Diskusia o nabozenstve

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
Pytkin
Moderátor

Re: Diskusia o nabozenstve

Příspěvek od Pytkin »

tomy : mne to pripada ako dobra informacia .. ze cirkevne skoly maju zmysel .. lebo si tam deti mozu spravit vlastny nazor .. ale mas pravdu . ze kazdy si vtej informacii najde to svoje ..

a blavaci (!= bratislavcania) su kokoti, lebo ked napadne 5cm snehu a oni potrebuju domov na vychod, tak je tu kalamita .. s tym suhlasim .. btw vcera napadlo 20 cm..

dendy : jo zle som sa vyjadril .. nemyslel som krestanov, ale cirkev ..

Hammond

Příspěvek od Hammond »

dendy píše: ... nabozenstvo je tak hrozne skodliva vec ze by to snad malo byt trestne .. nevidim ziadny rozdiel v nabozenstve na ZS a trebars marxizme-leninizme, alebo uceni o rasovej nadradenosti...
Co, by si za to zatvaral do basy? Alebo upaloval na hraniciach? Cize ako liberal "slobodotvorca" si proti slobobe vierovyznania? Nerobi to iste cinska vlada s Falung Gong, co si tu kdesi pred chvilou kritizoval? Ale ved Ty si potom vlastne rovnaky ako oni.. Nerobila toto iste len obratene katolicka inkvizicia v stredoveku? Ale ved ty si potom rovnaky ako oni? Nerobili toto iste komunisti v 20 storoci? Ale ved Ty si potom rovnaky, ako oni.. Cize Ty by si trestne stihal vsetkych veriacich zidov, krestanov, moslimov, budhistov, hinduistov.... ktori vychovavaju svoje deti vramci svojej viery a tradicie? Gratulujem!

..ale vsak, presne o tomto je liberalizmus. Sloboda, pokial nemas iny nazor. Cize vlastne totalita. Napokon gilotina ako symbol francuzkej revolucie, co je vlastne zaklad liberalneho myslenia je toho len dokazom.

Podla mna problemom nieje ziadne nabozenstvo. Problemom su ludia, ktori pre akekolvek odlisne presvedcenie chce ostatnych trestne stihat.
Naposledy upravil(a) Hammond dne 31 led 2015 12:59, celkem upraveno 1 x.

tomy45

Příspěvek od tomy45 »

O toto sa furt snazim :-) Hammond to lepsie napisal ako ja a moja marna snaha :-) problem je v ludoch, thats all.

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

zkusas-li skryt ducha, zrobis ho este vecsim

Hammond

Příspěvek od Hammond »

dendy píše: .. ja sa budem snazit syna vychovavat tak aby si na vsetko spravil vlastny nazor, nenechal si od niekoho nieco do hlavy natlacit aj keby som to bol trebars ja ..
Nerad pouzivam konkretne patologicke priklady, ale ok, skusim to trochu vyhrotit. Co sapravis, ak sa dozvies, ze Tvoj syn sa styka s partiou, ktora ma sklony k narkomanii a zacina sa namotavat na drogy? Nechas ho v tom? Ja by som spravil vsetko co by bolo v mojich silach, aby som toto jeho slobodne rozhodnutie zastavil...

Co spravis, ak zistis, ze Tvoj syn je neonacista a pride Ti domov v bombere s vyholenou hlavou a vytetovanym hakovym krizom? Je to jeho slobodna volba? No tak ja by som s nim robil poriadky, ako sa len da. Nacistu doma nechcem!!

