Dexibell VIVO

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
MDudas

Re: Dexibell VIVO

Příspěvek od MDudas » 20 zář 2019 16:13

Motorizovane fadery... SAKRA ! :shock: 8)
Plynuly morphing medzi 2 nastaveniami Hammondu! (aj s pohybom faderov)

Tu uz konci sranda. Toto CO JE ZA MASINU ???

concord
Vybavení

Příspěvek od concord » 20 zář 2019 17:51

DEXIBELL VIVO :mrgreen:
image-9010044-1600.jpg

concord
Vybavení

Příspěvek od concord » 20 zář 2019 18:00

A tie drevene boky klaves! Tie fadre to ozaj konci sranda!
Ma este nejake ine stagepino taketo fadre alebo su prvy o ktorych zatial vieme.
Za tou zvukovou kvalitou stoji predovsetkym polifonia a vysoka kvalita vzorkou uz pri odbere a taketo boli presunute do pamete. Nasledne mohli posunut hranice LP filtra k vyssim hodnotam. A nasledne odialit vznikajuce hodnoty aliasingu. :palec+:
Cela cesta zvuku od zaciatku az po koniec ide 48kHz/24bit a to je sakra pocut!
Naposledy upravil(a) concord dne 20 zář 2019 19:19, celkem upraveno 2 x.

concord
Vybavení

Příspěvek od concord » 20 zář 2019 19:11

Chlapi tu si vypocujte release + hammer noise zvuk. cca 5 minuta. Neskutocne nasamplovany tento efekt. Konecne nikdo kto to spravne nasamploval ale aj vedel nastavit do zvuku ako celok. :palec+: PS
fuha ked este pripocitam body resonance a samotny ton tak to vychadza 4 zvuky mono *2 je min. 8 zvukov na stlacenie 1 klavesu
23 min - to je bomba. Sak to ide samo. :mrgreen:

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo » 20 zář 2019 21:57

Chlapci, vy ste o Dexibelli este nepoculi? :mrgreen:
Je to super masinka, podla mna veeelmi utoci na "neprekonatelnost" Norda :palec+:
Ralf Schink ma super prezentacie, odporucam pozriet na yt.

Edit: Dexibell prisiel ako prvy s motorizovanymi faderami vo svojom modeli J7 Combo. Teda ak nepocitam MIDI keyboard Behringer Motor...

jammix

Příspěvek od jammix » 20 zář 2019 22:04

Cela cesta zvuku od zaciatku az po koniec ide 48kHz/24bit a to je sakra pocut!
tak preto sa mi to zdalo take zastrene volake na výškach.. 8)

concord
Vybavení

Příspěvek od concord » 21 zář 2019 09:49

Jammix :wink: prave naopak vysky su tu jasne prave preto ze LP filter je nastaveny dalej ako to ma konkurencia. Takto to nema spravene ani FORTE- kde museli ist do variabilneho LP. Moj typ je cca 30kHz. Forte ma 25kHz.
Takze vysky su zretelne a bez neziaducich artefaktov. No to je prave ten chvost o ktorom pise Farkas. :palec+: NORD moze tisko zavidiet.

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta » 21 zář 2019 22:25

Musím přiznat, že Dexibell jsem nějak nesledoval. Co je ale podle mě sympatické, že to jsou Evropani a zjevně rozumí evropským tradicím. Tuba je evidentně BBb Tuba , Horny jsou zjevně Alexandr 103, jediné kde jsem se zasmál byla Barokní trubka. To je Picolo na hony vzdálené od barokní trubky, ale i to je v souladu s tím, co Evropa propaguje. Accordeony a dřeva jsou také v pohodě. Co je ale úžasné jsou syntetické zvuky , u Korga Poly jsem se malém pičůral blahem. Jediné co bych vytkl, že mi příde ze nemají ještě podchycené nástroje jako je cylindrivý tenor, baryton, eufonium....ale možná se mýlím a jen jsem se díval blbě

ZFarkas
Vybavení

Příspěvek od ZFarkas » 23 zář 2019 18:14

Tak je pravda, ze Dexibell by mohl jeste nasamplovat daleko vic vselijakych nastroju, treba mi ve VIVO chybi pedal steelkytara, irské housle, vic rejstriku klasickych varhan, pruraznejsi saxofony atd, kvuli tomu si stale musim nechat na live kšefty XP-30 :D ale jinak kvalita interního zpracování včetně kvality samplů, EFX, full polyfonie a neuvěřitelná reakce na dynamiku hry i jednotlivými prsty - stejně jako u akustického klavíru, je opravdu, ne jen trochu dál než dosavadní konkurenční workstationy a VA synty, ale začínám mít skutečně falešný pocit u hry, že je to analog...

