Dexibell VIVO

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Placka

Re: Dexibell VIVO

Příspěvek od Placka »

No, já si asi počkám, až Farkas objeví zase něco novýho a S1 bude prodávat a koupim ji od něj:-)

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

:mrgreen: Tak odpověď je jasná, co je lepšího než Roland XP-30? No přeci dvě XP-30 :mrgreen:
https://www.ebay.de/itm/Roland-XP-30-Ke ... SwxmNddlVH

Vete

Příspěvek od Vete »

Možná blbá otázka. Potrebujem mať na nástroji MIDI out na ovládanie vokalizéra. V návode na S1 vidím nastavenie midi kanálov .... chýba však midi výstup. Je tam len USB computer a USB memory. Inak pozeral som na ich stránke zvukové knižnice ......... tak teda to na počutie znie skvele. A váži to len 8,5 kg :D :D

Vete

Příspěvek od Vete »

Á už som to vyčítal z návodu. Z USB memory portu treba zapojiť MIDI interface

ZFarkas
Vybavení

Příspěvek od ZFarkas »

No hlavne Vivo umi soucasne provozovat interni zvuky plus az 4 nezavisle midi zony a toto nastaveni ulozit pod nejaky user preset. Treba na spodni oktave ovladam pres midi tóninu od které hraje zvukovy modul Prophet AS1 basové sequence, pak mam 3 oktavy interni Steinway klavir a nahore zbyle 2 oktavy zase pres midi namapovany jiny externi analog lead synth modul.

Jinak jsem Vivo uz pouzil live - necekane povolan na kseft takze jsem ani nestihl rozumne poskladat user zvuky, tak jsem odehral koncert jen na interni zakladni zvuky. Hmm a je to po cca 20-30 letech prvni nastroj po vintage analog gearech co kurňa má zvuk jako analog - proste je to tam uz tak jak je tovarne. Neco jako Yamaha CP10 + SK20 + CS15 dohromady.. nebo aukustický Steinway a Wurli a Rhodes v jednom, ale konečne jsem nemel pocit ze jen hraju na imitaci, ale , to se neda povedet slovy, to se musi zkusit, zažít... Jako nelituju ze sem prosel temi vsemi mizernymi digitaly, od Proteus Keys coby prvniho china digitalu s mizernym uvukem az po dnesni novou edici Krome, se stejne mizernym celkovym zvukem, jinak bych si mozna ani tak nevazil analogu a toho co se jako analog skutecne chova :wink:

MDudas

Příspěvek od MDudas »

HURAAA !!!! CMM je spokojny ! 8)

Konecne tu budu aj ine prispevky, nez len o super XP30. Tesim sa. Uplne vazne. :palec+:

(ale neni to lacnymi prevodnikmi - je to slabymi samplami, syntezou a modulaciou :wink: )

MichalS

Příspěvek od MichalS »

Cavce mravce.

Hlavne by som sa opytal "ZFarkas"a. Prosim ta ked si instaloval zvuky do Dexibell-u, mal si nejake specialne USB? Totiz USB ako hardware registruje ked ho zapojim, ale nevidi na nom nic - ziadne zvuky ktore som nan dal. Taktiez som chcel aktualizovat operacny system a podl navodu ked je na USB, tak ho pri zapnuti malo registrovat. Zaujimave, ze ked som na skusku exportoval "...SET" tak to mi na USB ulozil, aj ho tam vidim keby ze ho chcem importovat... naopak zase, ked som strcil USB do pocitaca, tak ulozeny "...SET" v pocitaci tiez nie je vidno.
Dodatocne info este, ze USB je FAT32 a zvuky som dal do priecinku SOUND

Vies mi prosim nejako poradit? Rad by som si hlavne naimportoval nejaky platinum klavir, ked vravis ze je o dost lepsi ako ten Vivo ktory tam je... resp. potom urobil samozrejme aj svoj zvukovy set. Hlavne ten klavir... a ak je to dobre tak upgradol ten OS...

Inak priatelia, prve dojmy - pecka nastroj, zvuk, pecka mechanika (Vivo P3)
michal

MichalS

Příspěvek od MichalS »

Uz to mam vyriesene...
michal

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Nedas sem nejake info pre buduce generacie Dexibellistov ?

