Jak nezničit dynamiku a zároveň se držet dnešního trendu

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Fractal

Re: Jak nezničit dynamiku a zároveň se držet dnešního trendu

Příspěvek od Fractal » 15 kvě 2014 17:30

pavlii: Víš jak sem to myslel ne? Že u fakt dobrého mixu nějaké špičky přes nulu a následné zkreslení v DAW nevadí tolik, jako špatný mix zprasený Ozonem.
Navíc využívání zkreslení při mástru, je v dance stylech už dnes běžným jevem...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 16 kvě 2014 01:14

pavlii píše::-D nezní, když je to na master šavli (A/D převodník).
BTW: ja by som teda za master sablou ocakaval D/A prevodnik ..
pavlii píše:Pytkin: OK. Ale bylo by mi proti srsti mít master někde u země a vyhulený stopy do červenejch :-D sorry za extrémní odbočku....
preco ? ziaden rozdiel v tom neni .. ked postupne pridavas stopy a sumar ide hore , tak proste uberas master sablu .. a ziadna degradacia tam neni ..
pavlii píše:V Matějovo situaci je problémů daleko víc, takže se nemusíme zakejsnout jen na detailu, jakým je limiter na master šavli 8)
toto neni o limiteri na master sabli .. ja som zastanca limiterov na master sabli .. ale chapem , ze niekto posiela veci na mastering inde a tam to ma zmysel .. ale ide o to , ze kludne master moze ist aj von do cervenych .. ked to dame von vo floate , tak sa ziadna degradacia nekona ..

Stan

Příspěvek od Stan » 16 kvě 2014 01:53

Master fader je chraneny zviratko na ktery se nesaha protoze to neni treba!!! Hlasity a cisty mix zacina vzdy na stope s dostatecnou headroom pro procesing. Hlasitost je dana RMS a ne peaky. Peak meraky jsou v podstate nepouzitelne jelikoz nam nic nerikaji o "hlasitosti" signalu. Mixovani skladby od vokalu JE bezna praxe.

matucha

Příspěvek od matucha » 16 kvě 2014 02:01

Dobrej gainstaging je znamkou toho ze clovek vi co dela.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 16 kvě 2014 07:10

2Pytkin: Ano i v cubase je to stejne, jestli stahujes savle nebo master, typek na to delal video na youtube, ze pak signalum invertoval fazi a vysledek byla nulova amplituda cili ticho.. tak snad to tak maj i protools a ableton.

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 16 kvě 2014 15:21

ja mávam skor opačný problém.. počas toho ako robím skladbu a pridávam jednotlivé nástroje mi vzniká skoro ideálny pomer nástrojov resp ich hlasitostí, povedzme že v rámci mixu by mi už stačilo len zopár automatizácií hlasitosti, eq a pod.
lenže problém je ten že na mastri mám špički okolo -20 aj menej.. a potom postupným zvyšovaním hlasitosi stop si ten mix (ktorý mi vznikal priebežne a prirodzene) behom chvíle uplne rozjebem! a ten pomer potom dlho hladám..
a nejak mi stále niečo bráni v tom aby som to dvihol +20 nejakým VST niekde na masteri :roll:

wire

Příspěvek od wire » 16 kvě 2014 15:47

ReaktoplazmAR píše:ja mávam skor opačný problém.. počas toho ako robím skladbu a pridávam jednotlivé nástroje mi vzniká skoro ideálny pomer nástrojov resp ich hlasitostí, povedzme že v rámci mixu by mi už stačilo len zopár automatizácií hlasitosti, eq a pod.
lenže problém je ten že na mastri mám špički okolo -20 aj menej.. a potom postupným zvyšovaním hlasitosi stop si ten mix (ktorý mi vznikal priebežne a prirodzene) behom chvíle uplne rozjebem! a ten pomer potom dlho hladám..
a nejak mi stále niečo bráni v tom aby som to dvihol +20 nejakým VST niekde na masteri :roll:
To fakt, nevím, proč by sis to měl tak rozesrat... prostě bych zesílil master, výsledek by imho měl být naprosto v pořádku, teoreticky i naprosto stejnej jako, když povytahuješ ty šavle...

nebo ne?

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 16 kvě 2014 15:58

Pokud to bude v poměru, tak není důvod si to rozesrat jedině, že by bylo v mixu něco blbě nebo bys lezl přes nulu.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 16 kvě 2014 16:08

reaktor : hlavne spicky na -20 kludne mozu byt .. nikomu to neublizi.. a ten gain plugin na mastri by som kludne pouzil ..

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 17 kvě 2014 11:28

.. čítal som už viackrát (aj tu na fore sa to už neraz rozoberalo) že si tým len zbytočne komplikujem život ..akože nemám problém pridat na limiteri +6 ale viac ako 10-15 by som sa bál :? .. dalšia vec je že až do finalneho mix/masteru mám vždy niekolko hlavných stop "v MIDI" teda stále mám ešte možnost vytiahnut gain zo syntáku, tak mi príde lúto vyhánat to pluginom na masteri..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 17 kvě 2014 15:28

je uplne jedno , kde vyzenies gain ..

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 18 kvě 2014 22:13

Pytkin píše:......
I ty lumpe jeden :-D Aspoň někdo čte ty moje příspěvky a opravuje překlepy...

Zbytek je jen o osobním přístupu a ten máme prostě každý nějaký.

P.

Stan

Příspěvek od Stan » 19 bře 2015 01:21

Nevedel jsem kam to pichnout a novy vlakno se mi na to nechtelo vytvářet. Tak to kdyztak hodte jinam ale tematem sem to asi patri ale to necham na adminech.
Dnes jsem narazil na zajímavý clanek http://productionadvice.co.uk/youtube-loudness/ (na konci clanku je odkaz na druhou cast)

V souvislosti s timto clankem je pak v diskuzi odkaz na zajímave video od Bob Katz z 2011 Jak se zda tak se jeho předpověd pomalinku začina vyplňovat. No prectete, podivejte a posudte sami. Myslim ze je to zajimavy ctení (video taky) tedy alespon pro me.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 19 bře 2015 14:38

tiez som to vcera cital, velmi zaujimave

Odpovědět