Diskusia o nabozenstve

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
lavender

Re: Diskusia o nabozenstve

Příspěvek od lavender »

@hammond: mozno ze ked pomenujes co pre teba znamena stastny zivot, od toho je mozne sa odrazit.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

dendy : tvoja dovolenka = nie som pripojeny na skype ? :D

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

pytkin daco take :-)) nie ja mam skype na kompe a za kompom som len ked robim :-)

inak klinec za temou adopcii homo parmi.. no ktory zdravy heterosexualny chlap,by sa nedal adoptovat haha :-))

Obrázek

a k zakazu sexualnej vychovy na skolach...
Obrázek
Naposledy upravil(a) dendy dne 31 led 2015 19:48, celkem upraveno 2 x.

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR »

ja za seba možem povedat že nemam v tom vobec jasno.. čítal som tu asi celu debatu, rozširili ste mi trochu obzory, no nepomohlo mi to vobec.. mam v hlave vela dovodov pre aj proti, ktore asi nebudem rozvadzat nakolko debata už je dost unavena.. len tolko že keby sme žili v krajine kde je snaha riadit sa rozumnym usudkom (ludia, urady, politici) a nie strachom a kratkozrakou chamtivostou tak moja volba by bola lahká - cesta slobody vo vsetkych troch pripadoch. no dnes a na slovensku mi rozum káže presný opak, čo je zasa tak nejak proti mojmu presvedčeniu, tak mi asi neostava nič ine len to odignorovat celé.. :|

ale hlavne toto:
Obrázek

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Poslední 3 obrázky super :D

I když až taková sranda to zase není ... http://www.novinky.cz/zahranicni/360362 ... rafie.html

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Co si pytkin hovoril o tej ucasti na referende? :D
7 novych stran za dva dni !!! Vsak to nestiham citat !
Ja Ti hovorim, ze toto je vec, ku ktore sa chce vyjadrit takmer UPLNE kazdy (teda pokial zrovna nefici na Valiu)

Referendum (jeho pripadny vysledok) urcite nebude chranit vasu alebo moju rodinu, a ani rodinu suseda alkoholika. (ako tu poniektori z vas veselo nakladaju). Ide o pravny institut, ktory ma siroke a daleke dosledky (pravne aj socialne).

Toto referendum (jeho otazky) asi naozaj nestoja za tie prachy. 6 mil. EUR je cena demokracie, resp. jedneho extremneho nastroja - referenda. Az bude referendum elektronicke, bude mozno stat 50 000 EUR. Ak by sme tento nastroj zrusili, zavladne tu o 100 rokov Fico a spol.

Obdivujem, ako sa tu suverenne bavite o "v pohode" homosexualoch, ktori "preco by mali problem" alebo "snad sebevrazedne sklony?". Iba mi to potvrdzuje, ze viete rit Palovu o tom, ako "naozaj v pohode" su... Su presne tak v pohode, ako vsetky ostatne psychicky utlacene deti. Mozu to zvladnut a vyrast z toho, ale presli extremne tvrdou skuskou socialneho odmietania a su na pol ceste stat sa sociopatmi. Vyrastat ako homosexual neni med lizat.

Poculi ste uz o pripade, ze homosexualny par v Britanii hnal pred sud majitela SUKROMNEHO hotela, pretoze bol krestan a nechcel ich u seba ubytovat.
Za diskriminaciu dostal paradnu pokutu... Iba malicka cast z neodhadnutelnych dosledkov.
Naposledy upravil(a) MDudas dne 01 úno 2015 03:29, celkem upraveno 4 x.

MDudas

Příspěvek od MDudas »

dendy, tieto tvoje "nech sa zrusia", "nech sa radsej zavedu" "naco je nam" ma bavia...
Ty kolko mas rokov? Takto predsa svet nefunguje...

