Ableton 6.0.1 - najlepsi Live od 2001

Vše o programu Ableton
Odpovědět
Solarfall

Příspěvek od Solarfall »

ta skratka tam tusim v 5 nebola a vsetci na to nadavali.. dali ju tam uz?

Unique

Příspěvek od Unique »

dendy píše:
Unique píše:podla mna je pianoroll v abletone rieseny uplne perfektne... jednym tlacitkom preskakujes medzi chainom a polo-fullscreen pianorollom, zatial co v cubase a spol. mas otvorenych milion okien, v ktorych sa akurat tak clovek straca...
ktorym tlacitkom resp. je na to nejaka klavesova skratka ???
f12... a pamata si to jak velke okno si mal v pianorolle a ake v chaine... takze mozes preskakovat medzi minimalnym chainom a max rollom...

Unique

Příspěvek od Unique »

Solarfall píše:ta skratka tam tusim v 5 nebola a vsetci na to nadavali.. dali ju tam uz?
ta skratka je tam uz od 4ky myslim, len vela ludi asi zmylilo, ze ked si das view mas tam dve moznosti a to clip a track, kde si vyberas medzi tym, ktore chces mat zafajknute... nie je tam napisana ziadna skratka, ta je az v manuali na konci...

Cyril

Příspěvek od Cyril »

Proc si myslite, ze delat kompletni skladby v abletonu je pro masochisty?

tankista

Příspěvek od tankista »

No pokud to neni moc stop, tak to jde. Ale ja bych preferoval nakyseparatni Mix view. Zda se mi, ze se to trochu zbytecne miche se Session. Proste savle s EQ atd. Tady si to tam sice muzes rucne nasoupat, a to i kvalitnejsi pluginy, kdyz si je nainstalujes, ale prijde mi to nejak min prehledny. Tohle je imho slabina jinak skveleho GUI Abletonu. Ale nic neni idealni na vsechno.

tankista

Příspěvek od tankista »

Mmch, napadlo me podivat se na Ableton na Wiki a byl jsem prekvapen, jak skvely to je zdroj... Je tam treba uz zajimavy FAQ a tipy k novejm funkcim v 6-ce: http://www.teragon.org/wiki/index.php?t ... a_Drum_Map

LUPO

Příspěvek od LUPO »

vcera sem na to poprve koukl a zde jsou moje poznatky:
Ovladani: zatim sem si moc nezvykl, trochu chaos, ale da se, super je ze pak vidim vsechny efekty pohromade

Kvalita efektu je neuveritelna, neda se srovnat s Reasonem, ani v Cubase sem takovej zvuk nenakroutil..

Uchvatil mne predevsim Reverb (naprosto bozi), EQ, Saturation, Filtry (uzasny!!!)

Zasadni pruser co mam, natahl sem tam 14 celych wavu songu a uz mi to nestiha prehravat, takze na live je asi nutny to rosekat na loopy a ulehcit ti procesoru a hadru

Nevim proc ale po hodce dve hrani si, se mi podarilo udelat minimalne dvojnasobne lepsi zvuk, nez v cubase. Nevim cim to je ale uz jen kdyz tam nahraju jednotlivy stopy a dam render, tak ten song hraje o dost kvalitneji a lip nez kdyz dam render v cubase nebo reasonu.

Cyril

Příspěvek od Cyril »

Lupo: no Reason ma render na houby, ale Cubase? Chces rict, ze ten Reverb je lepsi, nez jakykoliv VSTcka co jsi slysel?

LUPO

Příspěvek od LUPO »

ano presne tak. neslysel sem lepsi reverby, alespon ty co se libi me.

dendy

Příspěvek od dendy »

ano, ableton ma filtre aj ostatne efekty spickove uz od prvej verzie a v 6ke uz to dotiahli fakt k neskutocnej dokonalosti.. takze by som sa ani necudoval ak by aj render/mixdown algorytmi mali spravene kvalitnejsie ako konkurencia :)

