Sub-bassy - jak na ně pomocí Pluginu?

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
peteness

Příspěvek od peteness » 10 kvě 2007 22:19

Jindra: jestli chces mermomoci vyzkouset naky subsynth, tak ted si vzpominam na "mda" http://mda.smartelectronix.com/vst/mda_vst_fx_win.zip ...je to free.....je to balik pluginu a neco tam je pro tenhle ucel, kexik to docela chvalil.

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 11 kvě 2007 01:35

Obrázek
.

Obrázek
.

Abysme opet jen neplkali na prazdno, tady rozeberu v ukazkach basu o ktery se bavime. Pujde o napodobeni basy z ukazky od Jindrixe na zacatku debaty. Tahle basa je ta nejzakladnejsi analogova hluboka basa, je tak klasicka ze snad uni ani neni co obdivovat, i kdyz jeji kouzlo se rozhodne nezapre:)) ! Treba tohle nekomu pomuze i krome Jindrixe jak tuhle basu jednoduse pripravit subtraktivni syntezou.

Jindrix:
Jestli chces basu z tvoji ukazky, ktera je velmi jednoducha, tak vem pro zkousku jakej koliv dvouoscilatorovej synth (krome bazmeku Trilogy prirozene....fuj:))
idealne NI Pro 52 /Pro 53 pro jeho jednoduchost a dobrej zvuk, nebo jako ja treba TC Mercury a Discovery ktery jsem pouzil na tuhle mp3.

A. Oscilatory:
Na oba oscilatory nastav obdelnik, (sinus, triangel ani saw, nikdy nebude mit takovej tlak jako obdelnik). U obou obdelniku muzes lehce posunout stridu (PW) na 95% (obdelnik tim ziska vice hamonickych). OSC2 odlad o jednu oktavu dolu od OSC1. OSC2 jemne odlad o 5% od OSC1. OSC2 zeslab o 2/3 vzhledem k hlubsimu OSC1 (pomer je hlavne dle vkusu, vpodstate muze hrat jen hlubokej OSC1 viz DISCOVERY basa)

B. Filter moog LPF 24dB/Oct
Cutoff 20% otevreni, Resonance 20%, FilterEnv 0%

C. ADSR - Filter (decay i sustain muzou bejt 100%, pokud je ale FilterEnv 0% nemaji na zvuk vliv)
A-10%, D-40%, S-50%, R-20%

D. ADSR - Amplifier
A-10%, D-100%, S-100%, R-30%

...tohle je teoreticky nastaveni. vysledek se bude na kazdym synthu prirozene trosku lisit, ale vpodstate se nemas kde ztratit. ScreenShoty obou synthu nahore, ukazuji nastaveni potenciometru, tam je krasne videt jak treba jiny natoceni filtru muze mit i presto obdobnej vysledek, to jen pro predstavu. Neni filtr jako filtr.

Takze mp3 ukazka je tady: 1. sekvence hraje TC Mercury, 2. sekvence hraje Discovery.
http://www.biotech-studio.com/web_link_ ... covery.mp3

Ukazku jsem zamerne pripravil dvakrat na dvou odlisnych SW synthech ktery mam rad a ktery podle meho maji opravdu dobrej zvuk, jsou to mazlickove - TC Mercury a Discovery. Na prilozeny mp3 vychazi na subbasu malinko lip Discovery je presnejsi na vsech notach viz obrazek uplne dole. Jinak ale hraji oba moc dobre, na tak starej SW primo skvele:))) !
Puvodne jsem si rikal ze bych ukazky udelal na mejch HW analog synthech ARP2600 a SCi ProOne protoze vysledek by byl prdackej, ale zase to cely zakabelovat nasamplovat... tohle bylo jednak rychlejsi a zadruhy se nikdo nebude vymlouvat ze HW to umi ale na SW to nejde:)) - takze hlavne pak tady mam celej Nuendo projekt diky kterymu to ma mnohem vetsi informativni hodnotu.