Homosexualne manzelstva su JEDEN VELKY SOCIALNY EXPERIMENT, kde nikto z nas nevidi na koniec. Ako sa mozu "skutocni" liberali tvarit, ze tam dovidia? Snad maju dar jasnozrivosti? Lepsie informacie? Tvrdit, ze je to spravne len preto, lebo je to humanne a demokraticke... hmm.... :shock:
Mudrost je aj o tom, nevkrocit do niecoho, co by mohlo s malou pravdepodobnostou byt hlbsie ako kaluz.

Mne osobne chyba vela na argumentacii oboch stran (o tej medialnej ani nehovorim), ale nepovazujem nikoho za taku autoritu, aby dokazal tvrdit, co taketo zmeny po X tisic rokoch prinesu.

MDudas

Příspěvek od MDudas »

dendy píše:
Hammond píše: bavime sa vyhradne o nabozenstve a viere... dieta na zakladnej skole este nema sancu zorientovat sa vo veciach viery, urobit si vlastny nazor, pochopit veci... proste zobere veci tak ako sa mu povedia, a kedze ich dostane od ludi ktore su pre neho najvyssia autorita (rodic, ucitel) ani len nedostane sancu v zivote kriticky o tejto teme mysliet.. lebo nabozenstvo detom naozaj nieje podavane sposobom aby bol priestor pre kriticke myslenie, to je ten problem.. len naozaj vinimocne odolny jedinec takto dokaze odolat a spravit si vlastny nazor.. vacsina proste ostane cely zvysok zivota v tejto otazke nastavena podla toho co im "vstepili" rodicia a pripadne skola...
dendy, na to, aby si mohol nieco kritizovat, mal by si to SKUTOCNE poznat. nie iba z tvojej strany a z povrchu. pises tu polo-nezmysly obmedzene iba na Big-Bang a fungovanie sveta. Tam s tebou suhlasim. ALE !!!

Veriaci rodicia pri krste SLUBUJU (de facto prisahaju!!! ), ze budu svoje deti viest k viere. keby to nerobili, tak ZLYHALI v prisahe!!! Veriaci nechcu svet, kde sa "vsetko riadi tak nejako samo". Pre nich to nie je otazka rozhladu, ani Big Bangu - pisal som tu uz inde - poznam ludi, co su chytrejsi nez Ty a skoncili teoreticku fyziku UK. Nepochybuju o uzitocnosti CERNu...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

Ivo: No jo, je to problem velky.. pedofilia katolickych knazov je obludny problem a som presvedceny ze to na co sa pride, aj ked i toho je vela, je stale len spicka ladovca.. Frantisek si nad nadlusku ulohu vycistit RKC ale obavam sa ze to nieje v moci 1 cloveka

ale tak treba sa vediet zasmiat aj na vaznych veciach :-))

tomy45

Příspěvek od tomy45 »

Som presvedceny, ze za kazdym zlyhanim cloveka je v prvom rade clovek sam. Ku akej komunite sa hlasi je druhorade. Zlyhania ludi, z akehokolvek pozadia (kulturne, politicke, nabozenske, atd.) je napriek ohavnostiam az na druhom mieste. Tu su nalepky uplne zbytocne, pretoze vrhaju zly odtien na komunitu, kvoli comu koniec koncov trpia vsetcia. Cize koniec koncov liberal, ateista, teista, vyznavac ohna... Je to fuk, treba brat v uvahu najma ciny jednotlivca.
Samozrejme vynimajuc fasizmus, a ine bludy, ktore uz zo zakladov plodia zlo.

tomy45

Diskusia o nabozenstve

Příspěvek od tomy45 »

