ADVENTURY - Relax na PC

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

delay píše: Starý možná jsou, ale já je mám raději. Ty nový maj hlavně vyšší nároky na HW, kterým já nedisponuji a s přechodem na 3D do nich začínaj montovat arkádový a RPG prvky. To mě vadí :-(

Nehrál jsi třeba THE LONGEST JOUURNEY z 1998? Každej to vychvaloval, ale mě to od půlky už tak moc nebavilo. Bylo to pěkný a nápaditý, ale možná moc zdlouhavý... Mrzí mě, že jsem to nedohrál, ale přiznám se, že jsem se malinko ztrácel v příběhu.
No ja to ze jsou stary nemyslel jako nejaky negativum, byly to super hry, spis jsem tim chtel rict, ze v dnesni dobe uz takovy perly nevznikaj. Longest Journey jsem hral, ale taky nedohral ;)

Ten Cyriluv obrazek - no z ceho by to bylo, z Kyrandie ;)
Naposledy upravil(a) Kermitak dne 04 pro 2006 11:27, celkem upraveno 2 x.

Cyril

Příspěvek od Cyril »

delay: kyrandia jednicka ,)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Dvojka je taky skvela, hrajes tam za kouzelnici Zanthiu, do niz jsem byl platonicky zamilovan ,) V jednicce ukaze zadecek tem, kdoz se pozorne divaji... ach
Naposledy upravil(a) Cyril dne 04 pro 2006 11:36, celkem upraveno 1 x.

delay

Příspěvek od delay »

No, ale já si to fakt myslel, že je to Kyrandie. Možná si to někdy zahraju. S DOS Boxem to nebude problém. Ale teď se fakticky těším na Broken Sword. :-)

Cyril

Příspěvek od Cyril »

delay: aspon si stahni hudbu z Kyrandie, to je HUDBA!!! A ve dvojce taky super... Omlouvam se, ze tu tak basnim o Kyrandii, ale ja o ni chtel psat knizku a dokonce jsem zacal psat nejakou povidku z toho sveta :)))

Dante

Příspěvek od Dante »

delay: jo moc se mi to líbilo, prostě originální, zábavné, filmové atd...skončil sem docela špatně...viděl jsem nějakou sekvenci se zasněženou ulicí...chtěl jsem vidět tu rozkvetlou rajskou zahradu, ale poslední minihra se mi nepodařila...ale co jsem koukal na možné konce (myslím 3) tak ten můj byl uprostřed - tedy ne nejhorší a ne nejlepší...

delay

Příspěvek od delay »

Dante:
Fajn, myslím, že jedna z rozhodujícíh scén je v tom baráku, kde se znova setkáš s tou babkou na vozejku. Tam mě něco varovalo, abych jí to děcko nedal, ale nevim, jestli nekecám. Každopádně na rozkvetlý louce jsem byl, ale mám pocit, že v závěru hry v tom hangáru jsem v těch minihrách taky neuspěl na 100%. To je fuk. Na týhle hře mě akorát vadily ty arkádový hopsanice v podobě malýho kluka.

Dost mě taky vytočilo dlouhé šplhání po okapu tahem myší a násldné pády... Klastrofobie v archívu taky nebyla špatná :-). Hlavně jako ten basketbal s tím bělochem jsem nevyhrál ani náhodou, téměř bez šance. Hrál jsem to většinou na průměrnou obtížnost.

Dante

Příspěvek od Dante »

Cyril: jo six golden coins, to je fakt nej hra na gameboy co znam...mel sem to taky na starym cernobilym gameboyi (made in japan) a potom sem to nedavno natahnul pres emulator do nokie 6600...tenhle mario je fakt skvelej...a kyrandie mi unikla, ale co koukam na ty obrazky, tak to vypada fantasticky pohadkove, coz je presne muj salek caje...
Naposledy upravil(a) Dante dne 04 pro 2006 12:12, celkem upraveno 3 x.

