Mrchožrouti versus pažitkáři VERSUS SLEPIČÁRNA

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
Kermitak
Moderátor

Re: Mrchožrouti versus pažitkáři VERSUS SLEPIČÁRNA

Příspěvek od Kermitak »

Roztrhejte si obcanky. Stejne jeden mluvi o voze (pojidani masa a vliv na zdravi) a druhej o koze (tyrani zvirat v masokombinatech). Pak se tezko da diskutovat, kdyz kazdej reaguje ve smyslu toho, co prave jeho zajima.

Tudy

Příspěvek od Tudy »

Pytkin: aha.
Tak to má snad každý jinak. Já třeba omezil jezení masa právě kvůli velkochovům.
Mně třeba přijde domácí chov jako to nejmenší zlo. Neříkám, že je to úplně v pořádku, ale prostě to tak mám.

Můj názor na jezení masa je takovej, že když už někdo chce jíst maso, měl by mít koule na to, sám si to zvíře usmrtit a ne před tím zavírat oči a tvářit se, že ten růžovej balíček z obchodu vyrobili u Tricatela...
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

monoque

Příspěvek od monoque »

Pytkin píše:tudy : no ci zabit slepicku na dvorku je v poriadku .. alebo aj to je tyranie ?
jeee.... o tom se tu uz ropisoval sono
Roztrhejte si obcanky. Stejne jeden mluvi o voze (pojidani masa a vliv na zdravi) a druhej o koze (tyrani zvirat v masokombinatech). Pak se tezko da diskutovat, kdyz kazdej reaguje ve smyslu toho, co prave jeho zajima.
ale oboji spolu vice nez souvisi ne? jestli to nejde z diskuse poznat, tak tady je moje obcanka...mozna se to stocilo smerem, ktery je proste zavaznejssi,ale myslim ze se to jednoznacne dava do souvislosti a nelze tyto dva elmenty oddelit, je to nesmysl..jedno bez druheho nejde....kozy,vozy

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Tudy : tak s tym teda nesuhlasim , ze by som mal jest len to co si zabijem .. to mozme ist do extremu , ze si kazdy bude pred panelakom pestovat ten svoj lan psenice .. Ale mne pride divne bojovat za prava zvierat , pritom zabit kravku na dvorku je na poradku ..

Tudy

Příspěvek od Tudy »

Pytkine, buď píšeš rychleji, než přemýšlíš, nebo provokuješ naschvál. Zkus si to přečíst ještě jednou.
Mít na něco koule, neznamená, že to tak musím dělat pořád. Jde o to, uvědomit si, co skutečně jím a jestli mám na to se s tím srovnat.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

monoque píše:
ale oboji spolu vice nez souvisi ne? jestli to nejde z diskuse poznat, tak tady je moje obcanka...mozna se to stocilo smerem, ktery je proste zavaznejssi,ale myslim ze se to jednoznacne dava do souvislosti a nelze tyto dva elmenty oddelit, je to nesmysl..jedno bez druheho nejde....kozy,vozy
Samozrejme ze to oddelit jde, jsou to veci ktery spolu vubec nesouvisi, uz jsem se ti to snazil vysvetlit par prispevku zpet. Muzu jist maso kazdej den a s nejakym tyranim zvirat v masokombinatech nemit ABSOLUTNE nic spolecnyho, co je na tom nepochopitelnyho? A kdyz mi na chalupe sousedka zarizne slepici, tak to jako tyrani neberu, to je muj pohled a nic na nem nehodlam menit. Clovek je v potravnim retezci vys nez slepice a to ze ji dneska uz jist nemusi neznamena, ze nemuze.
A jelikoz se v tyhle diskusi toci porad dokola totez, uz me to nebavi a jdu se radsi projit, preju pekny den vsem :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Tudy : nie .. fakt nerozumiem preco by som mal zabit , to co chcem jest ..

monoque

Příspěvek od monoque »

Kermitak píše:
monoque píše:
Samozrejme ze to oddelit jde, jsou to veci ktery spolu vubec nesouvisi, uz jsem se ti to snazil vysvetlit par prispevku zpet. Muzu jist maso kazdej den a s nejakym tyranim zvirat v masokombinatech nemit ABSOLUTNE nic spolecnyho, co je na tom nepochopitelnyho? A kdyz mi na chalupe sousedka zarizne slepici, tak to jako tyrani neberu, to je muj pohled a nic na nem nehodlam menit. Clovek je v potravnim retezci vys nez slepice a to ze ji dneska uz jist nemusi neznamena, ze nemuze.
A jelikoz se v tyhle diskusi toci porad dokola totez, uz me to nebavi a jdu se radsi projit, preju pekny den vsem :)

ajo a to myslis vazne(jako ze si koupis maso v obchode a nemas s tim nic spolecneho)? Bylo to myslenoo jako ze pojidani masa a utrpeni zvirat spolu souvisi a nelze oddelit...nic si nepochopil
Naposledy upravil(a) monoque dne 08 črc 2010 17:49, celkem upraveno 2 x.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM »

a co take susene ryby? alebo plny rybnik kaprov?
by ma zaujimalo aky je rozdiel medzi rybnikom plny kaprov a velkochovnou sliepok..

