Jak udělat z VSTcek analogová monstra

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Zamčeno
Jindy

Příspěvek od Jindy » 10 čer 2006 18:05

Co zkusit třeba Voxengo Warmifier? Už sem to tu v podobném tématu někomu radil, ale nevím zda pro tvůj účel to bude vhodné, protože asi hledáš něco jiného.

No a třeba ta Audiorealism Bassline Pro je podle mě slušné VST. Nemyslím si, že by se dala srovnávat s opravdovým HW analogem, jenomže spoustu lidí říkalo, že tahle Bassline Pro je nejlepší simulací analogové bassline na PC.

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 10 čer 2006 18:28

Jasna vec Audiorealism je z VST fakt supr.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 10 čer 2006 18:43

prohnat analogovym filtrem - koupim aspon ten akai
jeste by se hodila shermanova filterbanka nebo filtertovárna od electronix, ci vermonka, ale to je trochu mimo kopetence moji penezenky
waldorf taky delal nejake filtry, alep pochybuju ze pujdou sehnat

Poklop

Příspěvek od Poklop » 11 čer 2006 11:30

Myslim, že jedna z mála smylsluplnejch možností je dobrej výběr VSTi a presetů. Zkrátka nepoužívejte VSTi,, který nemaj presety, který nehrajou analogově. Např dobrá je V-station, FM7. U FM7 se prakticky nedá narazit na neanalogově znějící zvuk. ... Chce to prostě omezit používání na nástroje, který jsou dobrý.

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 11 čer 2006 11:40

poklop: hmmm nie je nahodou fm7 emulator dx7 co je digitalny synth a nie analogovy?

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 11 čer 2006 11:43

Poklop píše:Myslim, že jedna z mála smylsluplnejch možností je dobrej výběr VSTi a presetů. Zkrátka nepoužívejte VSTi,, který nemaj presety, který nehrajou analogově. Např dobrá je V-station, FM7. U FM7 se prakticky nedá narazit na neanalogově znějící zvuk. ... Chce to prostě omezit používání na nástroje, který jsou dobrý.

hm, tak brat SW emulaciu DIGITALNEHO FM synthu (DX7) ako referenciu "analogovo" znejuceho synthu nieje imho prave stastna volba... to skorej veci ako Audiorealism, synthy od Arturie ... (aj V-Station je fajn ale zelezo ktore tento synth emuluje tiez neni analog ale DSP synth)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 11 čer 2006 11:44

aha kym som pisal prispevok uz ma solarfall prebehol :D

Vuid

Příspěvek od Vuid » 11 čer 2006 11:44

Poklop píše:Myslim, že jedna z mála smylsluplnejch možností je dobrej výběr VSTi a presetů. Zkrátka nepoužívejte VSTi,, který nemaj presety, který nehrajou analogově. Např dobrá je V-station, FM7. U FM7 se prakticky nedá narazit na neanalogově znějící zvuk. ... Chce to prostě omezit používání na nástroje, který jsou dobrý.
He? Koukam ze kazdej mame uplne jinou predstavu jak neco zni "analogove" nebo "digitalne".
Zrovna tyhle dva nastroje vubec nepouzivam protoze dle meho nazoru znej totalne digitalne....

Vuid

Příspěvek od Vuid » 11 čer 2006 11:46

Hehe, koukam ze jsem taky pozadu:)
Me se zda ze nejvic "analogove" znej vst od Arturia.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 11 čer 2006 12:43

Jasne, Moog Modular zni moc zajimave...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Fractal

Příspěvek od Fractal » 11 čer 2006 12:57

vyber presetu - to de mimo me 8)

biscuit

Příspěvek od biscuit » 11 čer 2006 13:41

ja si myslim, ze kdo se v dnesni dobe smeje vst je hloupej. druhej muj nazor je, ze kdyz bude hrat napr. pro 53 s nejakym podkladem, jen opravdu malokdo pozna rozdil. kdyz mluvite o basech, mam vyzkouseno, ze s discovery a minimonstou, se da dosahnout opravdu velmi slusnych basu.

tim vsim nechci rict, ze neni rozdil mezi krabici a vst, ale taky je rozdil mezi jednotlivymi krabicemi a jednotlivymi vst. a co hlavne, nejdulezitejsi je udelat poradnou muziku a az potom pitvat zvuk. kdo si mysli, ze dela tak dobrou muziku, ze uz jediny co ji chybi k dokonalosti je o speticku lepsi zvuk, at se zvedne ruku ;)

Poklop

Příspěvek od Poklop » 11 čer 2006 14:50

Souhlasim s biscuitem. Zřejmě jsem zůstal nepochopen. Nepitvejte hoši jestli je DX7 skutečný analog nebo virtuální analog. Měl jsem na mysli spíš rozdíl mezi HW a SW. Mám Viruse a AN1x a analogově znějí oba skvěle. Měl jsem i FS1R a musim říct, že FM7 hraje fakt stejně, ne-li lépe. Tak jestli to zas bude někdo pitvat, dostane černej puntík :-) Pravda je že V-station nehraje nijak extra, ale originál není o moc lepší. Docela rozumně hraje SW Korg legacy, ale malinko to provětrává CPU. Stejně ale záleží na výběru zvuku (nebo chcete-li nakroucení zvuku) a notách.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 11 čer 2006 17:02

zalezi na tom co clovek dela... v psytrancu mi umelost vstcek vyhovuje... kdyz ale chci spinavy, hrejivy zvuk do synthpopoveho projektu tak to je uz horsi, proto sem se ho snazil nejak vydolovat.... jako nejlepsi napad jsem shledal pouzit analogovy filtr...

pravda je ze zalezi hlavne na tom krouceni, v ruznych tematech tady ruzni lidi (nebudu jmenovat) odsuzují různé hw ci sw nástroje, a je to jenom o trpelivosti ci zkusenostech, taky trochu nahode, jak ten zvuk nakroutit...

debata se zvrhla v analogovosti ci digitalnosti jednotlivych synthu... kdo chce muze zalozit novou na toto tema

(vocode stejne je dneska vsechno ve vysledku digital)

Jindy

Příspěvek od Jindy » 11 čer 2006 17:29

Já sem teda nedávno zkoušel to vaše slavný FM-7 a vůbec se mi to nelíbí jak zvukově, tak i ovládáním a preset se mi taky skoro žádný nelíbil. Nevím, třeba to byla nějaká starší verze, ale každopádně mě ve všem vyhovuje mnohem víc z3ta.

Zamčeno