Monitory kolem 10-15k

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 17 srp 2008 11:58

hele Jindy, ty to vsechno pises, jako bys delal konkurz na bedny a cekal, ktery se k tobe prihlasi a z tech vybral tu nejlip nalicenou. At uz si poridis jakoukoliv bednu, tak te to nejakym zpusobem ovlivni a nekam posune a vtip je v tom, ze ty ted vubec nevis, kam se chces se zvukem vlastne posunout (jinak bys tam uz byl). At uz poridis jakoukoliv bednu (v tehle a i v o dost vyssich cenovych), tak to jaky na ni budes delat zvuk zalezi hlavne na tom, jak budes schopnej svuj zvuk srovnat s nejakym uz hotovym zvukem. To se samozrejme lisi bedna od bedny ( jak se naucis ve svych usich eliminovat chyby te bedny a tve mistnosti), ale jde o to, aby ses vubec tohle zacal nejak ucit. Takze byt tebou nedelam z toho velkou vedu, koupim neco naprosto osvedceneho s nejlepsim pomerem cena vykon (mozna truthy, krky) a za jeden dva tri roky budes vedet uz o neco lip, co od monitoru chces, pricemz tohle pro tebe bude kazdopadne dobre vyuzita investice.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 17 srp 2008 12:09

Amorph: Celkem vim, kam se chci posunout - nejvíc mi aktuálně scházej detaily a rychlé basy a nezahuhlané výšky, jak to má být. Protože kolikrát něco dělám, tady na těch Geniusech to zní "dobře", ale potom to poslouchám jinde a nacházím tam chyby, nekvalitní synthy, šumy v synthech, milisekundové chyby a teď to musím zjišťovat takhle složitě a to je hodně zdlouhavé - a potom samozřejmě poměry hlasitostí, něco je moc nahlas, něco potichu a tak dále. Takže vím, co chci. Problém je v tom, že u těchto Geniusů je těch chyb na eliminování mraky a něco tam není slyšet prostě vůbec. Možná, že na tom někdo dokáže udělat lepší mixy a zvuk, než já, ale já už na tyhle bedny nemám nervy, je to prostě crap. Až si vychytám tyhle věci, chci začít řešit lepší stereo a prostor a potom se to posune zase dál. A myslím si, že na tyto věci mi poslouží za ty peníze v podstatě cokoliv, nechci to úplně nejlepší za tu cenu, jen aby to splnilo účel, kvůli kterému to kupuji.
Už před dvěma roky, kdy jsem koupil ty Geniusy a upřednostnil zvukovku, klávesy a další věci před monitory, jsem věděl, že jednou nějaké musím koupit, jedno jaké, původně bych se klidně spokojil i s ESI nEar 05, ale když teď mám možnost dosáhnout na dražší, tak proč ne.

matucha

Příspěvek od matucha » 17 srp 2008 13:54

Cim driv si koupis cokoli z (uli, tapco, krk...) tak tim driv se posunes... nevahej, klidne si hod korunou, je to fakt jedno --- zvlast kdyz si nemuzes furt vybrat, tak to nech na osudu ;-).

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 17 srp 2008 15:53

Jindy2 píše:emah: tak na A7 nemam a dlouho mit nebudu, ty nepripadaj v uvahu, navic se mi vzhledove vubec nelibej, to mit na stole nechci...
Mno pokud jde jen o vzhled, mozna by ti babicka pres ne mohla udelat hackovanou decku. A co se tyce ceny, od ceho je tu rychla pujcka a moznost moznost debetniho uveru na karte :) Proc kupovat shit, kdyz staci par tisic doplatit a mit par let klid?
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 17 srp 2008 22:37

No moj subjektivny nazor je , ze v stredoch sa deju najpodstatnejsie veci .. a ak si kupis monitory , ktore stredy moc nehraju , tak to podstatne stale nebudes pocut ..

fova

Příspěvek od fova » 17 srp 2008 22:50

Jindy2 píše:a jde mi take o znacku, kterou znaji i laici a to treba Adam neni, kdyz teda nepocitam, ze to jmeno je v kalendari ;)
Jindy, o vetsine firem vyrabejicich hardware v musicmakingu laici nikdy neslyseli.
Takrka vse co mam doma je od firem, ktere nejsou v obecnem povedomi a pritom je to velmi kvalitni gear.
To ze navstevnici neznaji moje Adamy me nezajima. Pro me je podstatne, ze to jsou slusne hrajici, fortelne udelane bedny od firmy, ktera to dlouhe roky mysli se studiovymi monitory vazne.

