Simulace orchestru (reálných akustických nástrojů)

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
Odpovědět
Vey

Simulace orchestru (reálných akustických nástrojů)

Příspěvek od Vey » 06 pro 2005 13:02

Přátelé, Amorph zde nakousl pro mě celkem zajímavé téma a věřím, že nejsem sám koho trošičku oslovilo. Proto zakládám tento thread, kde bychom se mohli podělit o zkušenosti se simulacemi reálných akustických nástrojů. Sám jsem v tomto začátečník a proto rád uvítám vaše postřehy, rady a fígle :-) A? už co se aranží a nebo zvuku týče. Též budu rád, když postřeh nebo výklad doplníte hudebníma ukázkama.
Je jasný, že samplovaný orchestr nebude nikdy znít jako živý, ale myslím, že se shodneme na tom, že když se použijí dobré zvuky a dobře zaranžuje, tak běžný posluchač žije v domění, že jde o klasický orchestr, což je taky dáno tím, že nad tím moc nepřemýšlí a nevšímá si detailů .. Prostě slyší klavír, smyčce, trumpetu atd .. a je mu to fuk.

Např. já bych rád dosáhl větší hutnosti a síly smyčců, ale domnívám se že to půjde pravděpodobně řešit pouze přidáním dalšího intrumentu ... ??

Jinak přikládám dvě hudební ukázky (ne zvukové :-) ), kde momentálně nejsem schopnej říct jestli tam není něco co tam bejt nemá, tím myslím nepřirozenost nástroje ..
Budu rád za jakýkoliv podnět jak nahrávku vylepšit a to nejen aranžmá, ale i zvukově ... Zdá se mi, že u 1. ukázky je zvuk hrozně zastřený a nevím čím to je. (vlastně zvuk jsem skoro nijak neřešil)

huk1 0,9 MB
huk1 0,9 MB

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 06 pro 2005 13:46

Vey: k tvym ukazkam, zajimalo by mne, jak nastroje/sample CD jsi pouzil. Podle me by bylo vhodne to u ukazky vzdy uvest.

Add tvuj dotaz na Boj2 z puvodniho threadu, tracky: contrabasses, cellos, violas, violins1, violins2, mans choir, womans choir, orchestral snare, timpani, orchestral cymbals, anvil.

Vey

Příspěvek od Vey » 06 pro 2005 14:09

Nechci teď kecat, je to přes půl roku co jsem to dával dohromady a byl jsem z toho v tu chvíli dost nadšenej, protože se primárně věnuju úplně jinýmu stylu, ale nedávno jsem si říkal, že bych to rád oprášil a dotáhnul do konce. Proto si teď možná úplně přesně nevzpomenu co je kde použito.

huk1: bicí a nějaký smyčec (Edirol Orchestral), Piáno (GPO nebo SampleTank),
huk2: stejně jako u huk1 + EWQLSO a Atmosphere - tam jsem si oblíbil jednu takovou skupinu smyčců ... kterou cpu snad všude :-)

Amorph: asi by ses nepodělil o část vyexportovanýho MIDI? :-)

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 06 pro 2005 14:49

Clovece, fakt hezky, urcite to dodelej, fandim ti. Ja mam celkem dobre zkusenosti ze SapleTankem2 XL, na to, jak to jsou mrnavy samply, tak obcas zasnu, co se z toho da vyloudit.

Jinak hodne dobry sou .gig vzorky, par jich mam, ale chce to gigastudio3 a to mi zase dela problemy mrcha s SX3 - jakmile sem v cubase, tak vzechno v poho, ale kdyz to necham vyrendrovat, tak je to zoufale poskozeny:(

Jinak vim, ze existuji primo orchestral packy na DVD, akorat sem bohuzel jeste nemel to cest - pokud sezenes, dej vedet, urcite bych mel zajem, klavir, celo, violy, tympany, lesni rohy a cinely jsou moje nejoblibenejsi nastroje, jeste tak sehnat hezky fagot a zobcovou fletnu, hned bych byl vic happy, napr. tohle nemusi byt spatne: http://www.philharmonik.com/Main.html?prod_MP
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

Vey

Příspěvek od Vey » 06 pro 2005 15:13

Právě SampleTank mám a občas používám, ale ne na smyčce, zdáli se mi takový ne moc přirozený, takový chemický ... Nevím, ještě jednou to zkusím projet.

GigaStudio moc nepoužívám, mám pro něj asi jen dvě knihovny a nějak jsem línej ho zvláš? pouštět a natahovat ke každej skladbě zase data. Ale funguje skvěle a hlavně nenatahuje celý samply do RAM, což myslím, že u NI funguje sice taky (tuším DFD), ale stále se nemůžu zbavit lupání nebo toho, že nástroj v "náhledu" nehraje. Asi to chce lepší mašinu.

S těma balíčkama na DVD, jeden z nih je právě ten EWQLSO.

Ten Philharmonic ... není to náhodou ten Vitous co byl na AKAI CDs? Řekl bych, že jo ..

kexik

Příspěvek od kexik » 06 pro 2005 15:17

NI su na .gig nahovno, lepsi je vsampler, ale aj ten lupe... jedine gigastudio navyse mam zle podozrenie, ze mimo gigastuda nevie ziadny iny sw vyuzit nadoraz tu banku - rozhodne hra mimo gigastudio inak

Vey

Příspěvek od Vey » 06 pro 2005 15:37

kexik píše:NI su na .gig nahovno, lepsi je vsampler, ale aj ten lupe... jedine gigastudio navyse mam zle podozrenie, ze mimo gigastuda nevie ziadny iny sw vyuzit nadoraz tu banku - rozhodne hra mimo gigastudio inak
Jasně, NI a *.gig je na nic .... Já jsem teď ale spíš měl na mysli funkci "Direct From Disc" (DFD) u NI samplerů, což je doufám to, že samply se nenatahujou celý do RAMky, ale větší část zůstává na disku. Jest tak?

