Bzuceni v B2031A

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Crane

Bzuceni v B2031A

Příspěvek od Crane » 19 led 2005 07:33

Prosim o radu.Kamarad si koupil vyse zminene monitory, nema pristup na net tak se ptam za nej :lol: Hrajou krasne, ale brutalne v nich bzuci a newime cim to muze byt.Jediny co me napada je moc zapojenych veci ve dvou zasuvkach, ale fakt newim, nejsem fyzik, tak jestli nekdo vite jak to odstranit nebo cim by to melo byt, tak budu vdecen...
dik moc

Vey

Příspěvek od Vey » 19 led 2005 08:41

Měl sem je zapojený přes Quattro k notebooku a též mi v nich fešně hučelo. Navíc jak sem pohnul s mouse tak to taky bylo slyšet .. prostě veškerý dění v v kompjůtru to přenášelo do beden. Čím je to způsobený snad budou vědět zkušenější .. Mě pouze napadlo zapojit to symetricky, ale nedošlo k tomu, protože to mám teď píchnutý v Deltě a pohoda.

Takže sem ti poradil, co? :-)

ress

Příspěvek od ress » 19 led 2005 09:01

Domnívám se, že jde o problém se zemní smyčkou, koukněte sem - http://ezone.techno.cz/forum/viewtopic.php?t=758

kexik

Příspěvek od kexik » 19 led 2005 09:04

crane: 1. bacha aby boli na jednej faze s kompom, tj najlepsie z jednej zasuvky cez rozdvojku typu pes (nie klasicku t-zlodejku; ta ma na jednom vyvode opacne zapojenu fazu)
2. nech skusi prepojit chassis monitorov s pc kisnou kusom drotu (neviem ci maju tieto monitory gnd srobku, ak nie tak hocako to treba spojit vodivo akymkolvek drotom

Crane

Příspěvek od Crane » 19 led 2005 13:45

Dekuji! Jsem si neuvedomil, ze jsem vam vubec nenapsal jak je to zapojeny.
Ma Audigy 2 ZS a tudiz z diry na predni repro je vyveden kabel, ktery se rozdvojuje na 2 kabely se zakoncenim velkej jack :lol: jsem jetel, omlouvam se ale ty nazvy mi delaj problemy. A prave za teto situace docela dost bzucej, bzucej i tehdy, zapoji-li se cd romy ze predu kompu.Nebzuci, zapoji-li se treba do discmanu,mp3prehravace atd.Vyse uvedeny zapojeni by ale melo bejt ok, nebo?Lec neni, jeste prostuduju to uzemneni, ale neni prave mozny aby to chytalo naky ty magneticky nebo jaky ruchy z kompa? Resila by to externi zvukovka?Jestli jenom to, tak bude pekne nasranej :? :lol: Podle me by ty repraky s kartou jako audigy 2 mely normalne fachat, nerikam ze je to naka hudebni zvukovka, ale zas uplna jebune taky snad ne :D
Jeste jednou dikes, snad to vyresime! :x :lol:

P.S. to ress: mozna jsem uplnej deges, ale na tom odkazu jsem nenasel o zemni smycce nic :shock:

ADDyS

Příspěvek od ADDyS » 19 led 2005 14:16

To zapoejeni ze zvukovky k bednam je OK.

Me taky kdysi jak jsem mel stary komp a pripojil jsem ho k vezi tak to strasne hucelo... Chyba je urcite uvnitr kompu... asi ti probiji zdroj

Jinak ja pouzivam rozbocku s prepetovou ochranou ktera ma filtr proti ruznym bordelum... zkus treba to pomuze

Crane

Příspěvek od Crane » 19 led 2005 14:22

to addys: diky! kolik asi stoji tadle rozbocka a kde se da sehnat?
Comp je uplne novej!
Co si ostatni myslite o takovyhle rozbocce?Je to reseni??
tramtadadaaaa

ADDyS

Příspěvek od ADDyS » 19 led 2005 14:31

Aha... no ta rozbocka me stala asi 700 kc(skaldova cena z Hadexu)
Ale newim jestli ti to pomuze... Zajdi si do nejake obchodu s elektrem(GM,Hadex...) a zeptej se jich...
Ja to pouzivam hlavne kvuli toho aby me nezhorel cely komp...

Crane

Příspěvek od Crane » 19 led 2005 15:25

Co je to zemni smycka pls?? :shock: a jak se to da vyresit, pokud by byl problem s tim??
dikes
tramtadadaaaa

kexik

Příspěvek od kexik » 19 led 2005 16:29

zemiaca slucka je ked zeme jednotlivych zariadeni su spojene do retaze ktora sa niekde spaja... tym vznikne zo zemiacich vodicov slucka ktora sluzi ako obrovska antena v ktorej sa indukuje striedave napatie z elektrickych drotov v stenach; naindukovane napatie ti prenika na vstup monitorov a primiesava brum do tvojho hudobneho signalu. riesenie je "jednoduche" : "staci" slucku rozpojit. problem ovsem stoji na tom uvedomit si, kde vlastne je.

Crane

Příspěvek od Crane » 19 led 2005 17:42

to kexik: hmmm, takze predpokladam, ze takhle na dalku ji asi nikdo nenajde.Asi teda mam zkusit to nejak prepojit kabely?do jiny zasuvky?Souvisi to se zasuvkama vubec? :lol: :lol: :D Nebo jak ji mam najit?A co jeste znamena "zeme jednotlivych zariadeni su spojene do retaze ktora sa niekde spaja"A jaktoze to teda nebzuci kdyz se to napoji na mp3 prehravac??
Tak treba tohle jsou pekne votravny veci, aspon vim proc jsem z fyziky vzdycky akorat tak sotva prolezl :lol: :oops:
diky

ADDyS

Příspěvek od ADDyS » 19 led 2005 18:13

Crane píše:A jaktoze to teda nebzuci kdyz se to napoji na mp3 prehravac??
Tak MP3 prehravac jede na baterky nebo pripadne na trafo ktere neni pripojene na zem... proto to nehuci :wink:

Crane

Příspěvek od Crane » 19 led 2005 18:22

to addys: no vidish co jsem za debila....jelo to na baterky :lol: a trafo v zasuvce=a snad teda i v zemi neni? :shock:
a pomuze teda kdyz se zapoji komp do uplne jiny zasuvky?zmeni se nejak to uzemneni?
dik

ADDyS

Příspěvek od ADDyS » 19 led 2005 18:32

Nehledej chybu uzemeni v bednach... spis se divej na komp jak je zapojeny... zkus vypojit zem na pc

Crane

Příspěvek od Crane » 19 led 2005 18:37

2addys: jo bedny vim ze v poho...
co znamena vypojit zem na pc?komp je zapojenej v jedny prodluzce s dvouma monitorama(obrazovka), jinak by tam snad bejt nic nemelo :roll:
tramtadadaaaa

Odpovědět