Slysel jsi napr. nekdy o firmach jako je Bowers and Wilkins nebo McIntosh?
Je to totalni high end, ale tvoji kamaradi o nich mozna v zivote neslyseli.
Jindy2 píše:on Behringer může hrát sebelíp, ale mě nesmí do domu, nerad bych u nich skončil...Uli výrábí určitě i dobré, ale i špatné věci...i kamarádi, co vůbec nerozumí hudebnímu hardwaru vědí nebo slyšeli, že Behringer má nálepku "shit"...chci tedy trochu i něco reprezentativního Wink
Truthy mam jako poslechove bedny a rozhodne se za ne nestydim, kdyz nekdo prijde na navstevu. Vim, ze ti lide tomu stejne nerozumi, takze jejich pripadne rozumy poustim druhym uchem ven. Za ty prachy bych lepsi hi-fi poslechove bedny asi nekoupil.

Vykasli se na to, co si mysli lidi, kteri tomu stejne nerozumi.
Naposledy upravil(a) fova dne 17 srp 2008 23:00, celkem upraveno 1 x.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 17 srp 2008 22:58

Jindy2: jen tak mimochodem, Poshook prodava v sekci bazar Genelec 8030A za 15k czk.

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 17 srp 2008 23:15

Jindy mozna ceka az mu da slevu :)
Peace
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 17 srp 2008 23:17

Vykasli se na to, co si mysli lidi, kteri tomu stejne nerozumi.
Tezka zivotni pravda :) ale ne vzdy je to tak... zde uz zacina politika :)))
Peace
Obrázek

Rorejs

Příspěvek od Rorejs » 18 srp 2008 00:54

Nevim jestli je to OT, ale koupil jsem pred mesicem po 13tisicich aktivni monitory K+H O96.
Jsou to podle me neuveritelne monitory a levne je to proto, že jsou jakoby stare (cca 10let)
Ale ta citelnost, to je neuveritelne. Maji 60cm na vysku a jedna vazi 22kg :-)

To si myslim ze je dobry nakup, protoze za tu cenu se tomu zatim podle me nic ani nepriblizilo.

Asi jsem se od ted zamiloval do K+H :-)))

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 18 srp 2008 01:25

Amorph píše:Jindy2: jen tak mimochodem, Poshook prodava v sekci bazar Genelec 8030A za 15k czk.
to je pekna cena!

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 18 srp 2008 01:34

Rorejs píše:K+H O96

Asi jsem se od ted zamiloval do K+H :-)))
Byl by odkaz? Podle internetu neexistuji :)
Peace
Obrázek

delay

Příspěvek od delay » 18 srp 2008 07:16

Brooklyn / juanita juarez píše:
Amorph píše:Jindy2: jen tak mimochodem, Poshook prodava v sekci bazar Genelec 8030A za 15k czk.
to je pekna cena!
Já nejspíš budu prodávat KRK RP-8... To jen pro případ, že by jsi o nich normálně uvažoval...

Shodan

Příspěvek od Shodan » 18 srp 2008 09:26

delay: musel bys na ně fixkou napsat "SONY", KRK přece nikdo nezná. :P
-= As we grow as unique persons, we learn to respect the uniqueness of others. =-

Rorejs

Příspěvek od Rorejs » 18 srp 2008 09:52

Klein & Hummel O96
je ted na Ebay v Nemecku, já jsem pro ne byl v Dusseldorfu, vyrazovalo je studio rozhlasových stanic ZDF+ARD, byly tam jako
hlavni monitory.

Tady je odkaz na E-bay na momentální nabídku.
Výrobce je Nemecko.
<a target="K+H O96" href="http://cgi.ebay.de/2-Stueck-Klein-Humme ... >KH_O96</a>

Ted jsou za 1499EUR, coz je jakoby dost, ale v porovnání s nabídkou z MIDI: 2 ks aktivní studiové monitory Genelec - 8050 jsou jeste levnejsi.
A pro me je jasná volba K+H, je to pro mé usi samá radost.

Ani po 4-8 hodinách vlastne nemám pocit, ze poslouchám z "repráku" :-)

Je to tak prijmný poslech az se zozplyvam.

Mimochodem, nekdo tady pred nedavnem kupoval O300D, vyslo to neco pres 100.000,- a podle toho co jsem cetl, by mely byt taky vyborne.

Tyhlety staré O96 jsou hodne dobre a cena sesplhala hodne hodne dolu,
takze jsou dostupné i do malého studia.

A kdyz uz to s nima 10 let vydrzeli chlapi z ARD, asi to vydrzím i já.
:-) :-)
Přílohy
8ce7_3.JPG
8ce7_3.JPG (32.25 KiB) Zobrazeno 564 x
2708_3.JPG
2708_3.JPG (55.98 KiB) Zobrazeno 564 x
Naposledy upravil(a) Rorejs dne 18 srp 2008 10:28, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět