Mrchožrouti versus pažitkáři VERSUS SLEPIČÁRNA

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
Pytkin
Moderátor

Re: Mrchožrouti versus pažitkáři VERSUS SLEPIČÁRNA

Příspěvek od Pytkin »

Tudy : ale aku logiku ma to , ze vsetko co zjem musim zabit ? teda aj chleba si sam musim upiect ? aj rajcinky dopestovat ? naco su potom polnohospodari ? jaku to ma logiku ?

Tudy

Příspěvek od Tudy »

EXCOM píše:by ma zaujimalo aky je rozdiel medzi rybnikom plny kaprov a velkochovnou sliepok..
Tak chovný rybník snad nechceš přirovnávat k velkochovu drůbeže. Viděl jsi někdy solidní chovný rybník? Já jo, každé léto k takovýmu jezdím na tábor. Ty ryby tam většinu života stráví v naprosto přirozených podmínkách. Jediný, co se dá přirovnat k velkochovu drůbeže, je samotný výlov.
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

EXCOM: to je fakt dost vytrzeny

monoque

Příspěvek od monoque »

EXCOM píše:.....
to o com tu pytkin pise su zvierata ktore sa pouzivaju ako vec na jedlo. iny ucel v nasom svete ani nemali a ani mat nebudu
a tim padem nemaji pravo zit, neciti? mohou trpet, muze se nimi nakladat jako s vecmi? neuveriteleny nazor...

co, skoncili argumenty? analogia ti nic nehovori?
prosim te procti si celou diskusi...s nekym opravdu nema smyls debatovat...

EXCOM

Příspěvek od EXCOM »

no neviem ci rybnik je prirodzene prostredie take ake by si kapor predstavoval.. 1000ce ryb natlacenych cez seba.. ja v tom rozdiel nevidim..

ale zjavne nebol pochopeny zamer prirovnania.. ak tu niekto kritizuje velkochov, tak rybnik nie je velkochov? je mi uplne jedno ci to sa trosku podoba na prirodzene prostredie.. islo tu skor o princip, kritizovat jednu vec a prehliadat inu..

EXCOM

Příspěvek od EXCOM »

monoque píše:
EXCOM píše:.....
to o com tu pytkin pise su zvierata ktore sa pouzivaju ako vec na jedlo. iny ucel v nasom svete ani nemali a ani mat nebudu
a tim padem nemaji pravo zit, neciti? mohou trpet, muze se nimi nakladat jako s vecmi? neuveriteleny nazor...
.
a mas pocit ze je to inak? ziadny nazor som nevyslovil, tak nerozumiem o akom nazore pises.. fakt nie je nazor. alebo mas pocit ze velkochovna ich chova ako domacich maznacikov?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Tudy píše:
EXCOM píše:by ma zaujimalo aky je rozdiel medzi rybnikom plny kaprov a velkochovnou sliepok..
Tak chovný rybník snad nechceš přirovnávat k velkochovu drůbeže. Viděl jsi někdy solidní chovný rybník? Já jo, každé léto k takovýmu jezdím na tábor. Ty ryby tam většinu života stráví v naprosto přirozených podmínkách. Jediný, co se dá přirovnat k velkochovu drůbeže, je samotný výlov.
ked sme s partickou chodili na Duchonku, tak som do chovneho rybnika chodieval pre pstruhy na grilovacku .. Od prirodzenych podmienok to malo hodne daleko .. voda uplne cierna .. ryb tam bolo tolko ze len stacilo podberak dat do vody a vytiahol si ich 10 .. atd ..

Tudy

Příspěvek od Tudy »

Pytkin píše:Tudy : ale aku logiku ma to , ze vsetko co zjem musim zabit ? teda aj chleba si sam musim upiect ? aj rajcinky dopestovat ? naco su potom polnohospodari ? jaku to ma logiku ?
Podle mě žádnou. Ani nechápu, kde jsi něco takovýho vzal.
Pytkine, PROSÍM, zkus si ten můj tučně zvýrazněný názor přečíst ještě jednou a zaměř se na poslední část věty.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM »

Kermitak : rybnik je predpokladam umelo zalozena nadrz..

Tudy

Příspěvek od Tudy »

EXCOM píše:no neviem ci rybnik je prirodzene prostredie take ake by si kapor predstavoval.. 1000ce ryb natlacenych cez seba.. ja v tom rozdiel nevidim...
No tak to já taky ne, ale já jsem takový velkochovný rybník, kde by byla jedna ryba na druhé, ještě neviděl. Sice nejsem rybář, ale nějak se mi nechce věřit, že by to vůbec mohlo fungovat.

Naproti tomu velkochovy drůbeže, kde musí valit hromada větráků, aby se kuřata neudusila, nebo nepřehřála, to je docela běžná věc.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

tudy : citam si to ..
když už někdo chce jíst maso, měl by mít koule na to, sám si to zvíře usmrtit a ne před tím zavírat oči a tvářit se, že ten růžovej balíček z obchodu vyrobili u Tricatela...

nerozumiem tomu .. preco by som si ho mal usmrtit ? chapem , keby si napisal , ze si ho mam sam vychovat a dochovat si paradne kuratenko na domacej strave .. ale preco ho mam sam zabit , to ale fakt nechapem ...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Tudy píše: No tak to já taky ne, ale já jsem takový velkochovný rybník, kde by byla jedna ryba na druhé, ještě neviděl. Sice nejsem rybář, ale nějak se mi nechce věřit, že by to vůbec mohlo fungovat.
presne o takomto som pisal .. fungovalo to .. a boli tam dokonca pstruhy !

EXCOM

Příspěvek od EXCOM »

Pionier v zachrane slepic z velkochovu.. nech ide prikladom.. len aby sa potom nakoniec on nestal velkochovatelom 8)

[flash=480,385]http://www.youtube.com/v/kfMcLMSo2kw[/flash]

Tudy

Příspěvek od Tudy »

Pytkin píše:tudy : citam si to ..
když už někdo chce jíst maso, měl by mít koule na to, sám si to zvíře usmrtit a ne před tím zavírat oči a tvářit se, že ten růžovej balíček z obchodu vyrobili u Tricatela...

nerozumiem tomu .. preco by som si ho mal usmrtit ? chapem , keby si napisal , ze si ho mam sam vychovat a dochovat si paradne kuratenko na domacej strave .. ale preco ho mam sam zabit , to ale fakt nechapem ...
Jenže to pěstování není v našich možnostech, to je samozřejmě blbost. Já nepíšu, že si máš každý zvíře, který chceš jíst, sám zabít, ale zkusit si to.
Mně by se třeba líbilo, kdyby něco takovýho bylo jako součást středoskolské výuky - takový školní výlet na nějakou farmu, kde by si na konci exkurze každý zabil zvířátko, který bude mít k večeři.
Aby si každý uvědomil, že ty růžový balíčky v hypermarketu, znamenaly život. O nic jinýho nejde. Divil by jsi se, kolik lidí tohle vůbec neví, protože s tou smrtí nikdy nepřišli do styku.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Tudy : no kapra som zabijal kazdy rok .. ale zabijat sliepku alebo prasa podla mna neni v nasich silach .. kto to bude robit doma.. to je presne ako s tym pestovanim obilia ..

Odpovědět