Mrchožrouti versus pažitkáři VERSUS SLEPIČÁRNA

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
Ondrash

Re: Mrchožrouti versus pažitkáři

Příspěvek od Ondrash »

monoque píše:Neprocital jsem cely tenhle thread,ale taky prihodim svoji zkusenost...uz sem cca 13 let vegetarian(mlecne vyrobky uplne minimalne a vejce tak 2x do roka), a nevim co je to doktor, snad to nezakriknu:-) ikdyz neaky supr zdravym zivotni stylem neholduju, tak verim ze diky vegetarianstvi sem celkove odolnejssi, zmizela mi alergie a treba telesna hmotnost se uz leta nemeni(aniz bych to sebemin hlidal)...K tem silovym sportovcum...mno treba Carl Lewis(a spousty dalsich) je znamy vegetarian a kde jinde je treba vybusna sila nez mezi sprintery...dlouho sem zavodne plaval(sprinter, kratke trate, motyl) a take me to neak neovlivnilo, prave naopak, rychleji sem regeneroval nez ostatni....Je to zivotni styl, ktery me bavi a kteremu verim. Clovek maso k zivotu nepotrebuje, je to prezitek,alespon ne v te mire jak je nam porad predhazovano.....
Tak se taky přidám. Naprostej souhlas. Maso nejím 16 let. A jsem rok od roku zdravější :) Problémy mám se zády, ale za to si můžu sám. Jinak chodím pravidelně na krevní testy (1x za rok) a všechno v pohodě. Moje doktorka říká, že si tělo všechno vyrobí samo. Jinak jím normálně. Žádné velké vyváření. Občas seitan, tofu, tempeh... Mléko samo o sobě nepiju, dávám ho třeba do palačinek. Vejce jím. Za celý rok žádná chřipka ani angýna. Vegetariánství vyžaduje jinej pohled na život, někdy je to i o pokoře, když se na fesťáku všichni cpou klobásama a já musím hladovět, protože pro vegetariány tam nic není. Ale i tohle se hodně zlepšilo....

dendy
Vybavení

Re: Mrchožrouti versus pažitkáři VERSUS SLEPIČÁRNA

Příspěvek od dendy »

to prasiatko by sa mohlo opekat za pomoci nejakych warm analogovych zvukov, prihriatych nejakym lampovym zosikom...

monoque

Příspěvek od monoque »

Zaujala me hlaska na FB antify, sice to tam samozrejme bylo v jinem kontextu,ale hodi se to i sem, proste to nema s vama smysl debatovat na tema zvirecich prav, citeni ziveho tvora a ani smyslu vegetarianstvi: "Hádání se na internetu je jako paralympiáda. I když zvítězíte, jste pořád retardovaný/hendikepovaný." (plati obecne pro vsechny),neberte si to laskave osobne(a nebo vlastne jo,ale myslim tim i sebe), my jist maso nebudeme, protoze jednoznacne verime v pravo na zivot a budem proto kazdy den neco delat, vy si piste masne seznamy na vikendove otaceni mrtvolou nad ohnem a vychutnejte si neco co je vykoupeno zbytecny souzenim,strachem a krvi bezbranych zvirat, ale bdete...snad jednou cit a rozum zvitezi, nad nenazranosti, neinformovanosti, ignoranstvim a opovrhovanim zivota jako toho nejzakladnejssiho co kazdy zivy tvor na teto planete ma. Ja a verim, ze i ostatni maji stale dost sil oponovat, nestoudnym a zcela zcestnym nazorum....Nikdy bych necekal s jakym pohrdanim se setkam ve vrstvach """inteligence""".

podobne nazory jake tu zaznely, bych cekal na foru tunnigu starsich vozu skoda nebo nektere pivni spolecnosti,ale u muzikantu me to mrzi...pohrdat takovym zpusobem utrpenim zvirat je nezkutecne smutne a zarazejici.......

tak a ted do me, jen uz prosim ne hlasky jako, ze si upecete pasika jmenem Roland na srazu....verim, ze to mel byt vtip...jinak nemam slov
Naposledy upravil(a) monoque dne 09 črc 2010 15:27, celkem upraveno 3 x.

hubert

Příspěvek od hubert »

Prosim nepouzivajte meno Roland v suvislosti s touto debatou..... :(

Ondrash

Příspěvek od Ondrash »

Pytkin píše:Tudy : jo .. to je presne to comu nerozumiem .. to su kokotiny , co ten clovek pise .. teda je to jeho nazor .. a ja s nim nesuhlasim .. proste pre mna su to kokotiny .. Pre mna skutocne maso je zoznam v nakupe .. a nevidim dovod sa tym viac zaoberat .. to zviera je mi ukradnute , ktore niekto zastrelil a naporcoval a dodal mi ho na tacke .. A nevidim dovod , preco by som mal vediet zabit slona , aby som ho mohol jest ..
Ahoj Pytkine. Teda... To jsi mě taky překvapil. To Tudyho musím podpořit. Jojo. Je to přesně o čem mluvíš. Maso je položka v nákupu.... Takhle to bohužel dnes spousta lidí bere. Prostě se podílí na smrti a utrpení těch zvířat, aniž by je to jakkoli tankovalo. Tudy to myslel správně. Osobní prožitek se zabitím zvířete (když už ho tedy jím) je podle mě důležitý. I prase z prasečáku si zaslouží důstojný život a smrt...Lidé by se měli zajímat nad tím, jak ovlivňují své okolí tím co jí. V tohle směru jsou vegetariáni podle mého názoru dál. Pokud kupuju vejce, tak z chovu na podestýlce, zeleninu na trzích a tak....