LUPO

Příspěvek od LUPO »

no me ted sere, ze kvuli tomu budu muset vsecko asi predelavat :)

dendy

Příspěvek od dendy »

haha :) takze migrujes pod ableton ? inak prerabanie veci do noveho hostu neni az tak zla vec, clovek casto dojde na nove napady a vylepsienia aj starsich materialov na ktore uz pomaly sada prach :) ja som si jeden track zatial z reasonu premigroval do abletonu a vysla mi z toho super kolekcia loopov, par novych veci ma tam napadlo a hned je z toho material z ktoreho v pohode vystacim na 15 minut live hrania (povodny track mal cca 8 minut)

ale stale som tak 50/50 rozhodnuty.. ableton vitazi tym ze ked uz raz v nom clovek ma porobene veci je strasne lahke postavit koncepciu live-actu - co je vsak vec ktoruy by som prave chcel teraz poriesit - poriadny live act postaveny na notebooku a par synths HW okolo toho ... cubase u mna zase vitazi pohodlnostou prace, hlavne tym pianoroll, mixer, workspace su vsetko nezavisle windows okna takze sa daju podla potreby presuvat.. toto je u mna hlavna brzda prechodu na ableton - strasne mi vadi ze je tam vsetko v jednom, proste sa cez to nie a nie preniest...

LUPO

Příspěvek od LUPO »

jeste uvidim, to predelavani je strasna prace, v podstate vsecko znova

Poshook

Příspěvek od Poshook »

dendy píše:haha :) takze migrujes pod ableton ? inak prerabanie veci do noveho hostu neni az tak zla vec, clovek casto dojde na nove napady a vylepsienia aj starsich materialov na ktore uz pomaly sada prach :) ja som si jeden track zatial z reasonu premigroval do abletonu a vysla mi z toho super kolekcia loopov, par novych veci ma tam napadlo a hned je z toho material z ktoreho v pohode vystacim na 15 minut live hrania (povodny track mal cca 8 minut)

ale stale som tak 50/50 rozhodnuty.. ableton vitazi tym ze ked uz raz v nom clovek ma porobene veci je strasne lahke postavit koncepciu live-actu - co je vsak vec ktoruy by som prave chcel teraz poriesit - poriadny live act postaveny na notebooku a par synths HW okolo toho ... cubase u mna zase vitazi pohodlnostou prace, hlavne tym pianoroll, mixer, workspace su vsetko nezavisle windows okna takze sa daju podla potreby presuvat.. toto je u mna hlavna brzda prechodu na ableton - strasne mi vadi ze je tam vsetko v jednom, proste sa cez to nie a nie preniest...
skus ableton tak na mesiac (daj mu sancu) a uvidis, ze to nebude s tym prechodom taky problem....
mna prave v Cubase tie nespocetne okna irituju, pretoze casto clovek nerobi nic, len presuva aby mohol vobec vidiet a robit to, co potrebuje

Poshook

Příspěvek od Poshook »

LUPO píše:vcera sem na to poprve koukl a zde jsou moje poznatky:
Ovladani: zatim sem si moc nezvykl, trochu chaos, ale da se, super je ze pak vidim vsechny efekty pohromade

Kvalita efektu je neuveritelna, neda se srovnat s Reasonem, ani v Cubase sem takovej zvuk nenakroutil..

Uchvatil mne predevsim Reverb (naprosto bozi), EQ, Saturation, Filtry (uzasny!!!)

Zasadni pruser co mam, natahl sem tam 14 celych wavu songu a uz mi to nestiha prehravat, takze na live je asi nutny to rosekat na loopy a ulehcit ti procesoru a hadru

Nevim proc ale po hodce dve hrani si, se mi podarilo udelat minimalne dvojnasobne lepsi zvuk, nez v cubase. Nevim cim to je ale uz jen kdyz tam nahraju jednotlivy stopy a dam render, tak ten song hraje o dost kvalitneji a lip nez kdyz dam render v cubase nebo reasonu.
ked natiahnes tie wavy do Live, skus si pri niektorych nastavit prehravanie z RAM (Clip view), pretoze Live ich automaticky taha z HDD. IMHO pri dvoch vacsich HDD by nemal byt problem aj s ovela vacsim poctom audio trackov (podobne ako u Cubase). poznam par typkov, ktori na tom frcia aj s 50 audiotrackmi (z toho 20 full lenght) a no problem... :)

Odpovědět