Jak udělat z VSTcek analogová monstra

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Zamčeno
bassline

fm7

Příspěvek od bassline » 11 čer 2006 19:04

Jindy píše:Já sem teda nedávno zkoušel to vaše slavný FM-7 a vůbec se mi to nelíbí jak zvukově, tak i ovládáním a preset se mi taky skoro žádný nelíbil. Nevím, třeba to byla nějaká starší verze, ale každopádně mě ve všem vyhovuje mnohem víc z3ta.
No ked ta neoslovil uz ani preset ' six-string ' tak uz potom neviem :-)...je to jeden z najkrajsich presetov zo SW synthov co som kedy pocul...

Inac, co sa tyka analog VSTi, tak pre moje usi je zas najlepsie co moze byt jednoznacne Pro-53 a Korg Polysix...tieto dva pluginy su proste heavy duty extra hyper analog fat warm sound a nech si hovori kto co chce, lahodnejsi analog zvuk ako z tychto dvoch emulacii som este nepocul :P ...

Jindy

Příspěvek od Jindy » 11 čer 2006 19:08

bassline: zkusim se po tom presetu tam podívat...ale jak jsem říkal, možná že mám nějakou starou verzi, a ta je prostě nic moc... prostě na z3ta, nebo virus_z3ta to podle mě nemá...

Jindy

Příspěvek od Jindy » 11 čer 2006 22:15

Fractal: tak to Analog Factory vypadá slušně...ale to ještě nevyšlo ne?

Cyril

Příspěvek od Cyril » 11 čer 2006 22:56

Napadlo me navrstvit na sebe treba desetkrat tu samou synth linku, kazdou lehce zprasenou jinym zpusobem (trochu "analog" saturace, distortion, warmifier, BBE sonic maximizer, nejakej lofizer, primichat sum, LEHOUNCE nechat kolisat ladeni...), vsechny ty efekty udelat hodne subtilni, a pak nechat kazdou tu vrstvu hrat stejne hlasite, s tim, ze nastavite naprosto chaotickou chlupatou krivku automatizace volume kazdy ty vrstve (ale okolo neutralni polohy, malilinkaty vykyvy). Co myslite? Rozhodne vyzkousim, vetsi simulaci drobnych nepresnosti si neumim predstavit, a diky ty automatizaci to budou vlastne skutecne nahodny zmeny. Dobrou noc!
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 12 čer 2006 00:19

peknymi chujovinami sa tu dokazete zaoberat .. len co je pravda ..

kexik

Příspěvek od kexik » 12 čer 2006 10:36

ekeaze píše:kexik: Slysel jsem tracky delany v PC s VST a pak prohnany SPL vitalizerem tim lampovim a opravdu to byl markantni rozil. Nevim proc by se to nedalo pouzit na to co chce Fractal... ale bohuzel levny to uplne taky neni....
no, ked sa prezenie cely song vitalizerom, tak je to mastering, heh? na ten som nepovedal kriveho slova. vadi mi myslienka prehnat lampou stopu s vst synthom. to je imho pred lampou vst a po lampe vst + skreslenie z lampy. ked sa take daco zapasuje. spat do songu, zasa to znie ako vst. ale mozno som nemal spravne lampy :)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 12 čer 2006 10:58

Pytkin: tak jsem mozna chuj, ale aspon jsem PREMYSLIVEJ CHUJ :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Merlin

Příspěvek od Merlin » 12 čer 2006 13:15

Cyril: Jako napad to mozna neni blby, ALE...obavam se, ze se ten zvuk muze prilis "rozpliznout"; jiste je jina vec, zda by slo o ostra sola ci mekke plochy. Vyzkousej a poreferuj!!! :-D

(Nicmene priznam se, ze se mi krouti vnitrnosti pri pomysleni na "reprodukovatelnost" takovych zvuku nazivo... marna slava, ja ty softy proste nemam rad... :? A kdyz nekdo vyleze na podium s notebookem, tak to je vubec soda... :shock: ale jasne, chapu, jde o to nasimulovat stare nespolehlive a tezko zaplatitelne analogy....)
...so many knobs, so little time... (autor neznamy)

Jindy

Příspěvek od Jindy » 12 čer 2006 13:46

Tak neví někdo jestli to Analog Factory už vyšlo, nebo jaký den to vyjde? Docela mě to zajímá...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 12 čer 2006 14:05

Jindy: pisou tam July 2006

Jindy

Příspěvek od Jindy » 12 čer 2006 14:17

Kermitak: jo jo, ja vim...takže to nevyšlo, to sem tedy už pochopil...no ale datum by tam dát mohli...já tedy anglicky umím docela dobře, ale jediné co jsem se nikdy nenaučil jsou měsíce v roce a dny v týdnu...no našel sem si to už ve slovníku a fakt, je to červenec :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 12 čer 2006 22:53

cyril : keby si cas straveny vymyslanim picovin radsej venoval serioznej praci , mohol si si za zarobene peniaze kupit to realne analogove monstrum .. alebo aspon daku dobru simulaciu a'la virus ..

Poklop

Příspěvek od Poklop » 12 čer 2006 23:03

to Pytkin: Teda, musim se cyrila zastat. Vrstvení zvuků je odedávna metoda, která na ledacos funguje. Například na zpěvech se používá často atd. Mě přijde cyrilo-metoda :-) jako smyslupná věc a ne píčovina. Mám dojem, že jsi tu kapánek ulít. Asi si se špatně vyspal ne? :-)

Zamčeno