Konvoluce kytarovych aparatu

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
Amorph
Moderátor

Re: Konvoluce kytarovych aparatu

Příspěvek od Amorph »

hm, za triapul tacu bych do toho sel hned. Za ty prachy nesezenes nic podobnyho.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

nejaky novy zajimavy a free veci v oblasti kytarovych simulaci:

Cab enhancer - ma udajne vratit zivot do simulace repra pomoci impulsu
http://www.kvraudio.com/get/3847.html

free konvolucni reverb s nulovou latenci
http://www.kvraudio.com/get/3835.html

Wohma

Příspěvek od Wohma »

Diky!

Jinak ja ted zacal pouzivat 8505 od Nicka Crowa a k tomu impulzy z Andy Sneap fora (konkretne AWESOMETIME-cab) a zvuk je celkem slusnej!
Na konvoluci pouzivam keFIR

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

8505 i 7101 jsem taky zkusil, ale podle me je s prehledem valcuje Sharp 2 od stejneho cloveka. Ty dva aparty sice na prvni poslech zni jako docela maso, ale prislo mi, ze sharp ma vetsi stavu a daleko lip reaguje na hru.

vasek

Příspěvek od vasek »

Amorph: používám tebou kdysi doporučený freeverb. Jak jsou vpravo ty sloty (je jich myslím 8), tak to vypadá, že by se tam měly nahrávat jednotlivý impulsy a pak je porovnávat, ale nějak mi to nefunguje. Pořád hraje jenom jeden, ať klikám, kam klikám.
Jakej je ten cab enhancer...?

Cyril

Příspěvek od Cyril »

Tak jsem vyzkousel Nick Crow 8505 a tohle je muj prvni pokus, kdybyste nekdo mel nakej komentar ke zvuku, budu vdecnej...
NickCrow8505.mp3
(889.53 KiB) Staženo 77 x

Vuid

Příspěvek od Vuid »

Cyril: Zvuk je to dobrej, jen to stereo je nejak moc, to taky dela ten 8505?
Musim to zkusit, vubec neznam.....

Cyril

Příspěvek od Cyril »

Vuid: ne to stereo je naprosto standardni doubletracking, L100 R100, cili dve instance 8505 (a dalsich efektu, predtim je jeste TSS free simulace tubescreameru, za tim Boogex, na masteru EQ). Takhle nataci tenhle typ kytar 99,9 procent lidi :)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

Cyril: no 99,9% lidi na ultimatemetal foru mozna;) Ale jo, zni to dobre, jen kde uz jsem te riff slysel covece;)

Cyril

Příspěvek od Cyril »

Amorph: no ta puvodni cista kytara je samozrejme stazena z toho fora, co rikas :) Moje kytara je momentalne ve spatnym stavu :) Fakt to nezni uplne hrozne? Je to fakt prvni pokus, vcera vecer a povetsinou na sluchatkach, takze sem to sem hodil proste tak, abych mel nakou zpetnou vazbu, jestli je to uplne mimo nebo ne.

rastis

Příspěvek od rastis »

cize si nasiel na nete nejaku gitaru a doma si to cimsi oplaginoval, a ze co mi na to ? :)

Vuid

Příspěvek od Vuid »

Cyril píše:Vuid: ne to stereo je naprosto standardni doubletracking, L100 R100, cili dve instance 8505 (a dalsich efektu, predtim je jeste TSS free simulace tubescreameru, za tim Boogex, na masteru EQ). Takhle nataci tenhle typ kytar 99,9 procent lidi :)
Vim jak to vetsina lidi priblizne dela. Akorat jsem myslel ze predvadis ten 8505 zazrak.
A tys tam navesil kdeco a nahral double, no nic.....priste. Jo, vlastne ani nenahral! Ale to by mi nevadilo, kdyz jde o ukazku zvuku sw. No ale zni to dobre, to zas jo.

Cyril

Příspěvek od Cyril »

Co vam sakra vadi??? To je prece uplne jedno kdo nahral cistej DI track, jde mi o zvuk toho pluginu!!! A "nepredvadim", zajimal me jen nazor ostatnich, protoze si co se tyce kytarovyho zvuku moc neverim.

Vuid

Příspěvek od Vuid »

Co nam vadi? Ze jsi tu kytaru nenahral sam me vubec nevadi (nekomu mozna), vadi mi ze jsi neuvedl co jsi vse na tu nahravku pouzil.
Bez toho se zvuk ty hlavy (ja jsem zjistil az ted, ze je to jen hlava - a zatim se mi to nepovedlo stahnout, asi se na to vybodnu) tezko hodnoti! Podle toho co jsi psal, jsem mylne myslel ze je to prace jednoho pluginu, a ono je to laborovani s kytarovym zvukem pomoci mnoha pluginu. Z toho fakt tezko soudit jak ten konkretni jeden plugin hraje.

Jestli te jen zajima zda se ti ten zvuk povedl, tak jo, povedl. Aspon me se libi.

Cyril

Příspěvek od Cyril »

Vuid: dekuju, fakt mi slo jen o to, jestli to "zni dobre". Osobne mam takovej pristup (mozna pro nekoho divnej, nevim), ze kdyz mam slyset ukazku zvuku neceho, tak me primarne zajima uz nejak "nalestena", nebo idealne pouziva v mixu. Protoze me zajima, co se s tou veci da udelat, ceho se da dosahnout (kdyz se to umi). Pak uz jen prijit na to jak, ale treba samotnej suchej zvuk preampu bez simulace bedny nebo realny bedny by mi asi moc nerekl... atd. Kdyz to slysim nekde "hotovy" a zni to dobre, pak vim, ze je to vec, se kterou se da neceho dobryho dosahnout, a je to pak uz jen o tom, jestli to dokazu.

Odpovědět