Nicméně tak jako třeba u Korgu Polysix jsem nikdy reálně nepoužil ani jeden z továrních presetů, ale svoje vlastní zvuky minimálně o 100% lepší, tak i u VIVO je nutno brát vsechny interní továrně přednastavené presety jen jako základ pro vlastní zvuky. Např žadne interni piana nemaji vubec použité žádné hammer, strings, pedal atd noise, varhany nemají clicky atd. Navic jsem museĺ opravdu vyhodit vsechny tovarni epiana i klaviry a dve tretiny dalsich multisamplu a misto nich jsem dal ty Platinum vzorky (např Steinway, epiana Wurli, Rhodes i FM nebo i B3 simulace) - tyto vzorky jsou jeste o tridu vyse. To je ale jedine dobre, kazdy si muze udelat svoje idealni zvuky na míru.

A malo user pamětí - na prvni pohled proti konkurenci slabina, ale je to slabina nebo spis vyhoda? Zalezi jestli nekdo preferuje spis jeden nebo dva poradny, naprosto dokonaly zvuky v kazde kategorii, nebo stovky ruznych zvuku a nuanci, ale ani jeden z toho dokonaly, viz konkurencni soudobe workstationy. Jinak si nepamatuju, ze by me treba na Polysix nebo Poly61 bavilo hrat na ruzne zvuky polysyntu celou noc, jako na Dexibell a multisamply OB-X v kombinaci s ruznymi jinymi synth samply, co jsem tam dohrál z ext knihoven. Kvalita DAC je u VIVO uz opravdu dokonalá, navic snad vubec poprvy u digitalu je kazdy zvuk, i polysyntů udelany jako dokonale znejici jak v basech, tak v prostrednich oktavach, tak i v nejvyssich castech klavesnice - ve vsech polohach maji stale stejny pocet vyssich harmonickych alikvotu, takze zvuk neni v zadne casti ani vykradeny, ani umělý nebo tupý, a výšky mají naprosto čitelný a silný základ tónu, takže nejsou usyčené ani tenké jako u standardní kvality VA a workstationů veskere konkurence.

Podle me podobna technologie stejne kvality zpracovani zvuku - samplu, FX jednotek i DAC se urcite brzo stane beznym standardem i u konkurence, jinak by to mohl Korg, Kurzweil, Yamaha nabo Roland asi uplne zabalit.. Je to asi jen otazka casu, kdy to od Italů prevezmou cinani a zacnou to osazovat standardne do workstationů, samohrajek a VA.

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta » 23 zář 2019 18:33

Číňani mají kompletně obšlehlýho Hamounda, cbodili mi nabídky od firmy tvářící se že vyrábí Medeli. Oni mají i nějaký workstation, ale bůh ví jak to hraje. Prodávají to přes největší obchoďák Alibaba.

dedko
Vybavení

Příspěvek od dedko » 25 zář 2019 16:37

Poprosim nejaky link na toho činskeho hammonda... bez srandy

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta » 26 zář 2019 07:03

sven
Vybavení

Příspěvek od sven » 26 zář 2019 17:52

$7.00 - $10.00 / Pieces | 1000 Piece/Pieces (Min. Order)
Description: 44 key multi-function electronic organ with microphone

Na obrazkoch je nieco uplne ine. Tipujem to v najlepsom pripade na nejake detske hracky.

Vete

Příspěvek od Vete » 26 zář 2019 18:25

No jasne: Číňani mají kompletně obšlehlýho Hamounda
44 key multi-function electronic organ with microphone

dedko
Vybavení

Příspěvek od dedko » 26 zář 2019 18:46

Jasne, táto čínska odbočka od témy je pivovina, bavme sa o dexibel..

Odpovědět