The tape or not the tape?

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
rastika

Příspěvek od rastika » 02 úno 2009 20:38

zdar. ta pouzita ukazka hudby nie je ten najlepsi vyber co sa tyka
porovnania analog vs digital. keby to boli akusticky zahrate bicie alebo
gitary tam by to bolo poznat viac avsak zalezi aj na celom retazci co je
pouzite.

kexik

Příspěvek od kexik » 02 úno 2009 20:41

ale vsak basa z pasu je ovela maksia, pomalsia a robi dojem ze ide hlbsie (i ked nejde, naopak na spodu je pocutelny cutoff)... to mi prve udrelo do ucha. tie veci na stredoch mi nepridu tak podstatne, ale ta spina zo snaru prave na pase vystreli do predu (tie pukance ci granuly ci ako to nazvat)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 02 úno 2009 21:34

Acid Punk píše:Ten wav z pasku ma takovou lepsi atmosku, skoro jako z desky, celek pusobi dobre.
Jinak cisty ad to bych vytahl tu acidovou linku uplne dopredu a nechal duraz na zive krouceni s tim :)
(presunuto, trefil ses do vedlejsiho threadu)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 02 úno 2009 21:46

:oops:
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 02 úno 2009 22:07

syncro píše:je výstup z mixu rovnou do AD RME Multiface, druhý je výstup z magnetofonu skrze pult do AD, třetí je výstup z magnetofonu skrze pult s lehounce přidanými výškami a opravdu velmi jemně ubranými basy (tak, jak to obvykle dělám), taktéž do AD Multiface.
Abych tomu správně rozuměl: co je míněno "výstup z mixu" ?

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 02 úno 2009 22:16

Rekl bych ze vystup z pultu, bez pasky.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 02 úno 2009 22:21

Kermitak píše:Rekl bych ze vystup z pultu, bez pasky.
Ano, ale samotný pult asi nehraje, do něj musí jít nějaký signál - čili počítač - DA ?

Je to tedy tak že je tu digitální zdroj (počítač ?) a z něj DA

1) do pultu a pak rovnou zpět do digitálu přes RME AD
2) DA - pásek (zdroj je ve 2 stopách ?) - pult - RME
3) DA - pásek - pult (+EQ) - RME

?

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 02 úno 2009 22:23

Ivo píše:
Kermitak píše:Rekl bych ze vystup z pultu, bez pasky.
Ano, ale samotný pult asi nehraje, do něj musí jít nějaký signál - čili počítač - DA ?

Je to tedy tak že je tu digitální zdroj (počítač ?) a z něj DA

1) do pultu a pak rovnou zpět do digitálu přes RME AD
2) DA - pásek (zdroj je ve 2 stopách ?) - pult - RME
3) DA - pásek - pult (+EQ) - RME

?
dvojka & 3 bude obracene

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 02 úno 2009 23:11

Brooklyn / juanita juarez píše:
dvojka & 3 bude obracene
syncro píše: druhý je výstup z magnetofonu skrze pult do AD, třetí je výstup z magnetofonu skrze pult
z toho by vyplývalo magnetofon - pult - AD ... Ale snad nám to bude prozrazeno :wink:

syncro

Příspěvek od syncro » 02 úno 2009 23:34

brooklyn: Omlouvám se za to obrácené stereo u mgf, prohodil jsem si, spěchajíc, na pultu grupy 8-)

Ivo: Zdrojem je master out z konzole, do které jde z počítače 16 stop s virtuálními nástroji, u většiny nějaké pultové EQ. Reverby jsou outboard (MPX1 a DP4), delay je outboard (DP4), taktéž komprese bicích (dbx166XL), basy (dbx166XL) a celého master outu (dbx162SL na insertech). Na base je ještě outboard Vermona filtr. To ale asi vlastně nehraje roli.

Tenhle master out jde buď přímo do převodníku (Multiface) a zároveň (paralelním výstupem) do reVoxu, z nějž de signál zpět do pultu na dva kanály a grupami ven do Multiface. Takže u mgf je stejně průchodů převodníky (jeden), ale o jeden průchod víc pultem. Mám to takhle zapojené kvůli možnosti ekvalizovat tu magnetofonovou veri před vstupem do AD (viz. ukázka 3).

rastika: Omlouvám se, že to není akustická skladba, ale vzal jsem to, co mám teď rozdělané 8-)

Ještě snad jen, že nahrávací úroveň na pás byla tak do +3 na špičkách.

Díky za diskuzi, Saša

syncro

Příspěvek od syncro » 23 úno 2009 16:34

Tak po návratu z dovolené koukám, že tady diskuze úplně ustala... 8-(

Saša

badkick

Re: The tape or not the tape?

Příspěvek od badkick » 25 zář 2011 19:28

tato tema ma celkom zaujima:-)
tak sa aj ja pripojim nejakymi kratkymi ukazkami na "analyzu" - aj ked ovela vhodnejsi by bol asi nejaky akusticky styl :-) - tam su vlastnosti pasky asi viac prinosne. a urcite zavisi aj od pouziteho AD a DA prevodnika. a nie som si isty, ci je nejaky rozdiel pocut aj mp3 s nizkym kbps...

Ukazka 1A Ukazka 1B
Ukazka 2A Ukazka 2B A a B v prvej a druhej ukazke moze a nemusi byt prehodene:-)))

bassline

Příspěvek od bassline » 25 zář 2011 22:17

badkick:

Neviem, pri prvom pocuti som mal pocit ze,

Z jednotky sa mi viac paci A - kick s basou mi zneju prijemnejsie, ako keby boli viac zagulatene do mixu :)

Ale potom som pri porovnani toho druheho prikladu cim dalej tym viac nepocul ziadny rozdiel a momentalne ho uz nepocujem ani v tej prvej ukazke :mrgreen:

Neviem, ale ten efekt ktory by to malo cez pas mat, tu asi nevynika tak ze by to bolo mozne jasne rozpoznat...asi fakt zalezi na tom co do pasu ide, aky pas a pasky sa pouziju, cez co to z pasu dalej ide, atd...

badkick

Příspěvek od badkick » 26 zář 2011 08:36

bassline píše:badkick:

Neviem, pri prvom pocuti som mal pocit ze,

Z jednotky sa mi viac paci A - kick s basou mi zneju prijemnejsie, ako keby boli viac zagulatene do mixu :)

Ale potom som pri porovnani toho druheho prikladu cim dalej tym viac nepocul ziadny rozdiel a momentalne ho uz nepocujem ani v tej prvej ukazke :mrgreen:

Neviem, ale ten efekt ktory by to malo cez pas mat, tu asi nevynika tak ze by to bolo mozne jasne rozpoznat...asi fakt zalezi na tom co do pasu ide, aky pas a pasky sa pouziju, cez co to z pasu dalej ide, atd...
je to tak kamo:-)
1ka Acko je skutocne prehnana cez DA-tape(DBX)-AD.
1ka Bcko je povodna verzia
ono sa to mozno viac prejavi na wave - tu su:
1A http://badkick.wz.cz/trnA.wav
1B http://badkick.wz.cz/trnB.wav
2A http://badkick.wz.cz/youA.wav
2B http://badkick.wz.cz/youB.wav
a uplne idealne by sa to veru asi prejavilo na niecom akustickom (ale taku muziku ja nerobim), prip. az moc digitalne znejucom.

Odpovědět