Nikto z vas ani ja nema ten pravy recept na idealnu vychovu, idealnu spolocnost. Su to len zbozne priania v rovine experimentu. Nechat si dieta robit co chce, resp. mu nechat na vyber je rovnako slepa ulicka ako ho dat niekam kde bude vidiet len jeden smer poznania. Ziadny typ skoly nezaruci nikomu, ze vyformuje jeho dieta lepsie ako je jeho rodic sam (o to sa predsa kazdy rodic snazi) Pokym sa spolocnost nezmeni, ostane v stave akom je teraz, je blbost mysliet si opak. Od Sparty kde na pohlad slabe deti boli vrazdene k dnesnej snahe zachranit nedonosene 5 mesacne dieta uz nejaky ten pokrok je, ale bude to stat este vela zivotov a zlocinov kym sa opat posunieme dalej.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Tomy: ne že by Sparta byla ideál ... ale ta dnešní tendence za každou cenu vypliplávat a zachraňovat extrémní případy, které by normálně byly součástí přirozeného přírodního (ne)výběru (tak to ale často končí celoživotním utrpením jedince i okolí) a na druhé straně pak umělé udržování při (útrpném) životě-neživotě za situace kdy by už přirozená smrt a vysvobození nastaly dávno, nejsem si jistý jestli se právě toto dá nazývat "pokrokem" ...

tomy45

Příspěvek od tomy45 »

Ivo: kazdy ma emocie, kazde dieta je niekoho potomok ku ktoremu ho viaze nejake puto - laska. Dieta, brat, sestra... Nezaujate a nedotknute sa ti v pohode pise, ale ak by slo o tvojho syna, urcite by si takto nepisal. A to myslim v dobrom. Kazdy prechovavame nejake city, pocity.

tomy45

Příspěvek od tomy45 »

Mozno by sa dala polozit otazka... Do akej miery je jednotlivec ochotny - dokaze znasat stratu niecoho (pohodlie, peniaze, prezivanie, atd.) za stratu niekoho blizkeho?

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Je to hlubší téma ... Vzhledem k tomu že s (těžce) postiženými přicházím pracovně do přímého styku léta a na nemocničních odděleních následné péče (= umírající na rakovinu) jsem v poslední době strávil více času než bych si přál (umírali mi tam postupně oba rodiče), vede to samozřejmě k zamyšlení ... Myslím že ve spoustě případů těžce postižených dětí by bylo možná lepší nechat jednat přírodu ("naše" - "nenaše": nikdo není ve skutečnosti "náš", to je iluze). Jedinci, kteří za normálních okolností nemají šance přežít a ani normálně samostatně žít se díky moderní technice vypiplají a stráví zbytek života v polovegetativním nemohoucím stavu v různých ústavech ... (a ještě se to považuje za velký úspěch). Pokud by se mně mělo potenciálně narodit takové dítě a byla by možnost volby, určitě bych volil řešení směrem k přírodě (která existuje a vyvíjí se právě proto že přirozeně vybírá jedince schopné přežití a další evoluce). Myslím že "nezaujatě" a teoreticky člověk může uvažovat právě když moc do styku s těmito lidmi nepřichází ... Stačí s nimi nějakou dobu být ve styku v různých ústavech pro těžce postižené (Tloskov, Jedličkovy ústavy atd.) a tyto otázky přirozeně přicházejí ... medicína povinně zasáhla ... rodiče trpí ... děti jsou v ústavu ... často imobilní, těžce mentálně postižené, neschopné jakékoliv samostatné existence, běžného vnímání atd. obklopeni non stop ošetřovateli (kteří mají můj bezmezný obdiv - tuto práci bych nedokázal dělat) ... myslím že tady je ten přínos lehce diskutabilní ... Samozřejmě jsou různé formy postižení - tady mám na mysli ta opravdu nejtěžší, ne že někdo je jen na vozíku nebo má lehkou mentání disfunkci

A dlouhodobé udržování při životě za každou cenu (pomocí všech možných přístrojů, hadiček, injekcí atd.) za situace kdy není už žádná možnost zlepšení stavu, člověk je úplně nemohoucí, trpí, je upoutaný na lůžko, není schopen normálně komunikovat, vnímat atd., za normálních okolností by už své nefunkční tělo už dávno odložil a bylo by mu lépe, to je také otázka k hlubšímu zamyšlení ...

Odpovědět