Dante

Příspěvek od Dante »

delay: mě se nejvíc líbila scéna, kdy hlavní hrdina (ty) běží po zdi (snad ještě nese to dítě nebo co) a honí ho helikoptéra, to je fakt úžasný, několikrát jsem si to zopakoval, hodně atmosferické a připomělo mi to matrix...myslim, že autoři kutí nějaké pokračování, nebo něco podobného, nevíš o tom?

delay

Příspěvek od delay »

Dante:
O pokračování nevím, možná jsem něco zaslechl, každopádně přesně vím, co máš namysli. A taky je super scéna, která začíná vyřízením 3 poldů před vchodem, kdy se v hlavní postavě probudí konečně trochu víc její nadpřirozené schopnosti a ty jako hráč čumíš, že to asi nebude jen tak a puzzle se začíná skládat... Na druhým chodníku další tři poldové a alá matrix vyhebačka proti kulkám, potom úprk mezi auty na dálnici skok a zachycení NYPD vrtulníku... Jakobych to hrál včera :-)

Dante

Příspěvek od Dante »

delay: čoveče pamatuješ si toho dost, já si bohužel tu scénu kterou popisuješ nepamatuju...hned jak to vyšlo jsem to začal hrát a dohrál, takže to už je nějaký pátek...

delay

Příspěvek od delay »

Dante: No je to ta scéna, jak sedíš v hotelovým pokoji a nahoru jde ta detektivka s tím černochem (to je taky bomba v týhle hře, že ovládáš tři postavy co? A navíc ty dvě -TY se snaží dostat taky TEBE!!!). Myslím, že se zdrhá nějak voknem, ale musíš stejně vyjít vchodem. Tam čekaj poliši, ale ty si jen zamumláš monolog, že takhle to nesmí skončit, rozběhneš se proti zdi a začíná minihra: Nedřív se ti povede salto a odstrníš jenho atd... To máš fuk. Alespoň si to budeš moct zahrát znovu, já to mám bohužel ještě pořád dost živý... Je to asi půl roku.

Dante

Příspěvek od Dante »

delay: jo to je fakt, možná bych do toho šel znovu...a co z těch starých adventur které jsem psal na začátku, hrál si něco z toho?

delay

Příspěvek od delay »

Dante píše:Řekl bych, že kdo nehrál Grim Fandango, Monkey Island, Blade Runner atd. tak o hodně přišel, jsou to klasiky a pokud někdo chce dnes hrát adventury, je dobré se podívat po nějaké do minulosti, protože to jsou opravdu skvosty. Z novodobých jsou dobré jedině Syberia a The Longest Journey.
Hehe, tak z těch starších znám akorát Monkey Island. Blade Runner znám film, ale hru ne. Docela by mě zajímala :-) Hele posílám ti PM, tak si to přečti. Syberia a The Longest Journey jsou OK. Ale podotýkám a opakoval bych se, ale pořád je dost dobrejch adventur...

Dante

Příspěvek od Dante »

delay: no v poslední době vyšlo pár dobrých adventur, například Secret Files: Tunguska o tom výbuchu toho meteoritu v rusku nebo co to bylo...a málem bych zapoměl na Broken Sword (nedávno vyšla čtyřka), což je adventurní série, jejíž první dva díly někdo považuje za vůbec nejlepší adventury vůbec...jo pošli PM, zatím mi nic nepřišlo...

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii »

Nojo, kdyby tak byl čas...asi zase někdy mrknu do těch krabic se hrama...

Broken Sword 1 a 2
Homeworld 1 (+exp.) a 2
Starcraft (+exp)
Little Big Adventure 2

a ty "odreagovávačky":
Mechwarrior 2, 3, 4
StarSiege

Nejsou to všechny gamesky co mám, ale asi ty, které jsem dřív hrával ve volných chvílích dost často nebo se známými :-) po síti je legrace.... Jo a abych nezapomněl: úžasný jsou Gobliiins i s oběma pokračováníma - jsem se fakt docela bavil ;-)

P.

Odpovědět