Simulace orchestru (reálných akustických nástrojů)

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
Odpovědět
upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 07 pro 2005 13:18

Presne, ja uz sem uplne prestal pouzivat kvantizaci v cubase, porad sem mel trabl se trefit do bicich, tak sem treba piano nechal srovnavat. Rytmicky to bylo fajn, ale atmosfera tatam, ruzne prutahy, blbe seslaply pedal atd. comp srovnal na beaty. Ted uz to delam radsi tak, ze si pustim stary metronom a snazim se alespon obcas strefit a ejhle - atmosfera je zpatky, rymika taky sedi - bici uz skoro pokazde nahrazuji celem nebo basou.
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

Vey

Příspěvek od Vey » 07 pro 2005 13:26

Poklop píše:Ono je někdy nejlepší to zahrát znova celý než to rovnat ...
To je jasný, jak jinak ale uděláš zpomalení skladby bez toho abys to musel později dorovnat, konkrétně v těhlech místech je toho nejvíc. Teda pokud se chceme stále držet taktu. Neznám seq., kterej by upravoval tempo podle toho jak hraješ :-)
Myslím, že je to jasný, v tomhle si rozumíme.

Vey

Příspěvek od Vey » 07 pro 2005 13:30

upman píše:.... atmosfera tatam, ruzne prutahy, blbe seslaply pedal atd. ....
tak tak s pedálem jsem měl taky problém a tak jsem začal dorovnávat na úrovni eventů, kde se vše posunuje společně. Pravda, vždycky to tak nejde.

Amorph
Moderátor

Re: ...

Příspěvek od Amorph » 07 pro 2005 14:57

bassline píše:
Amorph píše: Ono, kdyz nekde slysim 2 syntaky, tak se mi vetsinou libi vic ten, ze kteryho je citit, ze ho hral nebo programoval clovek.
Heh, no tej vete trosku nerozumiem, a kto iny okrem cloveka moze naprogramovat synth cez sekvencer, robot? :P
Ok, asi jsem to mel spis rict tak, ze radsi mam zvuk a nastroj, ze kteryho na me "dycha zivost", at uz to, ze to hral nekdo na klavesy, nebo to, ze ten signal byl generovanej nebo prosel nejakejma fyzickejma krabickama, ktery mu daly nejakej analogovej charakter. Radsi nez nastroj, ze kteryho dychaj nuly jednicky. A jde mi o to, jak tenhle pocit nasimulovat. U kytary, klaves a podobne muzes namitnout, ze si mam koupit dany nastroj v analogove nebo fyzicke forme, ovsem u orchestru to jaksi neni tak jednoduchy.

Amorph
Moderátor

Synful Orchestra

Příspěvek od Amorph » 07 pro 2005 15:04

Tak jsem chvili zkousel Synful Orchestra a tady je prvni ilustracni pokus.
synful orchestra pokus1
Zatim jen smycce a zatim jen solove, protoze jsem zatim neprisel na to, jak z tohodle nastroje vymacknout dobre znejici sekci (defaultne ma v sobe jen solove nastroje). Docela dost se mi libi ty housle a viola, krasne reagujou na charakter hry a rekl bych, ze vcelku realisticky. Kdybych si s tim trochu vyhral, tak bych asi uz byl spokojenej. Kontrabas nejak nic moc a celo, to se mi teda asi vubec nelibi. Casem snad dodam dalsi postrehy.

kexik

Příspěvek od kexik » 07 pro 2005 15:12

amorph: sorry, ze odbocujem, ale neslo by pouzit nieco ine ako ogg? moj kafemlejnek s tym nevie...

bassline

...

Příspěvek od bassline » 07 pro 2005 15:16

Jo, zivost je pekna vec, ale pri akustickych nastrojoch...elektronicka synteticka hudba znie najkrajsie cez sekvencery ktore vytvoria prave tu perfektnu strojovost tohto typu hudby...vzniknu krasne modulovane synth sekvencie ktore clovek nikdy realne nezahra a o tom to je...

Amorph
Moderátor

wma ukazka

Příspěvek od Amorph » 07 pro 2005 15:35

kexik: tady je wma verze Synful orchestra pokus1 wma

kexik

Příspěvek od kexik » 07 pro 2005 15:39

co mas proti starej dobrej mp3? nechajme to tak radsej...

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 07 pro 2005 15:44

kexik: mam proti ni to, ze export do mp3 primo z nuenda je fakt tragickej. dokonce se to tu nekde resilo...

upman
Vybavení

Re: Synful Orchestra

Příspěvek od upman » 07 pro 2005 15:44

Amorph píše:Tak jsem chvili zkousel Synful Orchestra a tady je prvni ilustracni pokus.
synful orchestra pokus1
Zatim jen smycce a zatim jen solove, protoze jsem zatim neprisel na to, jak z tohodle nastroje vymacknout dobre znejici sekci (defaultne ma v sobe jen solove nastroje). Docela dost se mi libi ty housle a viola, krasne reagujou na charakter hry a rekl bych, ze vcelku realisticky. Kdybych si s tim trochu vyhral, tak bych asi uz byl spokojenej. Kontrabas nejak nic moc a celo, to se mi teda asi vubec nelibi. Casem snad dodam dalsi postrehy.
No me se to nejak nezda, housle sou desne upisteny - pravda, ani se mi nechce verit, ze to generuje comp a nejsou to samply, ale i tak. Je ale zase fakt, ze to zni jako bandicka, co se sesla potrapit svoje krasavce, takze zase az tak spatny to neni

kexik

Příspěvek od kexik » 07 pro 2005 16:41

ale ono to su sample, len kratsie, a vyraznejsie procesovane... znie to divne, hlavne styl hry je evidentne "kejbordovy", husle prilis "drzia" ton napriklad... uz aj sample z malych sf2 su dalej zvukovo...

Poklop

Příspěvek od Poklop » 07 pro 2005 17:49

to Amorph: No já bych řekl, že na Synful to zní dobře. Podle mě nejsou ty solo housle upištěný. Podle mě to subjektivně způsobuje ten bass. Ten je podle mě nereálnej. Zkus ho vyměnit za něco věrnějšího a bude to OK :-)

Amorph
Moderátor

synful

Příspěvek od Amorph » 07 pro 2005 19:15

Tak druhej pokus se Synful. Nechal jsem jen kratkej lehkej reverb, aby to bylo vsechno jasny. S houslema a violou jsem si trochu pohral, velocity, volume a spojitost frazi ma dost velkej vliv na charakter zvuku, dokonce synful orchestra umi lecos "inteligentne" ozivit. Ja uz tady podle me narazim na hranici, ze nevim jak se doopravdy hraje na housle. Z basy a cela podle me ale nic rozumnyho vytahnout nejde.

synful orchestra pokus2
Naposledy upravil(a) Amorph dne 07 pro 2005 19:24, celkem upraveno 1 x.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 07 pro 2005 19:23

Rekl bych, ze ten princip slepovani instrumentu ze spousty kratsich samplu, na kterym je postavenej synful, docela funguje, ale neni to jeste dotazeny. Pokud se clovek bude hodne snazit, tak by ta hra mohla pusobit dobre. Ale ten zvuk nejak nevim, prijde mi, ze at delam co delam, zni to porad tak jako plastove. Mozna kdyby se tehle synful system dal postavit treba na Vitousovych samplech... :)

Odpovědět