Mrchožrouti versus pažitkáři VERSUS SLEPIČÁRNA

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
Ivo
Moderátor

Re: Mrchožrouti versus pažitkáři VERSUS SLEPIČÁRNA

Příspěvek od Ivo »

Jasně že v rámci "bio" byznysu se občas s tím nikdo moc nepáře .. No ale když to porovnáme s chemickými rajčatovými vodními kulturami atd , tak je to ještě fajn většinou ... Já mám za rohem skvělou farmu, moc fajn lidi a chodím si to tam trhat sám ... ceny nižší než v obchodě ... chutě skvělé http://statektrpola.yolasite.com

Jinak mi to připomíná ten Renčínův vtip na tržišti, kde místo jednoho stolku je obrovská díra v zemi, lidi kolem seběhnutí a říkají: "její poslední slova byla: ať se propadnu jestli je ta zelenina práškovaná" :)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Ja nemel na mysli "bio" byznys, ale opravdovou zeleninu pestovanou bez umelych pesticidu. Ta obcas obsahuje vetsi svinstva nez jsou ty umele pesticidy. Ale samozrejme je to akademicka debata, bavime se v obou pripadech o zanedbatelnem mnozstvi.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

muzes kermitaku prosimte rict, jaka svinstva mas na mysli?

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Ja mam pocit ze jsem to uz kdysi snad i do tohoto tematu psal. Kdyz rostlinu napadaji skudci a neni chranena jinak, zacne se branit sama tim, ze si zacne proti nim vyrabet ruzne toxiny. Tahle svinstva jsem mel na mysli.

peteness

Příspěvek od peteness »

Pro me znacka bio, tahleta ceska:
Obrázek
nebo unijni:
Obrázek
Predstavuje urcitou zaruku kvality. "...U pěstování zemědělských plodin, jako je ovoce, zelenina je zakázáno používat herbicidy, pesticidy a umělá hnojiva. Pokud chce zemědělec pěstovat BIO plodiny, musí splnit určité podmínky např.: půda kde se budu pěstovat BIO plodiny, musí 3 roky ležet ladem, plodiny se musí na orné půdě každý rok střídat. Samozřejmostí jsou pravidelné kontroly, které provádějí státní instituce k tomu určené a to minimálně jednou do roka."
Podrobněji:
http://www.countrylife.cz/data/files/zn ... led-76.pdf
No zase to ruzni chytraci vcetne retezcu imituji, zavadeji vlastni znacky, ktere nekontroluje nikdo.
Treba Interspar prodava "bio" banany. To chci videt, jak v bananovym state nekdo neco kontroluje. Uz jenom vidina te dopravy sem mi staci.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

Kermitak píše:Ja mam pocit ze jsem to uz kdysi snad i do tohoto tematu psal. Kdyz rostlinu napadaji skudci a neni chranena jinak, zacne se branit sama tim, ze si zacne proti nim vyrabet ruzne toxiny. Tahle svinstva jsem mel na mysli.
a nevis, jestli nekde o tom neni neco odbornyho ke cteni? docela by me to zajimalo, hlavne jak moc fatalni ty toxiny muzou bejt pro cloveka, jak se to indikuje apod. diky moc

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

no my tu uz nebudeme vtedy :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

To máš pravdu :)

biscuit

Příspěvek od biscuit »

prijde mi strasne absurdni, jak se porad povazuje za nezvratne, kolik lidi bude na zemi v roce xy, misto toho, aby se s tim zacalo neco delat..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

jakoze vbehnut so samopalom do romskej dediny ?

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

biscuit píše:prijde mi strasne absurdni, jak se porad povazuje za nezvratne, kolik lidi bude na zemi v roce xy, misto toho, aby se s tim zacalo neco delat..
Neboj příroda a spol s tím něco udělají ...

rastis

Příspěvek od rastis »

to je zaujimavy postreh..

a tuto celkom suhlasim:
Ivo píše:...

Neboj příroda a spol s tím něco udělají ...

biscuit

Příspěvek od biscuit »

Pytkin píše:jakoze vbehnut so samopalom do romskej dediny ?
ja myslim, ze cikani za tohle vazne nemuzou..

prijde mi smutne, ze bolsevik z ciny se cinu jal, a my cumime jak hovadka a cekame... a spousta lidi snad povazuje za nehumanni o tom i mluvit :-(
pritom je to mozna zacatek konce nasi kultury :-( copak je tak tezke si to pripustit a nestat furt s nosem nahoru, jako ze jsme neco vic (myslim tim lidskej druh)

ivo: priroda si kazdopadne poradi, jen se bojim, ze to bude mit fatalni nasledky a lidi se s tim zase vyrovnaji po svem (zlo a prospech jedince na prvnim miste :-( )

nebojte, mam dneska prima naladu a je mi dobre ;)

Odpovědět