Kurzweil Forte

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Benqo
Vybavení

Re: Kurzweil Forte

Příspěvek od Benqo »

MDudas píše:
27 lis 2021 18:59
Benqo, daj pozor, aby si neskoncil ako CMM - cim ostrejsi zvuk, tym lepsie... :lol: 8)
Snad nie 🤣

concord
Vybavení

Příspěvek od concord »

Aka zvada pre jeden efekt. :mrgreen:

concord
Vybavení

Příspěvek od concord »

Benqo píše:
25 lis 2021 16:09
zistil, že keď vynulujem filtre v algoritmoch, zvuk C7 krásne ožije.
Táto metóda bez DSP je použitá v German expanzke.

Aleš Čurda

Příspěvek od Aleš Čurda »

Zdravím, dají se někde stáhnout tovární presety z pc4? A natáhnout do forte? Mělo by to být kompatibilní,pokud jsem to dobře pochopil.Děkuji za rady

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

Caves, skus pozriet toto: https://m.facebook.com/story/graphql_pe ... I2MQ%3D%3D
Ale pozor, Forte nema niektore sample z PC4. Na Facebookovych skupinach je xls tabulka, kde su porovnane objekty jednotlivych serii (PC3, Forte, PC4, K2700,...). Najnovsia verzia tabulky je 6.1.

Aleš Čurda

Příspěvek od Aleš Čurda »

Děkuji za odpověď, podívám se.
Naposledy upravil(a) Aleš Čurda dne 04 led 2022 09:25, celkem upraveno 1 x.

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

Musis byt clenom Kurzweil Forte series skupiny na Facebooku. Pripadne mi napis na messenger, som tam ako Ján Beňo, v obrazku mam Kurzweila.

Stardust
Vybavení

Příspěvek od Stardust »

Musím se pochlubit: po řadě neúspěchů se mi podařilo nasamplovat do Forte vlastní nástroj - takový funky lead. Uznávám, asi to za tu práci nestálo, ale i tak mám velkou radost čistě z toho, že to konečně funguje. Níže přikládám halabala nahrané demo do doprovodného tracku.

Velký dík patří uživateli Benqo, bez kterého bych se nepohnul z místa. Zlatý člověk a ultimátní Kurzweil guru.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Pekneee ..

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

Super je to 👍

Stardust
Vybavení

Příspěvek od Stardust »

Dík! Neni to ještě dokonalé, jsou tam inkonzistence, ale nemám teď silu s tím něco dělat a v mixu se ztratí :-)

Zkoušel jsem ukojit potřebu jiných zvuků přes iphone, ale vznikal dost silný brum na audio in a narůstala kabeláž. Takhle je to vcelku čisté řešení.

demsky
Vybavení

Příspěvek od demsky »

Dal som aj moje Forte programy na Dropbox, takze tam budu uz nafurt, na FM program (DX7 engine) som priradil na slidre TL (Total Level) kazdeho operatora, takze cim vyssie tahas slider hore, tym vacsia FM modulacia. Ked budem mat cas, tak tento program naklonujem 32x a zmenim algoritmus, takze mali by potom byt vsetky algoritmy, ale v podstate kazdy moze ist do editu a tam skusat dalsie veci, je to len taky template.

https://www.dropbox.com/s/bkrvfvgcr0arq ... 1.FOR?dl=0
https://www.dropbox.com/s/wbh9kohlbxlwr ... _.FOR?dl=0

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Stardust píše:
08 led 2022 12:47
Musím se pochlubit: po řadě neúspěchů se mi podařilo nasamplovat do Forte vlastní nástroj - takový funky lead]
Moc hezký zvuk, má vlastní charakter a to je vždy fajn

Stardust
Vybavení

Příspěvek od Stardust »

Dík! Je to vysamplovaný Prophet z IK Syntronik, který používám hlavně na cvičení a nějak se mi nedařilo najít podobný preset nebo si to nakroutit (což považuju spíš za důsledek vlastní neschopnosti).

Zkusil jsem natahat ještě něco, pak případně pošlu ukázku. Ale ten proces mě dost odrazuje od dalších experimentů. Snad se fakt podaří vyvinou něco víc user friendly.

Stardust
Vybavení

Příspěvek od Stardust »

demsky píše:
20 dub 2022 14:12
Dal som aj moje Forte programy na Dropbox, takze tam budu uz nafurt, na FM program (DX7 engine) som priradil na slidre TL (Total Level) kazdeho operatora, takze cim vyssie tahas slider hore, tym vacsia FM modulacia. Ked budem mat cas, tak tento program naklonujem 32x a zmenim algoritmus, takze mali by potom byt vsetky algoritmy, ale v podstate kazdy moze ist do editu a tam skusat dalsie veci, je to len taky template.
To vypadá hodně zajímavě, časem vyzkouším. Obecně je ta kompatibilita s FM super. Jen je toho strašně moc :-)

Odpovědět