Jak človek pozná, že je zvuk "dobrý"?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Uživatelský avatar
hakan
Příspěvky: 20
Registrován: 19 bře 2010 17:04

Re: Jak človek pozná, že je zvuk "dobrý"?

Příspěvek od hakan » 01 dub 2010 20:34

Dobrý zvuk je slyšet i vidět = dynamika. A myslím si, že není třeba o mnoho víc řešit. Případně ano, limitery, kompresory, reverby atd. jsou fajn, jenže musí být použity s mírou, jelikož pokud nejsou, tak dynamika trpí a skladba možná může znít hlasitěji, "lépe", ale ve skutečnosti se stává plochou rourou bez dynamiky. 99% skladeb odsud i od jinud je takových, bohužel.

Uživatelský avatar
Cyril
Příspěvky: 5626
Registrován: 26 říj 2004 12:55

Re: Jak človek pozná, že je zvuk "dobrý"?

Příspěvek od Cyril » 01 dub 2010 21:13

hakan: zalezi to na zanru...

Uživatelský avatar
hakan
Příspěvky: 20
Registrován: 19 bře 2010 17:04

Re: Jak človek pozná, že je zvuk "dobrý"?

Příspěvek od hakan » 01 dub 2010 21:38

Cyril: To jistě. Nicméně se mi zdá, že většina nové elektronické hudby je "roura" a je to ošklivé, ačkoliv to tak být vůbec nemusí. Myslím si, že v jakémkoliv žánru lze udělat korektní dynamiku, je akorát nutné tomu přizpůsobit mnohdy i kompozici, výběr nástrojů a vůbec všechno. No, dost rád bych slyšel nějakou elektronickou hudbu s kvalitní dynamikou - teď si žádnou nevybavuji.

Uživatelský avatar
TOM-Thak
Příspěvky: 3855
Registrován: 19 čer 2004 22:38

Re: Jak človek pozná, že je zvuk "dobrý"?

Příspěvek od TOM-Thak » 01 dub 2010 21:53

hakan píše:Cyril: To jistě. Nicméně se mi zdá, že většina nové elektronické hudby je "roura" a je to ošklivé, ačkoliv to tak být vůbec nemusí. Myslím si, že v jakémkoliv žánru lze udělat korektní dynamiku, je akorát nutné tomu přizpůsobit mnohdy i kompozici, výběr nástrojů a vůbec všechno. No, dost rád bych slyšel nějakou elektronickou hudbu s kvalitní dynamikou - teď si žádnou nevybavuji.

Pravdu ma ten chlapec!

Vetsina dnesnich producentu v elektronice se s tim moc nepatla.. a imho klesa kvalita.
Ja bych ti doporucil poslechnout BT - These Hopeful Machines album a pak Ferry Corsten - Twice in a blue moon album nebo L.E.F. album.

Nevim na cem dela BT, ale Corsten toci nastroje na HW, DAW cubase a co jsem pozoroval tak monitory vypadaji na Dynaudio BM15A samozrejme mastering bude asi ve finale z nejakyho mastering studia.

Kazdopadne me se tyhle dva producenti po zvukove strance hodne libi.. je to cisty, kompaktni, i pres cisty stredy, vejsky to zni plne a nemaj potrebu tam rvat 20 loopu, aby to znelo plne.

Samozrejme tech zanru elektroniky je mraky.. nebo treba slusne zneji nektere veci od Deadmau5.

Odpovědět