HW synth na plochy ?

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 25 led 2006 14:58

Kvalita zvuku je samozrejme vzdycky subjektivne zabarveny ukazatel a myslím, že tady právě hraje velkou roli zkušenost a "naposlouchané" a hlavně "naprogramované" hodiny. Názory "sjížděčů presetů" považuji za bezcenné. Stačí si přečíst třeba user reviews na Harmony Central a je jednoducé odlišit kdo se s kterým nástrojem opravdu detailně zabýval a kdo jen sjel presety.

Na druhou stranu použít jako exaktní měřítko počet editačních parametrů taky samostatně nejde. I když jistá korelace mezi edtačními možnostmi a zvukem vysledovat lze.

Když nějakou mašinu odpaluju, tak mám pro to obvykle dost dobrej důvod a není to jenom nějaká osobní zaujatost. I když věřím, že spoustě š?astných majitelů asi pěkně piju krev.

Zastávám názor, že každej syn?ák kterej umí něco skvěle je pro mě zajímavej (třeba ten pitomej Kawai K1 za 2 litry je dokonalej na hnusný digitální AM zvuky, ale nic jinýho tam nehledám). Bohužel řada nástrojů umí všechno, ale nic pořádně.
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

hubert

Příspěvek od hubert » 25 led 2006 15:06

Dano myslel som samozrejme technicke parametre a vybavu syntakov o ktorych je rec.....to je predsa presne definovane.....tam clovek co ma skusenosti s vela nastrojmi zrejme dokaze podat aj relevantnu informaciu.....teda pokial sa tym nejako hlbsie zaobera.......vsetko ostatne je len a len subjektivne.....ale vsak ved vsetci vieme o com hovorime...howgh

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 25 led 2006 15:09

Well souhlas asi tak to presne je

bassline

Příspěvek od bassline » 25 led 2006 15:26

hubert píše:Dano myslel som samozrejme technicke parametre a vybavu syntakov o ktorych je rec.....to je predsa presne definovane.....tam clovek co ma skusenosti s vela nastrojmi zrejme dokaze podat aj relevantnu informaciu.....teda pokial sa tym nejako hlbsie zaobera........howgh
A aka je ta relevantna informacia napr.? ...technicke parametre a moznosti syntaku sa daju zistit z popisu, ostatne je vsetko len subjektivita...clovek co to skusa priamo ten synth, pokial sa nejedna o technicky popis, tak podava cisto subjektivne pocity...napr. pri programovani pocuje ako zneju obalky, ako formuju zvuk jednotlive stages obalky, ale to je vsetko subjektivne .. alebo charakter filtra, tam sa neda predlozit ziadna relevanta informacia, niekomu sa farba aku produkuje paci niekomu nie.....

dano

Příspěvek od dano » 25 led 2006 16:31

hubert píše:Dano myslel som samozrejme technicke parametre a vybavu syntakov o ktorych je rec.....to je predsa presne definovane.....tam clovek co ma skusenosti s vela nastrojmi zrejme dokaze podat aj relevantnu informaciu.....teda pokial sa tym nejako hlbsie zaobera.......vsetko ostatne je len a len subjektivne.....ale vsak ved vsetci vieme o com hovorime...howgh
ale podla mna technicke parametre a vybava este nic nehovoria o to, ci je synt dobry alebo horsi...

hubert

Příspěvek od hubert » 25 led 2006 16:42

No tak.......v konecnom dosledku je ale technicka specifikacia jedina relevantna informacia, ktoru mate.....pokial teda aj vyrobca neklame.....vsetko ostatne aj to ci sa ti zvuk filtra paci alebo nie je len a len subjektivne.......takze bassline hovorime o tom istom.....
Dano naozaj neviem co znamenaju pri syntakoch pojmy ako dobry alebo horsi.....ty to vies? toto uz je debata o vode

Tudy

Příspěvek od Tudy » 25 led 2006 17:10

a.tom.x píše:- K4 - mnohem kultivovanější, ale opět AM + filtr (nádherný voice a stringy + spousta digitálních brutalit)
Souhlas, ikdyž nevím jestli bych K4 doporučil někomu, kdo shání synth přímo na plochy (no... vlastně za ty prachy určitě :)
Mně na něm přijdou nejkouzelnější tvrdé filtrované zvuky a plochy beru spíš jako takový bonus navíc. Na druhou stranu věřím, že při použití dobrého efektu se teprve ukáže, co Kawai K4 všechno dokáže (mám pocit, že prehistorická efektovka v K4 dost sráží její zvuk)

