Ableton 6.0.1 - najlepsi Live od 2001

Vše o programu Ableton
Odpovědět
Poshook
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 črc 2004 10:47

Příspěvek od Poshook »

tankista píše:Neumi grupy, nema score editor, mizerna navigace v arrange modu, mixaz hodne nepohodlna... co vic uz muze vadit pri delani klasiky? video je az v6ce, tudiz mi neni jasny, jak by se delal synchron, s kalkukackou?
groupu si mozes urobit z hociakeho tracku tym, ze nan posles pozadovane tracky... score editor neni v sucasnej dobe na tvorbu vaznej muziky nutny a video sa dalo riesit napr. cez FL Studio VSTi pluginy...

IMHO mixaz v Cubase je pohodlna? neni nad to mat na stope 7 insertov detailne nastavenych a potom chciet pridat dalsi na konkretne miesto....

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

ale flejmujeme :)
huuu
ale zatial v ramci flejmu padaju velmi vecne a zaujimave oargumenty, takze pokracujte :)

tankista
Příspěvky: 451
Registrován: 15 zář 2005 10:02

Příspěvek od tankista »

Mmch. (jeste jednu poznamku si neodpustim). Ableton je imho spise drahy v porovnani s konkurenci. Odlehcena Cubase, Smplitude jsou stejne drahe jako full Ableton, ale umi toho trosku vic, odlehceny Logic je dokonce vyrazne levnejsi (samozrejme, nekomu ty omezeni mohou vadit, to se nehadam, je to individualni... ale vetsine asi nevadej)

tankista
Příspěvky: 451
Registrován: 15 zář 2005 10:02

Příspěvek od tankista »

poshook: ano, znamy nejvetsi nedostatek Cubase, ve 4ce je udajne odstranen... Absence score editoru nekomu (dokonce bych rek vetsine) tvurcu klasiky ale vadi, to snad uznas... Ja bych ho taky rad, ale klientela je u Abletonu spise z jinych kruhu, tudiz necekam, ze bych se ho v dohledne dobe dockal... Spis by potesily HW templejty a nakej editor na ne, to je taky posledn idobou hojne diskutovane, konkurence je v tom dal

Poshook
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 črc 2004 10:47

Příspěvek od Poshook »

aka konkurencia, Ableton nema priamu konkurenciu (mozno ACID, FL Studio, Project 5). Co sa tyka jeho ceny, myslim, ze je v poriadku vzhladom na to, ze je v mnohych ohladoch dost specialny a v danej specialnosti bezkonkurencny.

tankista
Příspěvky: 451
Registrován: 15 zář 2005 10:02

Příspěvek od tankista »

Ano, pro cubase/logic/samlitude/pro tools to neni konkurence, je to urcenen na neco jineho, tak o cem se tu bavime :-)))

Poshook
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 črc 2004 10:47

Příspěvek od Poshook »

tankista píše:Ano, pro cubase/logic/samlitude/pro tools to neni konkurence, je to urcenen na neco jineho, tak o cem se tu bavime :-)))
nemyslim si, ze "na neco jineho" ale "inym sposobom"...

imho tankista, ako si mozes byt taky isty v tom, co Live dokaze alebo nedokaze, ked ho pri svojich hudobnych schopnostiach ani nedokazes naplno vyuzit?

Uživatelský avatar
Kermitak
Moderátor
Příspěvky: 6609
Registrován: 12 led 2005 22:43

Příspěvek od Kermitak »

Kdyz uz se tu mluvilo o cenach, tak SX3 - 599USD. To mi neprijde zas tak moc.

Solarfall
Příspěvky: 1139
Registrován: 20 bře 2004 09:51

Příspěvek od Solarfall »

ableton je jednoznacne z tych drahsich programov.
Poshook píše: imho tankista, ako si mozes byt taky isty v tom, co Live dokaze alebo nedokaze, ked ho pri svojich hudobnych schopnostiach ani nedokazes naplno vyuzit?
Poshook toto uz je fakt zbytocny flame.

tankista
Příspěvky: 451
Registrován: 15 zář 2005 10:02

Příspěvek od tankista »

Dle ceho jsi tak usoudil? Nejsem zadnej studiovej genius, ale jestli neco trochu znam, tak je to Ableton...

Solarfall
Příspěvky: 1139
Registrován: 20 bře 2004 09:51

Příspěvek od Solarfall »

Tankista prosim nereaguj na ocividny flame. dakujem

Poshook
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 črc 2004 10:47

Příspěvek od Poshook »

tankista píše:Ableton neni nejkomplexnejsi DAW, to je fakt, ale je nehorazne intuitivni a jednoduchej + radu veci resi velmi neotrele (a zhusta elegantneji). Ja osobne pouzivam pouze Ableton, a pritom nehraju sety nazivo vubec. Kopletni produkci totiz nedelam, tu bych sis stejne nechal (alespon zcasti) udelat, kdyz bych ji potreboval. Podle me lze brat Ableton tez jako nedostizny poznamkovy blok, tedy nastroj pro primarni tvorbu napadu. (Ale nezkousel jsem treba takovy Garage Band... A trochu mi chybi score editor a hlavne drum editor. Sice 6ka drum uz nejak resi, ale zatim jsem tomu neprisel nakloub - custom popisky ve fold modu. Da se to ale obejit pres pluginy)
podla tohto....
nesnazil som sa o flame :lol:

Uživatelský avatar
onehalph
Příspěvky: 505
Registrován: 24 kvě 2002 09:54

Příspěvek od onehalph »

kexik: http://www.disk.cz/disk/detail1.csp?!PV,642
nejak se to nezobrazi jako cely klikaci link - nutno copy - paste

tankista
Příspěvky: 451
Registrován: 15 zář 2005 10:02

Příspěvek od tankista »

K veci: vsimli jste si, ze 6ka taky zacala pouzivat jiny format pro self-contained ukladani? Jsou tam 2 adresare "Recorded" a neco jako "Tracks"... Zatim mi vrta hlavou, na co je ten adresar "Recorded"... Proc je to zvlast?

tankista
Příspěvky: 451
Registrován: 15 zář 2005 10:02

Příspěvek od tankista »

Jakykoliv stopy (vcetne tech, ktery jsem do Live primo nahral pres vstupy na zvukarne), se totiz objevili vzdy v tom druhem adresari...

Odpovědět