Kurzweil Forte

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
MDudas

Re: Kurzweil Forte

Příspěvek od MDudas » 02 lis 2017 00:34

Pridavam sa ku concordovi - to poskodenie mi pride dost (excom si tu z toho trosku robi prdelku :) - zakrivenie a la Jarre )
Ja mam filc nalepeny na vrchnom plechu - t.j. bud mas zohnuty aj horny plech, alebo (a to je uplne najhorsie asi, zohla sa mechanika klaviatury. A to hrozi v buducnosti samymi mechanickymi problemami. Sice na fotke oproti plechu vypada pomerne rovno, ale ako pise concord - takto by to nezmontovali - spodna chasis ma pripravene diery na montaz mechaniky na presnych miestach. Ak by do kriveho plechu montovali rovnu klaviaturu, nikdo by nebol schopny to tak nasponovat, aby to sadlo do dier.
Podla mna to niekde treplo o zem, akurat sa neposkodila farba, takze to tak nevypada.
Moja rada - zmeraj niecim rovnym aj ine casti (napr. vrchny a spodny plech) a ak je krive este nieco, okamzite vratit.

MDudas

Příspěvek od MDudas » 02 lis 2017 00:36

Alebo ina moznost - ak si kutil (alebo niekoho takeho mas), tak to rozober, plechy zrovnaj, a znovu zloz.

chill

Příspěvek od chill » 05 lis 2017 14:44

Ohľadne toho ohybu chasis, nikde vo fórach som sa s takým problémom nestretol..a ten predajca ti rozprával hlúposti, že sa už nevyrába alebo nedodáva. Osobne tu asi viacerí poznajú Davida Weissera, on je aj oficiálnym distribútorom pre USA a na facebooku dosť pomáha novým užívateľom pri problémoch aj s programovaním...FORTE len nedávno popridávalo updaty, ktoré z neho robia supermašinu a hodlá v tom pokračovať. Tak na tvojom mieste by som trval na výmene!! Alebo odstúpiť od zmluvy. Pri výrobe a balení totiž sú výstupné kontroly a také niečo by vo fabrike neprešlo. Nikdy nevieš ako sa taká chyba môže v budúcnosti prejaviť. A ako spomínali vyššie, určite nemeň za starší model. FORTE je vlajková loď a ešte len všetci čakajú aké nové možnosti sa s ňou dajú robiť.

concord

Příspěvek od concord » 06 lis 2017 11:07

MDudas píše:
02 lis 2017 00:36
Alebo ina moznost - ak si kutil (alebo niekoho takeho mas), tak to rozober, plechy zrovnaj, a znovu zloz.
No a budes mat po zaruke. Na tvojom mieste radsej doplatim tych cca 300 eur a kupim v kamennom obchode na objednavku. Z predajcom pri takejto sume sa urcite dohodnes na prislusenstve gratis napr. aktivne bedne.

Odpovědět