Jak udělat z VSTcek analogová monstra

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Zamčeno
dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 14 čer 2006 11:38

to podpisem, do bodky suhlasim.

Tudy

Příspěvek od Tudy » 14 čer 2006 11:39

a.tom.x píše:ad/ "když na to nemám peníze tak mě to nezajímá" - no to je síla. Já jsem taky ze začátku neměl prachy a DX7 pro mě byl vysněnej ideál a v roce 1991 byl sakra drahej. Musel jsem tomu něco obětovat a makat na brigádách a nakonec jsem jí měl. Tak nevím proč, když je dneska mnohem víc příležitostí si vydělat a ceny jsou směšný, nejít do hardware...
S tímhle tedy pekelně souhlasím

A všem VSTčkářům doporučuji: aspoň si to zkuste! Ta radost z práce s alespoň trochu slušným hardwarem je ÚPLNĚ o něčem jiném.

A v rámci osvěty skutečných syn?áků nabízím brněnským (pochopitelně i mimobrněnským) nadšencům návštěvu v mém houmsTudiu :)
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Jindy

Příspěvek od Jindy » 14 čer 2006 12:51

a.tom.x: moc se nad tím rozčiluješ koukám, klídek...víš, já bych chtěl svůj vlastní raketoplán a tak mám teda makat, abych na něj měl? jasně, to je trochu něco jiného...jenže mě se zatím nechce vrážet 60 klacků do nějakého virus ti nebo něčeho podobného...opět opakuji, že v tomto tématu jsem čekal úplně něco jiného, než rady od borců ve stylu: "Chceš analogový zvuk, tak makej a na analog si vydělej, ser na VST, ty nikdy mít analogový zvuk nebudou!" Nene, opravdu se mi nelíbí co z tohohle tématu lidi jako ty dělaj, mě tohle nezajímá. Jestli chceš někomu vnucovat analogový mašiny, tak si na to založ téma s nadpisem "vnucuju vám analogový mašiny" nebo tak podobně. A pokud vím, tak právě třeba Virus je simulace analogu, takže je to specializovaný sw poháněný dsp procesorem, takže to žádný analog není, což netvrdím, že tu někdo říkal. Navíc, mě nějak analogový zvuk nebere, tohle téma čtu pouze ze zajímavosti. Mě se nelíbí strašně provařenej zvuk tb303, už je to vintage jako prase. Já si radši pojedu sw cestou, prachy vrazim do Conroe až vyjde, nebo později do quad-core procíku.

Jindy

Příspěvek od Jindy » 14 čer 2006 13:03

a.tom.x: "dneska je víc příležitostí si vydělat" ehm, tak to ti nepodepisuju...rok 1991 byl dost blízko po revoluci a tehdy se dalo na trh zavést spoustu značek, které tu nebyly. Dneska už tu je skoro všechno. Můj táta je obchodník a nejvíc se mu dařilo v letech 1993-1994, to byly zlaté časy, dnes je to špatný. Dneska je to všechno obsazené. Když se chtěl někdo po revoluci zde stát zástupcem nějaké značky pro ČR, nebyl to takový problém, jako dnes. Tohle je názor z pohledu obchodníka, šéfa firmy která tu funguje už 15 let, né nějakého zaměstnance. A z tohoto pohledu je nemyslitelné říct, že dneska je víc příležitostí, než v roce 1991, to je naprostá kravina. No, ale i dneska se dají najít opravdu dobré značky, které tu v ČR nejsou. Například jsme zástupcem firmy Compulite a cena jejich světelných pultů je úplně někde jinde než ceny těch mašinek o kterých tu píšeš. Mašiny od nás má snad více jak polovina českých divadel, jenže je tu problém, že oni si to koupí a používají to hodně dlouho, počet divadel není omezený a proto zde již není komu ty pulty prodávat, to je špatný.
Naposledy upravil(a) Jindy dne 14 čer 2006 13:11, celkem upraveno 1 x.

tankista

Příspěvek od tankista » 14 čer 2006 13:10

Do mistni hadky se nehodlam zapletat, pac je zbytecna a s hudbou NESOUVISI :-) Nicmene vam sem hodim tento odkaz: http://www.soundonsound.com/sos/Jul03/a ... ourtet.asp Mozna FourTeta radi nemate, ale to je jedno... Jen ze cest jak udelat moderni zvuk je spousta, a proti gustu... Je to velmi zajimave cteni, doporucuju.

