Jak udělat z VSTcek analogová monstra

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Zamčeno
kexik

Příspěvek od kexik » 13 čer 2006 17:14

tudy: ta yamaha je lubezna, ale asi nebude jednoduche ju zohnat... na ebay su dve ponuky, obe v japonsku...? doepfer je imho taky nemecky podvod na chudakoch z vychodu (myslene tak, ze cena imho neodpoveda obsahu krabice - pri yamahe urcite ano - aj ked radsej by som nieco rackove, je to obluda) sorry za odbiehanie od temy, uz to nechm tak (a budem hladat)

Jindy

Příspěvek od Jindy » 13 čer 2006 17:18

Cyril: neni zač...je logické, že mě zajímá sw, protože ten si nějakou cestou dokážu stáhnout zdarma (a když ho potom často používám, tak to koupím), jenže hw si stáhnout prostě nemůžu a proto, pokud na něj nemám peníze, mě nezajímá.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 čer 2006 21:40

ok .. hovorme o tom , ktora simulacia syntaku je fasa .. ale riesit tu , ze zoberieme stopu .. 10x namnozime .. poposuvame .. nachorusujeme .. aby sme napodobili daky hardware .. mne to pride chore ..

ale .. ok .. rieste co chcete ..

ja len fakt nechapem .. za 10 litrov si mozes kupit virus , co je fakt dobry digitalny syntak .. da sa s nim kde co .. sam som bol prekvapeny , kolkymim parametrami sa da zvuk "zanalogovatiet" .. 10 litrov je velmi malo penazi .. aj student to musi usetrit za par mesiacov ..

mne pride uplne zbytocne riesit to , ako napodobit nejaky nastroj .. mne pride skutocne rozumnejsie tento nastroj pouzit ..

Ale na tomto fore to tak chodi .. Same picoviny sa tu riesia .. ale zase , stale to neni tak zle , ako na audionet.sk

Cyril

Příspěvek od Cyril » 13 čer 2006 21:46

Pytkin: pri vsi ucte k tobe a vdeku za tvou velkou pomoc s webem, neprehanis to malinko?
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

aum generator

Příspěvek od aum generator » 13 čer 2006 22:00

ja si myslim ze tie VST samotne uz robia vsetko preto aby ten analog napodobnili a dalej sa s tym babrat neviem ci ma zmysel....
keby to bolo take jednoduche tak to tak uz robia tie VST....

a tiez mam pocit ze ten povodny problem kvoli ktoremu to tu fraktal zalozil neni vobec o tom ci je to analog alebo digital. ked tam ten zvuk nezapada, tak to asi nieje ten spravny zvuk, alebo to nieje spravne zmixovane alebo nieco... mam pocit ze aj z digitalnych synthov sa da vytlct zvuk do prakticky cohokolvek a nemyslim ze v tomto analogovost niekoho zachrani.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 13 čer 2006 22:07

buuuuu ja sem chtel jenom trosku z-80's-ovat muj zvuk... buuuu... a zase tady citim nejake negativni nejsoucno

Pytkin: tyve virus za 10litru? se vsema knobama? s nerozteklym displejem? s adapterem? a neni to ta ptaci chripka? myslim ze lek jeste neni na trhu...

(jsem nejlevnejsi videl za patnact, a ten byl pryc driv nez sem na to stacil nasetrit - kupodivu:))

a jestli odkazujes na ibej... tak tam jsem videl veci

Fractal

Příspěvek od Fractal » 13 čer 2006 22:13

aum generator: presne tak "puvodny problem" se tu uz vyresil...

zvuk mi perfektne zapada... jenom ho chci mit co nejvic vintage, nebo spis oldschool, nebo spis analog, nebo spis glam, nebo spis sexy, warm, hot...
seru navas du kryncic

Vuid

Příspěvek od Vuid » 13 čer 2006 22:15

Na tomto threadu nevidim nic divnyho, az na to ze je tu spousta prispevku ktery resej neco uplne jinyho.
Velikost Pytkinova rozhorceni nechapu...

K tematu bych pridal ze i stara dobra Amplitube dokaze jakykoli zvuk pekne "analogove oteplit", pri vhodnem nastaveni.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 13 čer 2006 22:16

Fractal: uprimna rada- vyzkousej am track (Samplitude/Sequoia, da se sehnat i jako VST)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 14 čer 2006 01:00

cyril : co mas na mysli ??? mam pocit ze viac ludi ma na to rovnaky nazor ako ja ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 14 čer 2006 01:03

Fractal : tot som si pred dvomi mesiacmi kupil virus rack za 10 litrov od dakoho na midi.cz .. inzeroval ho par mesiacov za 13 a nakoniec sme sa dohodli za 10.5

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 14 čer 2006 01:08

Ale ok hosi .. mate pravdu .. ja vas tu opruzujem mojimi kokotinami .. mna zase nebavi citat vase picoviny .. ok .. lucim sa bez spevu ..

rastis

Příspěvek od rastis » 14 čer 2006 01:26

Cyril píše:Pytkin: pri vsi ucte k tobe a vdeku za tvou velkou pomoc s webem, neprehanis to malinko?
Velmi nerad sa miesam takto OT do debaty, ale si si isty, ze si polozil svoju "otcovsku" otazku tomu spravnemu ?

Fractal píše:...
Pytkin: tyve virus za 10litru? se vsema knobama? s nerozteklym displejem? s adapterem? a neni to ta ptaci chripka? myslim ze lek jeste neni na trhu...

kexik

Příspěvek od kexik » 14 čer 2006 09:44

zbytocne sa tu urazate... k teme, jeden z nazorov proste je, ze predmetna vec sa neda. nevidim nic zle na tom ze to tu par ludi dorazne povedalo. na druhej strane argument, ze vst je cenovo porovnatelne s realnym hw, neberem. NIE JE. vst je, bolo, a bude lacnejsie. preto otazka ma svoje opodstatnenie.

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 14 čer 2006 11:32

trochu nechápu proč se pořád snažíte všechno zanalogovatět. Připomíná mi to trochu takovou tu mánii z 90. let kdy všechno co bylo analogové bylo automaticky super, protože analogové syn?áky používali všichni co něco znamenali. I z absolutních šmejdů typu Poly800 se všichni mohli posrat.

Co takhle jít trochu vlastní cestou a experimentovat i digitální zvuk má něco do sebe. Stačí trochu programovat a ne jenom sjíždět stupidní presety a pak se divit, že to nehraje. VSTi sice vůbec nepoužívám a můj názor na ně je tu všeobecně znám, ale přes všechny moje výhrady je to pořád velkej potenciál práce se zvukem, ale musí se na tom hodně zapracovat a nehledat v tom analog! Ten tam nikdy nebude.

ad/ "když na to nemám peníze tak mě to nezajímá" - no to je síla. Já jsem taky ze začátku neměl prachy a DX7 pro mě byl vysněnej ideál a v roce 1991 byl sakra drahej. Musel jsem tomu něco obětovat a makat na brigádách a nakonec jsem jí měl. Tak nevím proč, když je dneska mnohem víc příležitostí si vydělat a ceny jsou směšný, nejít do hardware. Analogové synthy teď jdou navíc cenově dost dolu. Protože je prodávají ti viz. první odstavec, kterým se nechce makat a sjíždějí raději presety v ukradených VSTi.
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Zamčeno