Gain stage,dbu,dBfs...

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Stan

Re: Gain stage,dbu,dBfs...

Příspěvek od Stan »

Ta regulace platí pouze pro STREAM cili poslech hudby online. Pri koupi skladeb z jakékoliv streamovaci služby dostaneš to co dodala vydavatelská společnost. Navíc když na Bandcampu koupis album tak mas album v několika formátech ke stažení a to včetně WAV formátu. Alespoň to je ma osobni zkušenost.

dendy

Příspěvek od dendy »

no vidis.. nema to podla standardov streaming sluzieb.. je to jeho chyba, ma to zle

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

ten udaj co nas zaujima je ten INTEGRATED ..

concord
Vybavení

Příspěvek od concord »

Tak potom to bude odjebana robota :mrgreen:

IvanB

Příspěvek od IvanB »

“Tak potom to bude odjebana robota :mrgreen:

Môže byť. Keď sa lepšie pozrieš na tú krivku na jednom alebo dvoch miestach tam dokonca nejaké milisekundové úseky vyskakujú k nule. Podľa mňa to je nejaký doebaný file, celé zle...

IvanB

Příspěvek od IvanB »

Skúsil som sťažnosť na supporte Beatportu. Tu odpoveď:
Thank you for contacting us. I have reported this corrupt file to the label. You have now been issued a credit for this track.

dendy

Příspěvek od dendy »

wow, to som necakal.. super !

IvanB

Příspěvek od IvanB »

Tak som späť s ďalším dotazom na záhady z masteringové sveta :). Kúpil som si nový album od Bonoba (Fragments), mám vo zvyku sa vždy zo zvedavosti mrknúť na krivky jednotlivých waviek a v prípade tohto albumu tie mastre úplne znegovali môj laický predpoklad, že tie najtanečnejšie veci budú "najhlasnejšie" a tie pomalé, naopak najmenej zlisované... Vedel by mi niekto racionálne zdôvodniť, prečo ten, kto to mastroval, zmastroval tanečné tracky tak, že peakujú na -2.0dB a tie pomalé okolo -0.2dB?

biscuit

Příspěvek od biscuit »

a myslíš, že se to mastrovalo jako album, nebo se dělalo jen seskládání hotovejch tracků do jednoho celku (pouze tak, aby to jako celek znělo vyváženě)? mně právě to co píšeš zní naprosto logicky a naopak mi nejde na rozum, jak sis to představoval původně ty.

IvanB

Příspěvek od IvanB »

Netuším. Čakal by som, že album sa mastruje tak, aby to znelo ako celok OK. Ale zjednodušme to - v podstate by ma zaujímalo len to, z akého dôvodu bol na niektorých skladbách nastavený peak -2.0 dB a na niektorých -0.2 dB.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

vždyť ti to píšu. oprosti se od koukání na číslíčka. představ si, že si dáš všechny stopy alba do multitracku, poskládáš je v čase tak, jak po sobě budou následovat, a šavlema si nastavíš (pouze ubíráním) všechny stopy na takovou úroveň, aby ti to podle ucha hrálo celý (pro ucho) hlasitostně tak, jak chceš.

netvrdím, že zrovna tady se to dělalo takhle, ale tohle je přece normální postup. proč bys nějak jinak, než hlasitostně procesoval už hotový zmasterovaný tracky jako celek?

IvanB

Příspěvek od IvanB »

biscuit, myslím, že zrovna na tomto albume sa to tak nerobilo a nejakú hlasitostnú vyrovnanosť ten mastič totálne odignoroval (alebo bol hluchý...), počuť to aj bez nejakého koukání na číslička, a práve to ma priviedlo sa na tie čísla pozrieť. Ale aby som bol konkrétny - skladba č. 3 Rosewood a č. 10 Counterpart sú úplny extrém oproti zvyšku albumu - nepomerne tichšie, a pritom sú to skladby, ktoré, by som čakal, že budú ako tancovačky najviac našlapané. Mrkol som na čísla - peak max. -2.0 dB. Takže buď ten masteringový inžinier nastavil úrovne veľmi subjektívne alebo sa tým nižším posadením peakov sledovalo niečo iné.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

mám bonoba rád, takže si desku poslechnu. poslechnu si ji i odpoledne v autě a pak napíšu jakej z toho mám dojem. abych se teda od obecného teoretizování dostal ke konkrétní desce...

IvanB

Příspěvek od IvanB »

:palec+: supr, som zvedavý, či ti to tiež tak udrie do uší. A skús zo spomínaných trackov 3. alebo 10. prepnúť rovno na 5. (Tides) alebo 9. (From You), to je totálna priepasť... pri nich som sa zvykol strhávať, ale už som na to pripravený, keď to počúvam :)

Odpovědět