Kazdy rodic ma podla mna povinnost svoje dieta vychovavat. Postoj "nech si robi a mysli co chce" je obycajnou rezignaciou, vzdatim sa vychovy a stavenim na statisticku pravdepodobnost, ze moj syn sa mozno aj tak vychova sam v tom spravnom slova zmysle.
Naposledy upravil(a) Hammond dne 31 led 2015 13:05, celkem upraveno 1 x.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Hammond píše: Podla mna problemom nieje ziadne nabozenstvo. Problemom su ludia, ktory pre akukolvek ideologiu chce ostatnych trestne stihat.
Problém ovšem je že toto dělají zejména opět náboženství (vůči jiným náboženstvím). A většinou ne ve formě trestního stíhání, ale ve formě pustého násilí, vraždění a dalších zvěrstvech: viz katolická církev ještě nedávno, muslimové vůči západu, muslimové vs hinduisté atd atd ...
dendy píše: .. ja sa budem snazit syna vychovavat tak aby si na vsetko spravil vlastny nazor, nenechal si od niekoho nieco do hlavy natlacit aj keby som to bol trebars ja ..
To bys ho potom nesměl pustit do chapadel současného školství už od první třídy - to často vymývá dětem mozek a osobnost více než spousta náboženství a dělá z nich poslušné uniformní rutinní "žáky", kteří všichni musejí umět (= mechanicky memorovat) totéž, dělat totéž a chovat se stejně ... žene je k "výkonu" a stresuje "hodnocením" a úplně potlačuje jakoukoliv individuální kreativitu, nemluvě o totálním opomíjení těch vůbec nejdůležitějších "předmětů" - sdílení, sebereflexe, relaxace, meditace ...

Hammond

Příspěvek od Hammond »

Ivo: Ano je to charakteristicke pre staty, kde sa spojilo nabozenstvo a politika do jedneho. Ale komunisti, Cinska vlada, Severna Korea aj liberal Voltaire boli a su ateisti. Cize to podla mna nieje dane nabozenstvom.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Kdyby nebylo nic jiného na výběr, raději bych dal syna do katolické školy než běžné drilovací. Tam aspoň dětem připomínají že je důležité připomínat si hlubší dimenze sebe sama i okolního světa a zastavit se občas v rozjímání apod. Naštěstí je na výběr (Montessori nebo waldorfské školy)

bassline

Příspěvek od bassline »

Hammond píše:
Nerad pouzivam konkretne patologicke priklady, ale ok, skusim to trochu vyhrotit. Co sapravis, ak sa dozvies, ze Tvoj syn sa styka s partiou, ktora ma sklony k narkomanii a zacina sa namotavat na drogy? Nechas ho v tom? Ja by som spravil vsetko co by bolo v mojich silach, aby som toto jeho slobodne rozhodnutie zastavil...

Co spravis, ak zistis, ze Tvoj syn je neonacista a pride Ti domov v bombere s vyholenou hlavou a vytetovanym hakovym krizom? Je to jeho slobodna volba? No tak ja by som s nim robil poriadky, ako sa len da. Nacistu doma nechcem!!

Kazdy rodic ma podla mna povinnost svoje dieta vychovavat. Postoj "nech si robi a mysli co chce" je obycajnou rezignaciou, vzdatim sa vychovy a stavenim na statisticku pravdepodobnost, ze moj syn sa mozno aj tak vychova sam v tom spravnom slova zmysle.
Dendy hovoril o niecom inom. Teda aspon ja to chapem takto:

Zaklad je naucit samozrejme dieta rozlisovat dobre a zle skutky. To znamena ze pre dieta bude samozrejmost ze nebude konat tak aby ublizovalo/skodilo (tvoj priklad s nacistami).

Tu ide ale o to aby rodicia NEVNUCOVALI svoje postoje na ostatne veci v zivote, ktore nesuvisia s ublizovanim/skodenim. Problem je ten, ze velakrat rodicia chcu aby dieta vseobecne robilo v zivote presne to co CHCU ONI. A prave to je ten problem, to je skodlive.

