HW synth na plochy ?

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
dano

Příspěvek od dano » 01 úno 2006 21:36

nunu píše:To ma teda nekdo stesti -)))Co ja bych za to dal,i ty bestie tezke bych mu nosil -)))))Stejne toho Kurzweila nema zapnuteho,bude mit jeste nejakeho neviditelneho korga ktery to cele tahne -)))
PS:Moc rad,ale ke.va moc rad bych se mu nekdy podival na jeho setupy...Nez mne ten chlap dozene k silenstvi -)))Jste s nim nekdo v nejakem blizsim kontaktu???Klidne do PM kdyz nebudete chtit verejne -)))
1. Milan Docekal nemusi mat nic zapnute, bo par krokov od neho stoji na podiu MUZIKANT Juraj Tatar, ktory HRA (mimochodom pouziva JV2080)
2. Milan Docekal nie je zvukovy mag, to si si podla mna dal dost nizku latku, ked sa chces od neho ucit.
3. Od Milana Docekala sa da poriadne naucit chlastat - to mu nikto nevezme.

Tudy

Příspěvek od Tudy » 02 úno 2006 00:19

Poshook píše:tiez som to napisal z recesie - ty a 4 vety :lol: :lol: :lol:

to Tudy) neber si to tak vazne
V poho, však na Tebe kudlu netahám :)
(ale i tak dík za vysvětlení)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 23 čer 2006 13:42

Ja nevim, pro me jsou plochy dost dulezitej prvek, ale neni to prave to, na co by mohly stacit SW syntaky? To prece neni tak kriticka aplikace jako treba bassy, ne? Jak tak posloucham dema treba Atmosphere, tak mi prijde, ze moc neni co resit ,) Opravte me, jestli se pletu.
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 07 črc 2006 14:19

Cyril: jednak Atmosphere neni syntak, ale ROMpler - ma na pevno nasamplovane dlouhe vzorky ploch a atmosfer s malou moznosti jejich dalsi upravy.
Druhak jsem si prave koupil wavestation a netroufam si sice tvrdit, ze by zvuk byl nejak markantne lepsi nez VSTi verze (to si zatim mozna jen namlouvam:), ale prace s realnym syntakem to je pak uplne o necem jinem hlavne co se tyce kreativity, kterou to v cloveku vyvolava. S VSTi se snazis stelovat co nejmin, protoze to je otrava a jsou jich tuny, v realu si s tim co nejvic hrajes, protoze to je zabava a chces z toho nastroje vydolovat co nejvic. Ale to asi neni uplne o plochach, spis jsem se chtel podelit o sve cerstve postrehy:)

FFoxX

Příspěvek od FFoxX » 07 črc 2006 15:05

Že by Virus TI? Kombinace Wavetable a Hypersaw oscilátoru...

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 08 črc 2006 11:14

Já rád používám kombinace string-machine s digitálním syntetizérem, např. ARP Omni II (stejný string engine jako Solina) a k tomu K5000 nebo třeba VZ10. Zvuk získává na š?avnatosti, nechybí mu chladnost ani vřelost... Nevýhoda - nutnost nahrát to živě.
Jednoduchý analogový plochy (který je ale prakticky nemožný napodobit;-) bravurně zvládá Crumar řady Bit (one, 01, 99). Hladkej průhlednej zvuk, nádhera.
A na složitější spektra, měnící se třeba s časem nebo nějakým příchozím eventem, je fajn Andromeda. Takhle připravený zvuk ve 4hlasým unisono režimu skýtá mnoho překvapení a druhů štěstí pro hráče:-)
Ale berte to jako ryze IMHO, tohle prostě baví mě.

Odpovědět