Waldorf Blofeld

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
Public_Domain

Re: Waldorf Blofeld

Příspěvek od Public_Domain » 11 bře 2010 22:43

ahoj. já sem si nainstaloval spectre,ale to byla verze od nich na 30 dnů. Jakmile jsem to nainstaloval, můje crakcnuté nuendo šlo do píči a veškeré crack programy taktéž.... s novou licencí se dá toto obejít???? protože silně uvažuji o sl licence a jak jsem četl, dá se něco vyrobit i s tím spectre-jako že vlnové křivky atd...

ivom

Příspěvek od ivom » 12 dub 2010 22:30

New Blofeld Firmware V1.15
11/04/2010:

This new firmware version 1.15 adresses reported issues of the Blofeld and adds some improvements.
Improvements:

* MIDI Clock reception improvement
* System Exclusive handling
* Workaround for USB on Apple computers
* Sample/Wavetable start as Modulation Destination
* User Wavetables
* Changing Multi Programs via Bank MSB (CC#0) value 127
* Local Off for Blofeld Keyboard
* Minor bugfixes
http://www.waldorfmusic.de/assets/files ... dV1_15.zip
*IvoM*

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 13 dub 2010 08:12

ale tie user wavetables funguju az po zakupeni toho upgradu, ze ?

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 03 kvě 2010 22:43

nerob mi zle, este zacnem nahodou pochybovat o tom ze chcem obetovat blofeld mojmu honu za JP8080 :-))

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 30 kvě 2010 22:13

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 30 črc 2010 13:52

Blofeld večer,
poslední cca rok jsem intenzivně hledal pro sebe nejvhodnější nástroj, měl jsem podmínky: co nejmenší a nejlehčí, na panelu aspoň přes 1 oktávu místo pro můj wav/mp3 player na autodoprovody - Boss JS-8, mám na tom ke každému songu nebo smyčce naprogramovaný i různé efekty pro improvizaci na el. kytaru, obsahuje efektor GT-10, takže super kvalita do PA mixu, o třídu výše než s jakoukoli samohrajkou doteď. Dále jsem podmínky aby to mělo průrazný, kovový sound co nejpodobnější analog syntezátorům 70/80 let (na který jsem v tý době hrával, protože nic jinýho nebylo :-), tj. aby to ani vzdáleně nepřipomínalo tenké umělohmotné zvuky některých současných workstationů (nebudu jmenovat, abych neurazil jejich šťastné majitele, ale jsou jich u nás plný obchody...), dále aby to mělo jak plnohodnotný syntezátor (na lead zvuky starých poly/mono syntů), tak ROM se vzorky (pro imitace klasických 60/70 keyboardů, hamondů, rhodes, D6, mellotronu atd) a ideálně i sampler (pro multisamply některých keyboardů, co bývají coby rompler nic moc, např. zvuk Wurlitzer, klavíru atd). Rok jsem sháněl informace, po všech muzikantských fórech v celém světě, youtube, zkoušel jsem si pořádně zahrát a otestovat vše odpovídající, pokud jsem to někde u nás objevil. Neměl jsem žádné finanční omezení, za dobrý nástroj jsem vždy ochoten dát prakticky cokoliv, pokud budu vědět, že už nic jinýho neexistuje, co by mě uspokojilo víc. Vyšla z toho po roce jediná volba - Waldorf Blofeld Keyboard.
Programovat všechny možné analog i digital syntezátory a workstationy už, doufám, umím z dřívějška, tedy vím co a jak změnit, když chci udělat se zvukem to nebo ono. Takže po pár dnech s Blofeld Keyboardem mohu jen říct, jak mooc dobře, že Němci nezadali výrobu do Číny a nezaplavili tím celý trh jako smetí od Rolandu, Korgu, Yamahy apod, ale nechali si jen pár obchodních zastoupení, výrobu jen na objednávku pro profesionální muzikanty, ne na sklad pro vánoční dárky do studentských pokojíčků. Naprosto profesionální zvuky jdou na tom udělat, znějí naprosto dokonale (mráz po zádech běhá, stejně jako u starých OB, Poly6. Moogu atd..), simulace keyboardů po zakoupení a instalaci přes program SPECTRE (zdarma) pár sad wave vzorků a nějakých samplů taky super a možnosti hraní s VA syntezátorem také takřka neomezené, ale hlavně výsledkem je skutečně hutný naprosto analogově znějící sound. Velikost 4 oktávy mi stačí, naopak je lepší než 5 oktáv co jsem měl doteď, vypadá taky super, děkuji Blofelde!

kexik

Příspěvek od kexik » 30 črc 2010 14:54

nedal by som ani halier za informaciu ze blofeld sa nevyraba v cine ;)

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 30 črc 2010 15:02

:) jsem zvědavej jestli teď, jak si v Číně vystávkovali vyšší minimální mzdu se ty věci nebudou vyrábět v Indii nebo třeba v Demokratické republice Kongo :) ... tam je totiž ještě levnější pracovní síla (nebo teda spí síla než pracovní :) )

ad. hutný analogový sound .... to mě fakt pobavilo :)
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

kexik

Příspěvek od kexik » 30 črc 2010 15:13

a.tom.x píše:
no, hutny sound je relativny pojem, o ktorom sa da natahovat pri pive, kym miesto vyroby je proste exaktny fakt, ktory ide overit :wink:

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 30 črc 2010 15:40

kexik píše:
a.tom.x píše:
no, hutny sound je relativny pojem, o ktorom sa da natahovat pri pive, kym miesto vyroby je proste exaktny fakt, ktory ide overit :wink:
No až tak relativní to zase není, Blof je spíš zubatá digitální bestie než hutnej analog ...
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 30 črc 2010 15:59

ja mam aj tak haluz z tych iracionalnych vyrazov ze "zubaty" a "chlpaty" a "gulaty" zvuk.. nikdy si neviem nic konkretne pod tym predstavit :-)))

bassline

Příspěvek od bassline » 30 črc 2010 20:11

kexik :D

Odpovědět