Mrchožrouti versus pažitkáři VERSUS SLEPIČÁRNA

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
Tudy

Re: Mrchožrouti versus pažitkáři VERSUS SLEPIČÁRNA

Příspěvek od Tudy »

Pytkin píše:Tudy : no kapra som zabijal kazdy rok .. ale zabijat sliepku alebo prasa podla mna neni v nasich silach .. kto to bude robit doma.. to je presne ako s tym pestovanim obilia ..
Podle mě tohle už není potřeba. Já osobně zabil kapry a králíky a stačí mi to na to, abych si dokázal představit, co to je zabíjet prase, nebo krávu.
Pak jsem si uvědomil, že na to prostě nemám a že tím pádem je nepřirozený, abych jedl jejich maso.
Je to jen můj názor, nikoho o něm nepřesvědčuju.
Ale líbilo by se mi, kdyby měl každý možnost si spojit tyhle souvislosti a pak se sám rozhodnout, jaké stravě bude dávat přednost.
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Tudy : jasne .. kazdy ma pravo na svoj nazor .. ja ale nechapem suvislosti , CO BUDEM JEST s tym , CI TO VIEM ZABIT .. na to aby som jedol jelena , ho predsa nemusim zabit .. staci ked ho zastreli ten polovnik ..

Tudy

Příspěvek od Tudy »

Pytkin: hele, to už si fakt děláš srandu, že jo? :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Tudy : fakt ze ne :)

Tudy

Příspěvek od Tudy »

Pytkin píše:Tudy : fakt ze ne :)
Ty vole, ještě, že Tě znám osobně, jinak už bych to nevydržel :)

Já se snažím vysvětlit, že mě sere, že spousta lidí nevidí souvislost mezi utrpením a následnou smrtí zvířete a tou svou flákotou.
O nic jinýho nejde.
Nejde mi o to, abys uměl zabít zvíře, který jíš, ale abys na to měl - tím myslím po psychické stránce.
Kdyžtak mrkni na ten rozhovor s Honzou: http://www.vegetarian.cz/rozhovor/rozhovor%20muay.html

Konkrétně o tomhle tu celou dobu mluvím:

...Na rozdíl od jiných myšlenkových směrů si nemyslím, že by v principu bylo jezení masa špatné. Jak už jsem napsal, mám v úctě přírodní zákony a jeden z nich je, že silnější tvorové pojídají slabší. Pokud bych žil například jako Indián, snažil bych se ulovit zvíře, abych přežil - jeho život by vykoupil můj život, za to by mu měla být prokázaná má úcta a díky, například nějakým rituálem, symbolickou smrtí, kterou si prožiji i já, protože jsem zabil a tím změnil sebe i svět kolem.

V dnešním světě se ale nic podobného neděje, v kultuře hypermarketů se stala z masa (života) jen položka na seznamu nákupů, zvířata trpí na jatkách a velkochovech a každý před tím zavírá oči, nikdo nechce připustit, že on je opravdovým viníkem, kvůli kterému zvířata prožívají život a smrt horší než naše nejčernější noční můry. Myslím, že v momentě, kdy si člověk tyto souvislosti uvědomí, není jiné cesty, než se masa zříci. Ale je to osobní rozhodnutí každého člověka...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Tudy : jo .. to je presne to comu nerozumiem .. to su kokotiny , co ten clovek pise .. teda je to jeho nazor .. a ja s nim nesuhlasim .. proste pre mna su to kokotiny .. Pre mna skutocne maso je zoznam v nakupe .. a nevidim dovod sa tym viac zaoberat .. to zviera je mi ukradnute , ktore niekto zastrelil a naporcoval a dodal mi ho na tacke .. A nevidim dovod , preco by som mal vediet zabit slona , aby som ho mohol jest ..

EXCOM

Příspěvek od EXCOM »

tudy : uz prestan :) lebo pytkin zachvilku nebude vediet preco by mal zabit vorvana aby si mohol dat maso :D

jusuf

Příspěvek od jusuf »

Minule sme si v Kazachstane dali fajne ..... , z .... tam určených na výkrm a zjedenie. To sme si pochutnali... Vôbec ma netrápi, že .... , ináč by sa .... predsa ani nenarodili, a nemali by tam takú pôrodnosť. Takže ja im vlastne pomáham.
To mi, Tudy, chceš povedať, že by som to akože mal ja vedieť / môcť zabiť ..... ?

Tudy

Příspěvek od Tudy »

Pytkin píše:Tudy : jo .. to je presne to comu nerozumiem .. to su kokotiny , co ten clovek pise .. teda je to jeho nazor .. a ja s nim nesuhlasim .. proste pre mna su to kokotiny .. Pre mna skutocne maso je zoznam v nakupe .. a nevidim dovod sa tym viac zaoberat .. to zviera je mi ukradnute , ktore niekto zastrelil a naporcoval a dodal mi ho na tacke ..
No jo, z toho je mi u Tebe smutno, ale co už...
Pytkin píše:A nevidim dovod , preco by som mal vediet zabit slona , aby som ho mohol jest ..
Já taky ne. Myslím, že tady je spíš problém špatnýho překladu CZ/SK .
Podle mě je "vediet" česky "umět" a o tom jsem vůbec nepsal.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

pytkin ty zlobas uz im nerob zle :-)) lebo dostanes na najblizsom zraze nakladacku

EXCOM

Příspěvek od EXCOM »

dendy píše:pytkin ty zlobas uz im nerob zle :-)) lebo dostanes na najblizsom zraze nakladacku
nie, na dalsi zraz donesieme male prasiatko a upecieme ho na roznicku :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Tudy: písal si žeby človek mal mat gule si to zviera usmrtiť, aby ho mohol jesť. Fakt neviem prečo mám zabiť kolibrika, aby som mohol jesť jeho viecka.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Excom: myslíš k safovi do predajne, alebo hugovi? Normalne to vidím pred očami, jak sa na boku, medzi fantomom a junom, pod nápisom Roland, krúti prasaaatko na razni. Hugoslav by mal určite u toho radosť.

hubert

Příspěvek od hubert »

Chlapci nezatahujte ma do tejto zcestnej rozpravy..... :D

kexik

Příspěvek od kexik »

aj prasiatko sa bude volat roland?

Odpovědět