Mimochodem, kdy už budou dostupné nové zvuky na K4? :)

dano

Příspěvek od dano » 25 led 2006 18:49

hubert píše:Dano naozaj neviem co znamenaju pri syntakoch pojmy ako dobry alebo horsi.....ty to vies? toto uz je debata o vode
ved prave o tom cely cas predsa hovorim :lol: mozem byt napichany z ... a byt presvedceny ze je lepsi ako ... ale to este neznamena ze to tak naozaj je. tot vsio

Merlin

Příspěvek od Merlin » 25 led 2006 19:47

Tudy píše:.....nevím jestli bych K4 doporučil někomu, kdo shání synth přímo na plochy (no... vlastně za ty prachy určitě :)
Mně na něm přijdou nejkouzelnější tvrdé filtrované zvuky a plochy beru spíš jako takový bonus navíc. Na druhou stranu věřím, že při použití dobrého efektu se teprve ukáže, co Kawai K4 všechno dokáže (mám pocit, že prehistorická efektovka v K4 dost sráží její zvuk).....
(Ahoj Tudy! :-)) No ja si naopak myslim, ze K4 je na plochy primo genialni! Obzvlaste na hrejive "radoby analogove" plochy. IMHO K4 tvrde ostre zvuky prilis neumi...teda dovolil bych si tvrdit, ze je neumi vubec :-D BTW ja si interniho efektaku K4 naopak nesmirne cenim, protoze mam x zvuku, ktere na K4 k smrti miluju, a ktere nikde jinde nenapodobim ani nahodou.

Jinak souhlasim, ze na plochy je fajn JD-800 (ale znova bych ho nechtel ;-)). Z mych hracek se mi na jemne nevtirave plochy asi nejvic libi Triton.
...so many knobs, so little time... (autor neznamy)

Tudy

Příspěvek od Tudy » 25 led 2006 20:05

Ahoj Merline :)
Merlin píše:...IMHO K4 tvrde ostre zvuky prilis neumi...teda dovolil bych si tvrdit, ze je neumi vubec :-D ...
A na co myslíš, že má ten efek?ák overdrive? Schválně zkus udělat jednoduchý "dvouoscilátorový" analog (tuším vlna 15 se zdá ideální), dej si ovládání filtru na modulační kolečko a prožeň to overdrivem se špetkou delaye... Dá se u toho vydržet celkem dlouho :)
Stejně tak na K4 nejčastěji dělám takové ty basové sjezdy filtru ("zvuk umírajících hvězd")
Jinak máš pravdu, že ty tzv prophet pady na tom jdou moc pěkné, ale na Alpha Juno to rozhodně nemá. Výhodu K4 vidím hlavně v tom, že narozdíl od analogů zde můžeš používat různé jiné vlny (typické K4 voice jsou super) a prohánět je vcelku zajimavým filtrem.
Sákryš, nezaložíme Topic Kawai K4?

nunu

Příspěvek od nunu » 25 led 2006 20:51

Spis mi nekdo poslete nejake to kilo v mp3 z tech krasnych hrejivych ploch -)))

Vey

Příspěvek od Vey » 26 led 2006 08:41

Z nástrojů který jsem používal mě nejvíce, co se ploch týče, zaujal Triton, NL3 a Virus. Samozřejmě plocha a plocha je rozdíl ..
Jedna padoidní ukázka Tritona zde.

Když odbočím trošku od tématu, tak momentálně si rád hraju tím, že vytvářím kombinace několika SW instrumentů .. konkrétně padových a FX zvuků z kterých vznikaj velice příjemný atmosféry, alespoň pro mě :-)

dano

Příspěvek od dano » 31 led 2006 17:05

nunu píše:A taky hodne se mi libi plochy Milana Dočekala z TEAMu.Pravda je,ze na nej s propracovanosti nemam...Jsem nekteryma blizko,ale ze by byly stejne,to ani nahodou.Dost mne to depta,ale treba na to jednou prijdu jak to pekne namichat -)
Milan hrá na klávesové piano Yamaha a syntezátor Emax. V racku má ešte expander Kurzweil.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 31 led 2006 17:31

sampler EMAX

mimochodem je to 12-bit ma analogove filtry a je zvukove moc peknej.

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 31 led 2006 17:32

Akorat jak tak koukam tak ho pouziva jako master neb od nej vede jen MIDI kabel

Odpovědět