 2008 00:17

Me prijde zasadni narvat na kopak Tritone Phasetone... opakuju to uz asi po padesaty, ale fakt sem se malem posral, kdyz jsem to poprvy zkusil...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Hanz

Příspěvek od Hanz » 26 črc 2008 00:22

Cyril píše:Me prijde zasadni narvat na kopak Tritone Phasetone... opakuju to uz asi po padesaty, ale fakt sem se malem posral, kdyz jsem to poprvy zkusil...
Rozhodně to zkusím, dík za tip :wink:

dirtymusic

Příspěvek od dirtymusic » 26 črc 2008 03:05

Me by rozhodne prislo v pohode kdyby nekdo uverejnil fakt tutorial jak vyrobit kick. za prvy by se predeslo (mozna) dalsim tisicovkam topiců jak vyrobit kick a za druhy by tu konecne byla rada jak se to dela..

to ze je tisic zpusobu vime asi vsichni. myslim ze by bylo dobre uverejnit jakej synth na spodek, jakym lpf to uriznout, cim udelat tecku a jakym kompresorem to pak prohnat.

tak ja zacnu. ja delam kopak takhle:
Mam roland MC808 (jako sekvencer), BD jede z jomoxe mbase01, ten je prohnanej pres moog lpf a komprimovanej v TC ELECTRONIC C300 -> preset BD. s timhle jede v layeru prvnich par milisekund hand clapu (sampl) s hpf + comp z MC808. zatim nejlepsi kopak co se mi podarilo dosahnout. podle basy si doladim spodek kopaku na jomoxu a ty base komprimuju sidechain. pak mi to sedi fajnove. pak ladim eq uz jenom na mixu.

snad sem to vysvetlil tak jak to je. zitra uz bez havany to pripadne doladim:))

jackies

Příspěvek od jackies » 26 črc 2008 04:21

JJ, je to vysvětleno.
Akorát je to, jako bys popisoval někomu vůni nedělní polévky.
A už to nehul :)

tutorial jak vyrobit kick .... já snad chcípnu :D
Jsi veselá kopa dirtymusic.

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 26 črc 2008 06:58

dirtymusic píše:Me by rozhodne prislo v pohode kdyby nekdo uverejnil fakt tutorial jak vyrobit kick. za prvy by se predeslo (mozna) dalsim tisicovkam topiců jak vyrobit kick a za druhy by tu konecne byla rada jak se to dela..

to ze je tisic zpusobu vime asi vsichni. myslim ze by bylo dobre uverejnit jakej synth na spodek, jakym lpf to uriznout, cim udelat tecku a jakym kompresorem to pak prohnat.

tak ja zacnu. ja delam kopak takhle:
Mam roland MC808 (jako sekvencer), BD jede z jomoxe mbase01, ten je prohnanej pres moog lpf a komprimovanej v TC ELECTRONIC C300 -> preset BD. s timhle jede v layeru prvnich par milisekund hand clapu (sampl) s hpf + comp z MC808. zatim nejlepsi kopak co se mi podarilo dosahnout. podle basy si doladim spodek kopaku na jomoxu a ty base komprimuju sidechain. pak mi to sedi fajnove. pak ladim eq uz jenom na mixu.

snad sem to vysvetlil tak jak to je. zitra uz bez havany to pripadne doladim:))
Obligatni otazka...

Ukazky? :)
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

c9000

Příspěvek od c9000 » 26 črc 2008 08:49

ja požívam většínou vrstbení několika samplu, Eq a kompresor.
ale ted jsem su zvyk brát kopáky z takový kolekce drums kde sou vysamplovaný z desek a prohnaný přez MPC a má to takovej ten čvachtavej akaiovskej zvuk.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

Odpovědět