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Ondrash : ja vam nazor neberiem .. kazdy ma pravo na svoj nazor .. ale nemusim s nim suhlasit ..

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Myslim ze lepsi na rozni nez roland by byl earlybird nebo rooster ;)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

A co řekneš až bude na tom seznamu třeba tvůj pejsek nebo kočička ? Proč by je někdo nemohl podříznout udělat k večeři že ? Jsou to jen zvířata. To už nebude nákupní seznam ? Nebo jenom proto že ty jiné zvířata neznáš a udělali to za tebe anonymní kati je to OK ? Nevím, jen se ptám
Kermitak píše:Myslim ze lepsi na rozni nez roland by byl earlybird nebo rooster ;)
Ale nejpopulárnější je Pullet že ? :wink:

monoque

Příspěvek od monoque »

Kdyby to slysel nas FatBustard...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Ivo píše:A co řekneš až bude na tom seznamu třeba tvůj pejsek nebo kočička ? Proč by je někdo nemohl podříznout udělat k večeři že ? Jsou to jen zvířata. To už nebude nákupní seznam ? Nebo jenom proto že ty jiné zvířata neznáš a udělali to za tebe anonymní kati je to OK ? Nevím, jen se ptám
Kermitak píše:Myslim ze lepsi na rozni nez roland by byl earlybird nebo rooster ;)
Nj, ja ten jejich sortiment nemam tak zmaknutej ;)
Jinak jsem se rozhodl podstoupit experiment, pri kterem nebudu mesic jist maso. Ne proto, ze bych jakkoliv zmenil nazor (pak to asi bude chtit poradnej steak na probrani), ale chci vedet, co to udela a jak se pak budu citit. O vysledcich poreferuju ;) (kdyby to nahodou nekoho zajimalo)

Ondrash

Příspěvek od Ondrash »

Kermitak píše:
Ivo píše:A co řekneš až bude na tom seznamu třeba tvůj pejsek nebo kočička ? Proč by je někdo nemohl podříznout udělat k večeři že ? Jsou to jen zvířata. To už nebude nákupní seznam ? Nebo jenom proto že ty jiné zvířata neznáš a udělali to za tebe anonymní kati je to OK ? Nevím, jen se ptám
Nj, ja ten jejich sortiment nemam tak zmaknutej ;)
Jinak jsem se rozhodl podstoupit experiment, pri kterem nebudu mesic jist maso. Ne proto, ze bych jakkoliv zmenil nazor (pak to asi bude chtit poradnej steak na probrani), ale chci vedet, co to udela a jak se pak budu citit. O vysledcich poreferuju ;) (kdyby to nahodou nekoho zajimalo)
Tak zkus vynechat i vývary a takové ty věci :) U mě radikální změna přišla po třech měsících....

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Vyvary nejim ;) A uprimne teda stejne neverim, ze by vyvar (voda s tukem) byl v necem jiny, nez treba syr (kde ten tuk mas taky).

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

kermitak: ale nejest maso zmana aj zriect sa suncicky a salamky na chlebik... ani to ?

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

dendy: uzeniny skoro vubec nejim, jenom poctivy maso. Jen vyjimecne treba domaci sunku nebo klobasu, u ktery vim, ze 90% je maso a ne 40% maso, zbytek kuze, kopytka, chrupavky, ruzny konzervanty atd. A to zas tak casto bohuzel neni :) Na chlebik si davam hlavne ruzny syry (jsem zavislej na syrech vseho druhu), obcas vajicka, obcas maslo a nejakou zeleninu (pravda toho je min ;)

Vuid

Příspěvek od Vuid »

Dalsi osobni zkusenost: Maso jsem nejedl asi 15 let, obcas teda rybu (nikdy jsem se nepovazoval za vegetariana!).
Ze bych byl zdravej - ani nahodou! Ted uz obcas trochu toho prasatka snim, ale jen trochu.
Je to individualni vec, kazdymu vyhovuje neco jinyho, nelze jednoznacne rict - tenhle postoj je spatnej.

Kamaradka byla veganka, hodne radikalni, za par let ji to doktorka rozmluvila - nemela vubec zadnej cholesterol! Tak ji aspon syry, aby uplne nezhynula (mela docela vazny zdravotni problemy).

Takze lidi - vseho s mirou a zadna dogmata.
Jeste poznamka - kdo chce zhubnout, staci prestat jist maso na pul roku a budete se divit.

Odpovědět