Tudy

Příspěvek od Tudy » 14 čer 2006 13:20

Jindy a není teď "trošku" jednodušší jet pracovat na letní brigádu do zahraničí???
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 14 čer 2006 13:28

Tudy: to je relativni, protoze zase tehdy nebyly torrenty... Ale jinak taky nevim, o cem to plka.

kexik

Příspěvek od kexik » 14 čer 2006 13:33

tankista: clanok je nam mnohym znamy :)
ale obavam sa ze Kieran zacina doplacat na svoj lowend koncept, pocul som posledny fourtet a jeho cedo so Stevom Reidom a myslim ze mu to stagnuje. tie iste zvuky, recyklacia napadov... mozno by mal prikupit nejaky hardver ;)

tankista

Příspěvek od tankista » 14 čer 2006 13:51

Rounds uz nikdy neprekona, nemel by nic prikupovat, ale vykaslat se na to. Sou to jen predsudky, ze musej lidi natocit za zivot vic nez 1 desku ... :-))

rastis

Příspěvek od rastis » 14 čer 2006 14:18

Jindy - nemam pocit, ze by sa AtomX rozculoval. Napisal dost rozumne a celkom k veci. Akurat nasledne reakcie aj Tvojho typu je to, co mnohych ludi po case zacne otravovat... Prispevkov tu mate mnohi plnu prdel, ale co tak trochu zakladnej ucty k ludom, ktori sa nie povysuju, ako si poniektori paranoidne namyslaju, ale ktori sa snazia na zaklade svojich skusenosti vniest do veci trochu jasno...

Jindy

Příspěvek od Jindy » 14 čer 2006 14:23

rastis: no vidiš, a mě zase otravuje, že sem někdo cpe pořád hw mašiny o kterých tohle téma, pokud vím, vůbec není. Je úplně jasný, že sw nenahradí analogový hw, ale proč to tu musí deset lidí několikrát zopakovat, to fakt nevim.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 14 čer 2006 14:35

Jindy: a o cem je podle tebe tohle tema? Ja podle nadpisu soudim, ze o tom, jak zvuk sw priblizit ke zvuku hw. Par lidi sem napsalo, ze to objektivne nejde a nez vymysleni polovicatych reseni je daleko efektivnejsi a nakonec nejen pro zvuk, ale i pro tvorbu prinosnejsi si poridit hw.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 14 čer 2006 14:47

jo v ramci temy chapem o co Jindymu slo.. chcel tipy na SW pluginy, kde v ramci moznosti je co najvernejsie spravena emulacia analogu, resp ake technologie (zapojenie, automatizacia) pouzit, aby sa tomu aspon trochu priblizil ...

v ramci rozumnych moznosti sa da aj na SW spravit zvuk taky, ze 95% beznych ludi (==posluchacov) NEPOZNAJU rozdiel medzi trackom cisto SW a medzi trackom spravenym na masinkach za 1000000000$ (moja realna skusenost z praxe) ....

takze otazka je, ci chces spravit "akobyanalog" zvuk na softwari tak aby sme ta pochvalne po pleci poklepali my, zavislaci, a povedali ti "fakt dobry zvuk, ktore analogy si na to pouzi" (==to sa objektivne neda) alebo ci len chces naladit nieco, co ti bezny konzument hudby (==posluchat, neproducent) pochvali a povie ti ze to ma svetovu uroven (==to sa jednoznacne da)

a tie tipy : Arturia, PSP pluginy, Voxengo pluginy, automatizacia jemych odchylok (pitch, filter), kvalitne EQ (nejaky linear phase EQ), hrat sa s detailami ... snazit sa robit zvuky siroke (==frekvencne, aby zaberali sirsie spektrum nie len nejaku uzzsiu frekvenciu) (aj ked aj tu treba opatrne aby si si nepreplacal pasmo a zvuky sa navzajom nebili), snazit sa vytazit z SW to dobre a davat si pozor a nepouzivat nastavenia pri ktorych sa prejavuju jeho chyby (extremne polohy fitrov a podobne)

kexik

Příspěvek od kexik » 14 čer 2006 15:00

tankista píše:Rounds uz nikdy neprekona, nemel by nic prikupovat, ale vykaslat se na to. Sou to jen predsudky, ze musej lidi natocit za zivot vic nez 1 desku ... :-))
svata pravda... taki underworld to ospravedlnuju tym, ze ved maju deti a potrebuju mat nieco na kreditke, ked idu do Tesca. potom to tak vyzera aj s ich novym albumom ;)

Jindy

Příspěvek od Jindy » 14 čer 2006 15:56

dendy: díky...no a od Arturie jsi myslel celý Storm a nebo jen věci jako Prophet 5, minimoog atd.?

Zamčeno