Jak udělat z VSTcek analogová monstra

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Zamčeno
Poklop

Příspěvek od Poklop »

no fakt, tady je to jak u blbejch :D

Cyril

Příspěvek od Cyril »

...na dvorku :)

Tudy

Příspěvek od Tudy »

Ale Cyrile, tak si to neber zas tak osobně. Tolik jsme od tématu neodbočili.
Každý to prostě máme jinak a každý Ti napsal svůj názor. Co si z něj vezmeš, je na Tobě.

Každopádně se všichni shodneme na tom, že nejduležitější je stejně onen hudební nápad
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen »

Vy se tady pořád modlíte k analogům, přitom to často dopadá jako diskuse k TB303. TB303 je k nerozeznání od Audiorealism, ba simulace zni dokonce lip, ale TB303 je proste TB303..:))) BTW mel jsem oboje, me srovnani je stary 2 roky..:) Ja uz mam proste pocit, ze plno analogovejch simulaci zni analogoveji nez levny originaly..:) Nepachtete se necim, co je zbytecny. Protoze az ty juna apod uslysite, tak mozna budete zklamany, jak maj VSTckovej zvuk

kexik

Příspěvek od kexik »

oxygen: neviem ci bola rec prave o june ;)
ja osobne mam celkom konkretne postrehy, kde sa vsti nechova prave realisticky... vacsinou v dynamickych podmienkach, ked na nejaky parameter "hras", vtedy sa ta automatizacia chova hodne nespojite. svoju rolu asi hra aj 7bitove rozlisenie midi, ale skor si myslim ze to nezvladaju simulacie.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

kexik: a co VST autoatizace hostu? ta ma rozliseni 16bit, takze by mel byt treba pri ovladani filtru pres midi controler a pres VST automatizaci slyset rozdil?

Solarfall

Příspěvek od Solarfall »

7bit maju aj VA .. to je podla mna najhorsia vec proti pravym analogom... chyba tam spojitost pri kruteni knobom filtra.

Fractal

Příspěvek od Fractal »

nevedel jsem cim to je, ale taky sem nad tim premyslel... kdyz na nekterych va syntech poznas otoceni knobu v jemne schodkovitosti ve zmene zvuku... jako vedel jsem ze to je otazka digital procesingu... ale ze to je kvuli midi... to by me vzivote nenapadlo

kexik

Příspěvek od kexik »

amorph: ved aj je pocut... to ale znamena nahrat tocenie cudlikmi a potom to este obtahovat mysou... taky masochista nie som
a aj mimoto, artefakty, ktore maju vstcka, ked sa natoci resonance na filtri, su ine ako na realnom filtri, ak ma nastroj overdrive, zasa znie vst verzia hrozne, atd...

Solarfall

Příspěvek od Solarfall »

virus je myslim jediny synth ktory ma na vyhladzovanie tychto krokov nejaku specialnu technologiu...

peteness

Příspěvek od peteness »

hele fakt resite ptakoviny. Ta schodkovitost/spojitost, to snad muze byt 100% jen na ultrastarych stoprocentnich analozich. Moje Alpha Juno 2 schodkuje jak prase a Virus nebo NL3 mi prijde ze schodkuje minimalne. Kdyz se filtr otevira rychleji, tak to neni poznat ani na tom Junu vubec...

Spis by se meli veci delit na dobre / spatne VST, dobre/spatne VA, dobre/spatne FM, dobre/spatne mono tranzistor bassynty......a taky by ty diskuse mohly probihat s ohledem na to jestli nekdo dela techno/dnb/trance nebo rock/folk/co ja vim.

Jestli chce nekdo prijenmenjsi zvuk, nez zatim delal s VST syntama, tak urcite na prvnim miste kupte starsi Virus. To je vsestranny syntak, ma miliony moznosti. Za ty penize nic lepsiho neni. Na druhym miste za nim bych koupil naky mono analog bassynt, jak psal Tudy. Da se to sekac koupit i za dvojku.

kexik

Příspěvek od kexik »

je nejaky lacny bassynth, ktory ma insert aj na externe audio, a slo ho pouzit aj ako filter?

Tudy

Příspěvek od Tudy »

Kexik:
Konkrétně MB33II :) , ale problém je, že pracuje jen s tou TB303 obálkou (pouze nastavitelný decay - bez sustainu), takže na delší zvuky je nepoužitelný.
Yamaha CS10 je v tomto směru bez problémů (čili i levnější CS5) a má i BandPass a HiPass, ale má to svůj CS-charakter (LP, HP 12dB/oct a BP 6dB/oct).
Co takhle Doepfer MS404?
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Jindy

Příspěvek od Jindy »

Cyril: já právě myslim že ty se držíš tématu, tak mi to příjde, protože mě zde opravdu nezajímají tipy na hw mašiny za x tisíc, ale spíš právě něco jako jsi psal ty...nebo tipy na nejlepší sw simulace analogu, jako třeba audiorealism bassline atp.

Cyril

Příspěvek od Cyril »

Jindy: dik

Zamčeno