Gain stage,dbu,dBfs...

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Pytkin
Moderátor

Re: Gain stage,dbu,dBfs...

Příspěvek od Pytkin »

IvanB píše:
13 pro 2019 10:31
Takže chceš tým povedať, že ten, kto robil ten master ho robil v prospech lepších paramterov pre účely streamovania?
no to co si kupil prave naopak .. nebolo to robene na stream .. ale je to asi master z CD a potom to upravili na streamovaciu uroven ..
IvanB píše:
13 pro 2019 10:33
Akože Beatport si svojvoľne upravil pôvodný master a takto ho predáva??? To snáď nie?! :shock:
vsetky streamovacie sluzby to robia .. resp. vsetky normalizuju na -14 LUFS .. Ak im doda interpret master na -14 LUFS , tak bude hrat , tak ako ho dodal ..

tu je to narozne vysvetlene :

Obrázek

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

concord píše:
13 pro 2019 10:31
...A dakto ju v danej online sluzbe upravil ,
a to sa moze? :mrgreen:
Vsetci to robia .. Prave je to jedina mozna cesta , ako si pustat muziku a nebude ti hrat jeden song nahlas , potom dalsi uplne potichu , atd ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Tu dole napravo vidite online sluzby a na aku uroven normalizuju :

https://youlean.co/loudness-standards-f ... son-table/

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

IvanB píše:
13 pro 2019 10:33
Pytkin píše:
13 pro 2019 10:25
IvanB : Obrazok je v tom poslednom prispevku uz vidno .. To co vidis, ti uz Dendy vysvetlil. Povodna nahravka bola do nuly , zrejme isla na CD .. A dakto ju v danej online sluzbe upravil , na nejaku urovem .. Zmeraj si to , kolko to ma LUFSov ..
Akože Beatport si svojvoľne upravil pôvodný master a takto ho predáva??? To snáď nie?! :shock:
vsetky streamingove sluzby to robia, LUFS -14 je standard prave koli loudness war .. oni na to aj vopred upozornuju a doporucjuju nerobit prilis limiterom nabuchane veci .. v hrubej podsatate to nieje zla inicialiva - niekto sa uz tej loudness war musel postavit .. ja to schvalujem...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

Pytkin píše:
13 pro 2019 10:57
Tu dole napravo vidite online sluzby a na aku uroven normalizuju :

https://youlean.co/loudness-standards-f ... son-table/

jo - drviva vacsina online streaming sluzien ma -14 LUFS len kokoti Apple zase musia byt v niecom extra a maju -16 LUFS :mrgreen:

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Dendy : hej tiez ma to zaujalo :)

IvanB

Příspěvek od IvanB »

Pytkin píše:
13 pro 2019 10:55
Vsetci to robia ..
No ak je to fakt tak, tak je to trestuhodné. Zákazník je predsa v tom, že si kupuje originál v takom formáte a s parametrami, s akými to vyšlo zo štúdia... Stálo ma to 2.56 EUR, akože žiadny peniaz, OK, ale v porovaní s tým, že wavka bežne cca 1.50 EUR na iných bežných portáloch, tak sa mi to vôbec nepáči.

Dendy, akože čo schvaluješ? mp3 na streamovanie nech si osekajú ako chcú, ale WAVká ?! To neeee... Podľa teba je takýto master OK? Už z pohľadu vidíš, že je tam zabitá dynamika a loudness podstatne nižšie ako všetky wavká zvyšku sveta

Napr. z Bandcampu, Boomkatu atď. mi prišlo všetko v pohode.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

Schvalujem to lebo je chyba toho kto tam to wavko tak sprasene limiterom nahral, napriek tomu ze vedel ze to tak robit nema, ale ze ma specialne pre streamovacie sluzby mastrovat veci na -14 LUFS. Seriozne masteringove studia to tak robia. Ked to tak niekto nespravil, je lajdak. Toto je verejne znama vec, ziadny podvod na tajnasa. Streamingy davno hovoria "nebudte kokoti, to co nam sem davate mastrujte na -14 LUFS, potom to bude hrat presne tak ako chcete. Inak vam to stisime"

> odľa teba je takýto master OK? Už z pohľadu vidíš, že je tam zabitá dynamika a

Tu dynamiku tam zabil ten clovek co to tam tak sprasene limiterom nahral v prvom rade :) oni to len stisili, s dynamikou (rozdiel najhlasnejsej a najtichsej pasaze) nerobili nic.. on to tam mal proste nahrat tak ako to streamingova sluzba pozaduje - nie nabuchane limiterom na -8dBFS (alebo dokonca -4dBFS) ale naporiadok pekne -14 LUFS. Potom by mu nikto nic neupravoval... Ono ten oblznik to bolo aj PREDTYM nez to oni stisil .. len bol vacsi. Ale stale to bol obdlznik, spraseny limiterom "aby to hralo hlasnejsie"

Je to chyba autora. Nie streamingu.

> loudness podstatne nižšie ako všetky wavká zvyšku svet

Prave ze NIE ! Nedaj sa pomylit.. subjektivna hlasitost ktoru budes vnimat bude rovnaka .. o tom je prave to LUFS ! ked maju 2 skladby -14 LUFS znamena to ze ked si ich pustis vedla seba subjektivne pocitivo pre teba budu hrat rovnako nahlas. Len ta co bola predtym sprasena limiter bude mat nahovno zvuk - ubrana dynamika a viac artefaktov koli stratovej kompresii streamingovych dat

Ja už neviem ako to mám ešte vysvetlit :)) Je to chyba autora, respektive toho kto robil mastering. Bodka.

IvanB

Příspěvek od IvanB »

OK, jasné, chápem. Ale hovorím o tom, že to nie je originálny master. Môže byť, že ten master bol spravený zle, to je vec názoru, ale myslím si, že by to distribučné služby nemali predávať stíšené - upravené pre potreby streamovania. O toto mi ide. A ani argument, že si to môžem limiterom natiahnuť zas k nule, neobstojí.

Pre zaujímavosť, albumová verzia tohto tracku:
Obrázek

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

A neni to chyba ? Bandcamp je streamovacia sluzba ? mozno sa len dakto pomylil a nahral tam -14 db LUFS verziu .. samozrejme ze nerobil druhy mastering na online sluzby a len stiahol CD master dole ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

ivanB : BTW : ved si to znormalizuj na -0.3 dB a mas to ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

IvanB píše:
13 pro 2019 12:35
OK, jasné, chápem. Ale hovorím o tom, že to nie je originálny master. Môže byť, že ten master bol spravený zle, to je vec názoru, ale myslím si, že by to distribučné služby nemali predávať stíšené - upravené pre potreby streamovania. O toto mi ide. A ani argument, že si to môžem limiterom natiahnuť zas k nule, neobstojí.

Pre zaujímavosť, albumová verzia tohto tracku:
Obrázek

A ked si tu albumovu verziu prezenie LUFS metrom kolko ti to nameria ?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

mna by zaujimalo aj kolko LUFS ma ta stiahnuta ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

predpokladam ze ta bude mat -14 ... ta z albumu bude mat mozno aj -4 :)

IvanB

Příspěvek od IvanB »

ta stiahnuta - data cez nejaky online loudness meter (youlean.co):
Momentary Max: -9.22
Short Term Max: -9.86
Integrated: - 10.45

Odpovědět