A tady mate zminenej Nuendo projekt ve kterym jsou jednak pripraveny tyhle basy z TC Mercury a Discovery (vcetne midi not) a pak taky obsahuje kratkej wav s ukazkou hudby kde je ona basa ktery chce dosahnout Jindrix. Jindrixovu ukazku jsem v Nuendu oriznul internim HPF (muzete si ho vypnout) abych odstranil basu a mohly k hajtkam hrat SW ktery originalni basu napodobuji.
http://www.biotech-studio.com/web_link_ ... _eZone.zip

Mercury ma pomerne neukazneny noty vedle vzornyho Discovery, oba ale hraji supr! :D
Obrázek

.
Naposledy upravil(a) ECSON WALDES dne 11 kvě 2007 02:56, celkem upraveno 1 x.

nathanael

Příspěvek od nathanael » 11 kvě 2007 02:55

ecson waldes: moc pekne...z toho posledniho srovnavaciho obrazku i z te hlavni audio ukazky se mi zda, ze mercrury ma zvuk takovy vic rebelsky a prirodni a discovery zase presnejsi a syntetictejsi - ale oboji zni skvele, ciste...

kazdopadne ty .fxp soubory s presety na oba synthy jsou luxusni zbozi - davas tu k dispozici zdarma opravdu hodnotne veci, a to je dobre...

TAP

Ultimate bass guide :-)

Příspěvek od TAP » 11 kvě 2007 09:26

Nestíhám Ecsona. Sviňárny perlám.
Neměl bys tam ještě pár podobně výživných poznámek ke středům a výškám?

Bych si to vystřihl a nalepil do své soukromé wiki

(soukromá wiki je asi nesmysl že?)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 11 kvě 2007 09:38

Teda ecsone, nemuzu se dockat, az si to doma vyzkousim! Diky!!! P. S. neuvazovals nekdy, ze bys napsal knizku/ebook o programovani zvuku na syntezatorech? Pochybuju, ze neco takovyho v cestine je a zajimalo by to spoustu lidi...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 11 kvě 2007 09:45

Forro taku knizku vidal .. teda nie konkretne o programovani subktrativu .. ale taku tu vseobecnu o syntezach .. to je asi jedine co u nas vyslo ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 11 kvě 2007 09:46

Aha .. do prdele .. hned som skocil cyrilovy na spek a uz sme off topic :)

TAP

Příspěvek od TAP » 11 kvě 2007 09:58

Pytkin píše:Forro taku knizku vidal .. teda nie konkretne o programovani subktrativu .. ale taku tu vseobecnu o syntezach .. to je asi jedine co u nas vyslo ..
I když se ve Foroovi dá najít potřebná informace, je utopená v jeho žonglování. Je to exhibicionista. :D

Cyril

Příspěvek od Cyril » 11 kvě 2007 10:37

Pytkin: chacha... ale vazne, at si nevypestujes nejakou neurozu a nebudis se ze spani s krikem OFTOPIIIIC! :!:
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 11 kvě 2007 10:38

TAP : to hej .. nehovorim ze je dobra .. hovorim len , ze je asi jedina , ktora u nas vysla ..

matucha

Příspěvek od matucha » 11 kvě 2007 10:46

nathanael píše:kazdopadne ty .fxp soubory s presety na oba synthy jsou luxusni zbozi - davas tu k dispozici zdarma opravdu hodnotne veci, a to je dobre...
Si delas legraci? Nerikej mi, ze tohle si nenakroutis sam behem minutky. Nebo (vas) lidi tolik precenuju?

syncro

Příspěvek od syncro » 11 kvě 2007 11:10

matucha: Přeceňuješ... 8-)

Saša

nathanael

Příspěvek od nathanael » 11 kvě 2007 12:28

matucha: přeceňuješ, já neumim kroutit vlastní presety (se nebojim přiznat že něco neumim), a ikdybych uměl tak mě to nebaví, spíš komponuju na tom co je, protože to mě baví a nic jiného mě zatím nezajímá...ale jinak sem to psal skoro ve 3 ráno, tak jsem z tou euforií mohl trošku ubrat třeba, ale chtěl jsem pochválit ecsonovu práci kterou si tu zadarmo dává...

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 11 kvě 2007 13:16

nathanael píše:matucha: přeceňuješ, já neumim kroutit vlastní presety (se nebojim přiznat že něco neumim),
spis ses linej.

;]

(jinak ale nejsem audionazi, co by to odsuzoval, cokoliv te dostane, kam potrebujes, schvaluju :])

matucha

Příspěvek od matucha » 11 kvě 2007 14:39

Me to fakt prekvapuje, protoze vyber/dostelovani zvuku mi pride jako zasadni pro elektronicky komponovani. Zvlast kdyz de o cca 10 otoceni cudliku ;-).

No ale kazdej dela posvym... a je to tak dobre.

Odpovědět