ZFarkas
Vybavení

Příspěvek od ZFarkas »

hele borci vyhodil jsem z domu klasickou zvukovku a poridil Bose Tonematch 8 digital mix ale nahrava super (líp nez ty zvukovky) i primo na iPad a do Cubasis tak sem konecne hodil nejaky improvizace z Dexibellu Vivo co sem si udelal zvuky z dohranejch bank Oberheim a na konci Steinway piano z Platinum kolekce, kterym sem nahradil to nevkusny italsky co tam bylo z fabriky.. sorry za preklepy - je to vsechno sejmuty napoprvy a bez jakychkoliv eq, bez channel stripu - syrovy primo z Dexibellu (efekty interni z klaves): jo a na ikonce je nas Leošek s Lízinkou :mrgreen: a v prvnim spotu sem pridal UNO Drum s dohranou bankou Rolandu TR 606/808/909... original to sice neni ale aspon je to analog + PCM.. libi se mi to vic nez ty Roland Boutique nebo Arturia drums apod, je to taky made in Italy jako Vivo.. nejak mam ty nechina zvuky radsi :oops:
Naposledy upravil(a) ZFarkas dne 21 lis 2019 22:56, celkem upraveno 2 x.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Clovece ja neviem .. mne to pride ze to hra jak kazda ina samohrajka .. akoze uplne zle ..

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Gitara a piano su fajn. Zvysok aj mne pride taky mix. Asi by so chcelo ine ukazky.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

hlavne lepsie zahrate ukazky .. nie "improvizacie" .. v pripade piana treba pouzit aj pedal .. atd .. A samozrejme bez efektov .. Inak na gitaru je vhodne zahrat nejaky gitarovy part .. Nie klavirny ..

ZFarkas
Vybavení

Příspěvek od ZFarkas »

MDudas: v prvním spotu jsou krom drums jen 2 vrstvy: 1. podklady (ten samý zvuk na akordy v horní části i basovou linku hrané současně) + 2. od poloviny spotu solo synt (taky jen jedna stopa) a ve druhem a ctvrtem spotu je to vždy jen jeden zvuk v jedné stopě - nejde o multitrack. Nevím no, mně to přijde že to hraje stejně dobře přes sluchadla nebo studio monitory jako přes kombo nebo mono stage monitor nebo PA, což mi dosud žádný jiný digital workstation kromě snad M3 a XP30 neuměl, aby zněl přirozeně jak ve stereo samotný, tak live s kapelou v mono šavli ten samý zvuk/preset. Pouze analogy se mi takhle chovali vždy. Když si dáš na soundcloud.com vyhledat Dexibell Vivo a poslechneš si ten můj spot na Steinway simulaci a hned potom pokračuješ demoukázkou na Vivo concert piano od jiného autora pod mojí, tak aspoň já se samovolně trochu začnu šklíbit - fázový posuv při nedokonalé digitalizaci toho standardního továrního klavíru mi tam vadí - ten Steinway Platinum kolekce je fakt první digi klavír, u kterýho mám i při hře pocit že hraju na akustický křídlo a zní mi to taky bez kompromisu - myslím že těžko by zněla hra na akustický křídlo nahhraná ve studiu líp než rovnou hra a zvuk z tohodle Vivo Steinwaye… Fakt doporučuju :-)

Pytkin: stav se u mě v Brně něco na to zahrát, postneme to sem potom jako demo místo toho mýho nepovedenýho :cry:
Jinak měl jsem ze samohrajek všechny PSR a S modely, PA od PA50 po PA3X, Rolandy G i E, nevím snad asi všechny starý Casia, JVC, Technics, všelijaký italský samohrajky.. ani jedna neměla zvuk solových nástrojů vč. piana tak pevný, akusticky přirozený a hutný a vpředu posazený jako Dexibell Vivo. Pokud se z nahrávky zdá že je to stejné, zřejmě existují samohrajky netušených kvalit, o kterých zatím nevím - sem s nimi! :palec+:

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

neviem .. ta ukazka piana je tak zle zahrata .. ze sa z toho uplne neda urcit aky ten zvuk je .. takto mi to fakt pripada ako kazda ina samohrajka ..

Odpovědět