Yamaha DX200/AN200

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 18 říj 2007 12:53

demsky : no ya mam yamahu fakt rad ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 18 říj 2007 13:58

pytkin: to fakt alebo si len srandu robis ? :)

no mna osobne musim povedat ze DX200 aj AN200 totalne dostali.. tusil som ze budem spokojny ale ze budem az TAKTO nadseny ako som (a stale to stupa, hlavne ked som zacal na nich masivne pouzivat ovladaci SW) to som fakt netusil.. totalne nadcasove, a ako tak kukam na ebay tak aj totalne nedocenene stroje ... :)

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 18 říj 2007 14:13

dendy> ano, ano, .. je to PLG 150 karta obalena do prijemnej krabice :)

ako co tu mate za problem voci Yamaha Instruments? :D

demsky

Příspěvek od demsky » 18 říj 2007 15:06

no mozno ide o to ze Yamaha, az na vynimky, je ten najvacsi mainstream, megakorporacia ktora vyraba od motoriek, cez gitary, syntaky, domace videa. proste vsetko co ide na odbyt. ale ked ti ide o to aby si znel podla sucasnych standardov tak to je potom to prave orechove. otazka je kto si sucasnu produkciu bude pametat o 10 rokov :)
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 18 říj 2007 15:18

EXCOM píše:[ebo uz mi ju na ebay 5x vyfukli v drazbe a preto ze ma to potesilo ze sa mi ju podarilo konecne klofnut, tak sa delim o moju radost s vami :D
no jestli nakupujes na co.uk tak jednu sem ti vyfouk ja... sory... ale vlastne bud rad, ja ji koupil asi za 220 liber

kazdopadne vitej do klubu :D

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 18 říj 2007 15:19

demsky píše:no mozno ide o to ze Yamaha, az na vynimky, je ten najvacsi mainstream, megakorporacia ktora vyraba od motoriek, cez gitary, syntaky, domace videa. proste vsetko co ide na odbyt. ale ked ti ide o to aby si znel podla sucasnych standardov tak to je potom to prave orechove. otazka je kto si sucasnu produkciu bude pametat o 10 rokov :)
este ze toto ide mimo mna a nepozeram na mainstrem, ja mam proste tuto znacku rad :) je to ako BWM pre mna, tiez ich je tu v BA ako rohlikov ale moc mi to nevadi :)

na yamahe mam rad ze jej zvuk je krystalovo cisty, ak niekde pocujem co len mali sum tak mi nabieha koprivka..

AN a DX 200 sa mi pacia prave koli tomu ze su to male chutne syntaciky v peknej krabicke a davaju krasny zvuk ktory mozem ovladat cez more knobs.. toto sa mi napriklad paci aj na NORDe a MOOGu.. ja proste milujem lot of knobs :)

nechal som sa nejako moc uniest...

mainstrem je pre mna Britny Spears :lol:

kexik

Příspěvek od kexik » 18 říj 2007 15:23

demsky píše:no mozno ide o to ze Yamaha, az na vynimky, je ten najvacsi mainstream, megakorporacia ktora vyraba od motoriek, cez gitary, syntaky, domace videa. proste vsetko co ide na odbyt. ale ked ti ide o to aby si znel podla sucasnych standardov tak to je potom to prave orechove. otazka je kto si sucasnu produkciu bude pametat o 10 rokov :)
o tom, ci si mainstream, alebo tvrda alternativa, nerozhoduje nastroj... aj na kasio samohrajke zlepis brutalny experiment

demsky

Příspěvek od demsky » 18 říj 2007 15:36

ja zase mam rad aj obcasny sum, alebo lofi. vadi niekomu ake ma zasumene nahravky Moby? predpokladam ze ten co si kupi motif nebude experimentovat s masinou ako aphex twin, vyber nastroja napoveda vela o nature cloveka.

excom: inak co si myslis na com produkuju Spears? same motify a tritony ved bola s takymi masinkami aj odfotena :) heh uz som to aj nasiel

http://www.korg.com/artist_small_2_img/86_small_2.jpg

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 18 říj 2007 15:56

demsky> nie kazdy kto ma BMW je mafian :) na margo toho aka je clovek natura podla nastroja :D

no su tam KORG klavesy...

k tomu sumu> mne skor vadi technicky sum ktory produkuje gear, takyto som mal na mysli, ako je mi jasne ze dnes uz asi maloktory nastroj produkuje sum ktory vytvara el. zapojenim, konstrukcne alebo podone... normal sum kompozicny mi nevadi.. takto som to myslel, ze Yamaha ma skvele vystupy a ked sa nedotknem gearu tak v sluchatkach mam totalne ticho.. aj yamaha sumi ked ma zasumeny sampel samorejme :) to nie je to co by mi vadilo :D

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 18 říj 2007 16:21

dendy : to fakt .. od malicka ako som sa stretaval s hudobnymi nastrojmi bola yamaha pre mna znacka kvality .. a ten pocit mam stale ..

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 18 říj 2007 16:25

Pytkin píše:dendy : to fakt .. od malicka ako som sa stretaval s hudobnymi nastrojmi bola yamaha pre mna znacka kvality .. a ten pocit mam stale ..
mam velmi podobny nazor, ked nie rovnaky

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 18 říj 2007 16:27

demsky : zober si kolko profesionalnych muzikantov hra na motif .. fakt si pozri koncerty tych najvacsich hviezd .. Chod sa pozriet na jaazove dni .. Kazda velka hviezda tam bude mat v kapele klavesistu , ktory hra na daku yamahu .. atd atd .. jasne .. ty mozes mat rad experimentalnu hudbu .. tam sa yamaha dajme tomu tak dobre nepresadi .. ale je dalsich milion inych zanrov , kde su ludia spokojny aj s motifmi ..

demsky

Příspěvek od demsky » 18 říj 2007 16:49

ved ja nemam nic proti Yamahe, sam som mal 4 syntaky tejto znacky. dokonca som videl trochu do podhubia ako xg developer do hier :) no to je jasne ze motify idu na dracku a vsade su, to ale neznamena ze maju lepsie chlebove zvuky. ;)
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 18 říj 2007 16:52

demsky : kto ma ake zvuky je subjektivne .. Kedze sa motify tak dobre predavaju asi ich zvuky ludom vyhovuju ..

kexik

Příspěvek od kexik » 18 říj 2007 16:57

ja myslim ze profik proste vysoli mohutne dengy za robustnu znacku, beztak si to cele odpise z dani. pre amatera je motif zbytocny luxus, ale o tom to cele je. poznam situaciu okolo flaut a tam je yamaha leader az po uroven koncertnych sal. do tych nesmie :)

Odpovědět