Mrchožrouti versus pažitkáři VERSUS SLEPIČÁRNA

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
Kermitak
Moderátor

Re: Mrchožrouti versus pažitkáři VERSUS SLEPIČÁRNA

Příspěvek od Kermitak »

Pozitiva biopotravin jsou diskutabilni, ja bych radsi nebio, ale nesklenikovy, kvalitni, v hline pestovany, ktery maji chut a barvu. Jen my dva eurocenty.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Já jako "bio" potraviny (ovoce, zeleninu) beru ty, které si v pohodě rostou v přirozeném prostoru a neošetřují se extrémním množstvím chemikálií vs. "průmyslová" rychlená zelenina pěstovaná ve "velkovýkrmnách". Tam jsou ty rozdíly myslím dost nediskutabilní ... nemluvě tedy o chuti : mrkev z billy vs. mrkev z biofarmy nebo švestky apod

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

po 5 mesiacoch (s tym ze uz skoro 2 mesiace sa to moc nemeni) prakticky nulovej konzumacie cokolady (respektive sladkosti obecne) a uplne minimalnej mliecnych vyrobkov (obcas syry, to si nedpustim - predtym som vzdy na ranajky *ebal vseliake jogurty) musim konstatovat ze sa mi hmotnost ustalila na cca 80kg (uz par rokov som mal stabilne nieco malo cez 90) .. inak som nezmenil nijak zasadne stravovacie navyky ani nemam viac pohybu .. zaujimave ...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Jedna vec jsou velkopestirny, kde rostou rajcata v igelitovych pytlikach, jina vec jsou chemicky postriky. Pytliky mi vadej, chemie ne. Myslim ze hysterie kolem chemickyho osetrovani prameni hlavne z neznalosti (a to je ta diskutabilni vec), chemicky neosetreny rostliny totiz muzou byt v konecnym dusledku vyrazne "jedovatejsi", samozrejme zalezi, co se pouziva.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Třeba DDT se moc neosvědčilo :)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Jiste, vsak pisu, ze nelze veskerou chemii hazet do jednoho pytle ;)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Pro mě je naprosto diametrální chutový rozdíl mezi obchodní zeleninou a ovocem a přirozeně vypěstovanými věcmi quasi "bio" (bez nějakých zbytečných extrémních "čistých" posedlostí zase ..) Měl jsem tady 2 měsíce jablka od rodičů. Došly, tak jsem koupil jablka v kauflandu - to se proti tomu vůbec nedalo jíst, skoro to pálilo v puse, bylo bez chuti a navoskované jako umělé. Nebo švestky - ty z obchodu chutnají ok, ale když jsem ochutnal švestky tady z biofarmy divoce rostoucí - najednou jsem měl pocit že zase jím švestky jako znám z mladých let - sladoučké, prostě "opravdové" ... mrkev dtto ...

Vůbec to neberu teoreticky, ani hystericky :) ale ryze prakticky

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Vsak jo, na tom se asi vsichni shodnem celkem jednoznacne.

Wohma

Příspěvek od Wohma »

Kermitak píše:Pozitiva biopotravin jsou diskutabilni, ja bych radsi nebio, ale nesklenikovy, kvalitni, v hline pestovany, ktery maji chut a barvu. Jen my dva eurocenty.
Proc nesklenikovy? Nebo tim mas na mysli prave ruzny hydroponni velkopestirny atd.? Podle me z domaciho skleniku je ovoce a zelenina uplne eno nuno :-)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Taky mi přijde že skleník nebo pařeník na zahradě je OK a ono to v některých případech ani jinak nejde (nevyroste to ...)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Wohma píše:
Kermitak píše:Pozitiva biopotravin jsou diskutabilni, ja bych radsi nebio, ale nesklenikovy, kvalitni, v hline pestovany, ktery maji chut a barvu. Jen my dva eurocenty.
Proc nesklenikovy? Nebo tim mas na mysli prave ruzny hydroponni velkopestirny atd.? Podle me z domaciho skleniku je ovoce a zelenina uplne eno nuno :-)
Jo, myslim pestovany v pytliku, rikam tomu sklenikovy, protoze se mi hned vybavej ty hektarovy spanelsky skleniky :)

biscuit

Příspěvek od biscuit »

ono je taky dulezity, kam se ta chemie aplikuje. jakmile prijde do styku s casti, kterou jime, je to podle me skoro vzdycky spatne - hlavne u plodu. kdo si pak drhne rajce kartackem v teply mejdlovy vode, nez ho sni? podle me je bio dobra cesta, tam kde to jde. jak jsem se loni dozvedel, je to i hodne o miste - vyskyt skudcu s timhle casto souvisi. kazdopadne, i ciste bio je v dnesni zamorene dobe stejne castecne kontaminovano - dest i vzduch prenaseji kontaminaci neuprosne vsude. i proto se snazim jist veci co mozna nejmin kontaminovany (kontaminaci myslim obsazeny latky, ktery by se v cistym prirozenym prostredi do ty potraviny vubec nedostaly) a tim padem bio preferuju.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Pěkná reakce na přihlouplý článek co sem dával Pytkin :D http://www.vegan-fighter.com/novinky/10 ... nstvi.html

Doufám že zápas budou dávat v přímém přenosu ...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Mne tiez pripadaju tvoje clanky prihlouple .. Rozhodne sa mi ale nechce mrhat zivotom , aby som sa nimi zaoberal ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Zvláštní že potom mrháš tolik času a příspěvků IMHO nepodstatným a opakujícím se rozebíráním těchto článků (viz "blesk" výše apod.) :)

Jinak obsah článku nemá obecně nic společného s osobou, která ho linkne, tak nebuď tak vztahovačný :wink:

Odpovědět