Tudy

Příspěvek od Tudy »

Pytkin: No já zase nerozumím, proč sem vlastně píšeš, když ničemu z toho nerozumíš. To si neber osobně, prostě z toho, co jsi tu napsal, je mi jasný, že bereš "zvířata na jídlo" jako věc, která je k tomu určená a hotovo.
A hlavní pro Tebe je, že jsis na tom pochutnal...

EXCOM

Příspěvek od EXCOM »

monoque : takze pracovnici zbrojovky brno co skladaju zbrane, su vlastne vrahovia
preco tu obvinujes ludi, ktory si kupia nieco v obchode? teba niekto z niecoho obvinuje?
tolko obvineni co si tu ty vzniesol proti ludom ktorych ani nepoznas je az desive, ked sa nad tym zamyslim, tak nerobis nic ine ako velkochovne sliepok, len v opacnom garde..

EXCOM

Příspěvek od EXCOM »

Tudy píše:Pytkin: No já zase nerozumím, proč sem vlastně píšeš, když ničemu z toho nerozumíš. To si neber osobně, prostě z toho, co jsi tu napsal, je mi jasný, že bereš "zvířata na jídlo" jako věc, která je k tomu určená a hotovo.
A hlavní pro Tebe je, že jsis na tom pochutnal...
to je nepresne tudy, nemozes to takto zovseobecnit a povedat "zvierata". ak to ma byt presne tak to musis konkretizovat ake zvierata..
to o com tu pytkin pise su zvierata ktore sa pouzivaju ako vec na jedlo. iny ucel v nasom svete ani nemali a ani mat nebudu

monoque

Příspěvek od monoque »

EXCOM píše:monoque : takze pracovnici zbrojovky brno co skladaju zbrane, su vlastne vrahovia
preco tu obvinujes ludi, ktory si kupia nieco v obchode? teba niekto z niecoho obvinuje?
tolko obvineni co si tu ty vzniesol proti ludom ktorych ani nepoznas je az desive, ked sa nad tym zamyslim, tak nerobis nic ine ako velkochovne sliepok, len v opacnom garde..

ajo, vytrzene z kontextu..no comment

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

monoque píše:
Kermitak píše:Samozrejme ze to oddelit jde, jsou to veci ktery spolu vubec nesouvisi, uz jsem se ti to snazil vysvetlit par prispevku zpet. Muzu jist maso kazdej den a s nejakym tyranim zvirat v masokombinatech nemit ABSOLUTNE nic spolecnyho, co je na tom nepochopitelnyho? A kdyz mi na chalupe sousedka zarizne slepici, tak to jako tyrani neberu, to je muj pohled a nic na nem nehodlam menit. Clovek je v potravnim retezci vys nez slepice a to ze ji dneska uz jist nemusi neznamena, ze nemuze.

ajo a to myslis vazne(jako ze si koupis maso v obchode a nemas s tim nic spolecneho)? Bylo to myslenoo jako ze pojidani masa a utrpeni zvirat spolu souvisi a nelze oddelit...nepocitas se samozrejme ty, ktery zrejme bezproblemu prekecas kure a to zkoci z utesu, protoze je straslive stastne, ze muze pro tvoje poteseni umrit...zpet k terminu..vesela slepice co sem ji vcera sned...ps.s snad se te to nedotke,kdyz tak se omlouvam...
No tak kdyz se tak hezky ptas, tak ti odpovim. Ano, myslim to vazne, protoze maso nemam z obchodu (jak uz jsem se ti snazil asi trikrat napsat), takze s tim opravdu nic spolecneho nemam. Kure prekecavat nemusim, proste ho klepne sousedka, stejne tak jsem podriz cerstve chycenyho pstruha nebo klepnul kralika. Tyrani a utrpeni si asi kazdy predstavujeme jinak, ja ho proste za timhle nevidim a az nekdy nadejde moje doba, docela bych bral, aby to bylo taky za dve tri vteriny hotovy, jako pri techhle "utrpnych" zpusobech.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM »

monoque píše:
EXCOM píše:monoque : takze pracovnici zbrojovky brno co skladaju zbrane, su vlastne vrahovia

ajo, vytrzene z kontextu..no comment
co, skoncili argumenty? analogia ti nic nehovori? ;)

Odpovědět