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

dobro a zlo neexistuju...

lavender

Příspěvek od lavender »

@hammond: zavisi od veku, ale ked sa decko zacne namotavat na drogy, je na case urcit pravidla (co si robil dovtedy vsakano). ak ich porusi, von z domu. koniec. ziadna pomoc. nic ine nefunguje - paradoxne. vsetky vypiplavacky za neho, riesenie kokotin, ospravedlneni nema zmysel. ale ono sa to deje vacsinou prave preto, lebo decku nenecha rodic zodpovednost.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

Hammond píše:
dendy píše: ... nabozenstvo je tak hrozne skodliva vec ze by to snad malo byt trestne .. nevidim ziadny rozdiel v nabozenstve na ZS a trebars marxizme-leninizme, alebo uceni o rasovej nadradenosti...
Co, by si za to zatvaral do basy? Alebo upaloval na hraniciach? Cize ako liberal "slobodotvorca" si proti slobobe vierovyznania? Nerobi to iste cinska vlada s Falung Gong, co si tu kdesi pred chvilou kritizoval? Ale ved Ty si potom vlastne rovnaky ako oni.. Nerobila toto iste len obratene katolicka inkvizicia v stredoveku? Ale ved ty si potom rovnaky ako oni? Nerobili toto iste komunisti v 20 storoci? Ale ved Ty si potom rovnaky, ako oni.. Cize Ty by si trestne stihal vsetkych veriacich zidov, krestanov, moslimov, budhistov, hinduistov.... ktori vychovavaju svoje deti vramci svojej viery a tradicie? Gratulujem!

..ale vsak, presne o tomto je liberalizmus. Sloboda, pokial nemas iny nazor. Cize vlastne totalita. Napokon gilotina ako symbol francuzkej revolucie, co je vlastne zaklad liberalneho myslenia je toho len dokazom.
:shock:

ale prd.. prosimta teatralne vystupy a preexponovava ie si nechajme bokom.. povedal som len moj nazor, neorganiizujem peticiu za zakaz nabozenstva...

moje presvedcenie je ze vyucovat deti na zakladnej skole nabozenstvo ako predmet je chore, uchylne.. od uplneho mala im deformovat pohlad na svet a nedat im sancu aby si az dospeju spravili vlastny.. nevidim rozdiel medzi vyucovanim nabozenstva a inych ideologii ktore som spomenul... ale len hovorim svoj nazor... nerobim peticiu ani referendum...

tradicia pre mna osobne nic neznamena... divam sa zasadne dopredu nie dozadu... keby sa ludia stale krcovito drzali tradicii riesime dodnes ludske obete bohom ... jedine co uznavam je aby kazdy zil svoj zivot a nelimitoval NIJAKYM sposobom zivotny priestor toho druheho, ak aj zivotny styl toho druheho je proti jeho presvedceniu alebo viere... napriklad aby neusporiadaval (a nepodpisoval ) referenda ktorym cielom je nejakym sposobom obmedzit zivotny priestor ineho cloveka, aj ked on svojim zivotom nikoho neobmedzuje
Naposledy upravil(a) dendy dne 31 led 2015 15:38, celkem upraveno 2 x.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

bassline: PRESNE! velmi dobre si to pochopil, diky

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

Ivo píše:. Naštěstí je na výběr (Montessori nebo waldorfské školy)
jj, uz mam nejake vyhliadnute, dokonca tu v senci je aj montessori skolka :-) to je presne ten typ vychovy deti ktory podla mna patri do 21 storocia do vyspelej spolocnosti..

Hammond

Příspěvek od Hammond »

Cize ako? Nezakazujes, len by to bolo trestne? To, co je trestne nieje zakazane? Vychovavat deti inym sposobom, ako preferujes Ty by malo byt trestne? Ci vzdelavat v comkolvek, co Teba osobne nezaujima je demagogia a malo by to byt trestne? Ci usporaduvat referendum by malo byt trestne? Je vobec nieco demokratickejsie ako referendum? Alebo teda demokracia by mala byt trestna? Ci mysliet si cokolvek ine nez Ty by malo byt trestne? Ci co by teda malo byt podla Teba trestne? Napisal si slovo "trestne". Tak teraz z toho necuvaj...
Naposledy upravil(a) Hammond dne 31 led 2015 16:02, celkem upraveno 2 x.

Odpovědět