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 06 pro 2005 15:38

Vey: hm, s tim MIDI to musim promyslet. jednak tohle je zrovna komercni vec a jednak je to stejne dost prizpusobeny konkretnimu nastaveni controleru, takze kdyz na to nasadis jinak nastaveny instrumenty, tak to bude delat psi kusy. Ale mozna by nebylo spatny vzit treba nejakej klasickej MID (nejkayho klasickyho skladatele a reprezentativni skladbu) a snazit se na nem dosahnout co nejlepsi orchestrace. Tim by se mohlo dobre poznat, ktera banka je dobra a ktera ne. Samozrejme si pak asi clovek zase bude muset vyhrat s kontrolerama, podle konkretnich instrumentu, aby z toho dostal zivost, ale to uz k tomu patri.

upman: Miroslav Philharmonik je starej dobrej Vitous naprogramovanej do instrumentu. Nemel jsem moznost ho vyzkouset, ale ukazky me moc nepresvedcily. Solove nastroje jsou bezpochyby skvele nahrane a zive. Ale co se tyce vetsich sekci, tak mi to znelo hodne umele. 500E bych za to asi fakt nedal.

kexik

Příspěvek od kexik » 06 pro 2005 15:47

Vey píše:
kexik píše:NI su na .gig nahovno, lepsi je vsampler, ale aj ten lupe... jedine gigastudio navyse mam zle podozrenie, ze mimo gigastuda nevie ziadny iny sw vyuzit nadoraz tu banku - rozhodne hra mimo gigastudio inak
Jasně, NI a *.gig je na nic .... Já jsem teď ale spíš měl na mysli funkci "Direct From Disc" (DFD) u NI samplerů, což je doufám to, že samply se nenatahujou celý do RAMky, ale větší část zůstává na disku. Jest tak?
no to ano... ale stale ostava otazka, cim tie NI samplery krmit... sample packov v nativnom NI formate moc asi nebude

Vey

Příspěvek od Vey » 06 pro 2005 15:59

Amorph: rozmysli, stačí 20 sekund :-) Nasazovat na to něco opravdu nemá moc smysl, spíš jsem se chtěl podrobnějc podívat kolik ti to dalo práce :-) Ke stažení toho moc není, samo, nějaký free MIDI tu jsou, ale co se týče orchestru nic moc. (Spoustu klasickejch skladeb, co jsou jako MIDI ke stažení je namapovanejch např. na GM a to je o ničem)

Kexik: No, spoustu balíků je přece zasazenejch do enginu NI.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 06 pro 2005 18:45

co vitous. vyslo miroslav philharmonic. zkousel nekdo. casto ctu ze vitousovi kolekce jsou to nejlepsi pro samplery. co vy na to?
jeee ted vidim, ze uz to nekdo psal... otazka ale trva. vyzkousel nekdo?

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 06 pro 2005 19:20

Biscuit: Zkousel jsem nejake jeho akkai. Philharmonic by z nich mel zvukove vychazet.
Vitous string ensembles se mi dost libil na pomalejsi plochy a velke bohate ansambly, ovsem ma velmi charakteristicky a snadno rozpoznatelny zvuk. Ale vubec mi neprisel dobry na rychlejsi a vice dynamicke pasaze. Trochu jine je to u solo instruments, ty jsou zase na zive dynamicke pasaze vyborne (smyscce) a moc se mi tam libily dechy. Celkove bych rekl, ze Vitous ma vsechno nahrane jakoby "blizko" a velmi konkretne. To muze byt nekdy dobre, ale nekdy mi to kupodivu i dost vadi, treba smyccove sekce pak nezni tak mohutne, jak bych chtel a tak se to jakoby nemuze rozletet.

Poklop

Příspěvek od Poklop » 06 pro 2005 23:24

Ahoj, taky bych si přilil trochu polívčičky se svejma orchestrálkama :-)
http://www.volny.cz/monitors/tmp/Poklop_orchestral.mp3

Je to Vitouš, Edirol Orchestral, Symphonic voices a buhvíco ještě včetně mých zpívaných vokálů. Taky je tam nějakej pes a koně, bylo to k filmu :-)
Je to sice 2 nebo 3 roky starý, ale tahle hudba nestárne ... :-)
Naposledy upravil(a) Poklop dne 06 pro 2005 23:25, celkem upraveno 1 x.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 06 pro 2005 23:24

pouzivat tieto velke orchestralne kniznice (EWQLSO, VSL, ...) , to chce mat aj silne hardwarove zazemie .. Najlepsie hned viacej pocitacov .. atd ..

Poklop

Příspěvek od Poklop » 06 pro 2005 23:29

Jo, to je pravda, taky mám dva kompy. Ono jde i o RAM, když jedny stringy zaberou 1GB :-) Ale EW orchestra PLATINUM (19DVD) to je teda nátěr. Vienna mi příjde jako trochu slabší ... Edirol orchestral má sice stringy nic moc, ale má dobrý trouby a perkuse a skoro nic to nežere.

Odpovědět