Sub-bassy - jak na ně pomocí Pluginu?

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
nathanael

Příspěvek od nathanael » 11 kvě 2007 16:59

matucha: jo tak to by me stvalo taky - vytvaret jiz vytvorene...tech presetu je moc a nikdy nevis, jestli zrovna nedelas neco co uz nekdo udelal...ale na druhou stranu potom muzes mit dobry pocit z toho, ze si to udelal sam, ze je to tvoje prace - ale to je asi tak vsechno...

Shodan

Příspěvek od Shodan » 11 kvě 2007 17:10

Hlavně je potřeba se rozhodnout co chceš dělat - jestli se věnovat sound designu, nebo dělat hudbu. Pokud nejsi synth guru, pak je sound design hodně časově náročnej a pak místo skládání a aranžování celý odpoledne kroutíš čudlíkama a nemáš nic hotový.
Pak někomu řekneš že skládáš hudbu a on bude chtít, abys mu teda něco pustil. A co mu asi tak pustíš? Zahraješ mu ovčáky čtveráky na ten geniální patch z Pro53, kterej jsi ladil poslední dva dny?
Je to každýho věc jak to dělá...
-= As we grow as unique persons, we learn to respect the uniqueness of others. =-

matucha

Příspěvek od matucha » 11 kvě 2007 17:17

no a pro nekoho je to treba zasadni/zakladni soucast hudby

Shodan

Příspěvek od Shodan » 11 kvě 2007 17:19

matucha: samozřejmě, to je ale pak ve tvým vlastním zájmu stát se dobrým (aspoň nadprůměrným) sound designerem - aby tě to nezdržovalo od kompozice, když máš zrovna hlavu plnou nápadů.
-= As we grow as unique persons, we learn to respect the uniqueness of others. =-

bassline

Příspěvek od bassline » 11 kvě 2007 17:43

Shodan píše:Pokud nejsi synth guru, pak je sound design hodně časově náročnej
Ci si guru alebo nie si, tato cinnost si VZDY vyzaduje casovu narocnost...a vlastne, vsetky cinnosti ktore sa clovek snazi robit poriadne vyzaduju vela obetovaneho casu...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 11 kvě 2007 18:06

zase sa to zvrhlo na offtopic ..

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 11 kvě 2007 18:28

ECSON WALDES píše:Obrázek

Jindrix:
Jestli chces basu z tvoji ukazky, ktera je velmi jednoducha...
...
Jindrixovu ukazku jsem v Nuendu oriznul internim HPF (muzete si ho vypnout) abych odstranil basu a mohly k hajtkam hrat SW ktery originalni basu napodobuji..
Moc děkuji, Escone - za vyčerpávající a hodnotný popis, za perfektní práci s ukázkou i projektem, za čas, který jsi s tím strávil a hlavně za ochotu (za kterožtou děkuji samozřejmě většině těch, co zde odpověděli).
Je vidět, že se najdou nejen plkalové, kteří mnoha slovy neřeknou vlastně nic a pak jiní, kteří opravdu vědí o co jde a pomohou (myšleno nyní obecně, ne konkrétně).

Prostě díky!

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 11 kvě 2007 18:32

Jindrix píše: Moc děkuji, Escone...
Pardon, omlouvám se, Ecsone - zkomolil jsem neúmyslně Tvůj nick.

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 11 kvě 2007 18:37

Pánové, děkuji všem za pomoc a rady - ani jsem nečekal, že se toto téma takhle rozvine. Ve spoustě vašich odpovědí je mnoho (pro mě) zajímavých, nových i užitečných informací. Děkuji všem za snahu, za váš čas a za ochotu - trochu jste mi zase "otevřeli oči".

DÍKY!

nathanael

Příspěvek od nathanael » 11 kvě 2007 18:38

Jindrix: tu opravu si nemusel psát zvlášť - u toho tvého příspěvku stačí kliknout vpravo na tlačítko Edit a můžeš to opravit jak chceš - ale doporučuji vždy dát volbu "Přepnout se do plného editovacího formuláře", jinak se ti celej text může rozsypat, protože ten rychlej edit neni asi vychytanej nebo co...

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 11 kvě 2007 18:43

nathanael píše:Jindrix: tu opravu si nemusel psát zvlášť - u toho tvého příspěvku stačí kliknout vpravo na tlačítko Edit a můžeš to opravit jak chceš - ale doporučuji vždy dát volbu "Přepnout se do plného editovacího formuláře", jinak se ti celej text může rozsypat, protože ten rychlej edit neni asi vychytanej nebo co...
Díky za radu; uvědomil jsem si to až teď, když to teď čtu.
Omlouvám se za zbytečný příspěvek navíc a díky za upozornění.

Mimochodem - díky i Tobě za velmi cenné rady 8)

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 11 kvě 2007 18:51

Pánové, ještě něco:
Tohle mi poslal jeden z uživatelů jako alternativu k dosažení hutných basů z již smíchané nahrávky, nikoli k jejich vytvoření na synthu:

http://www.uv.es/~ruizcan/sintes/baxxpander_v12.zip

Je to VST plugin, neinstaluje se a kdo chcete a máte čas, odzkoušejte prosím a dejte vědět názor, jestli to k něčemu je - a ještě něco - ten odesílatel psal, že to dává ZA kompresor, co vy - kteří si ten plugin zkusíte - na to?

Možná to bude někomu připadat jako off topic, ale jedná se stále o basech a zejména sub-basech. Teď už vím, že z toho pluginu, jehož link jsem teď poslal, neudělám to, co je v té mé ukázce.
Ale když už jsme u téma těch basů...
Už toho víc k dotazům asi nemám; mám informací na hodně dlouhou dobu zkoušení a laborování.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 11 kvě 2007 19:28

Jindrix: zkusil jsem to vstcko a moc me nezaujalo... mimochodem AmpegSVX obsahuje virtualni stompbox- octaver. Ale zni to dost... specificky.
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 11 kvě 2007 19:37

Cyril píše:Jindrix: zkusil jsem to vstcko a moc me nezaujalo... mimochodem AmpegSVX obsahuje virtualni stompbox- octaver. Ale zni to dost... specificky.
Díky za názor!
Tebou popisované není sice free, jak jsem zjistil, ale než mě tady ostatní ukamenují za to, že "co bych chtěl od free verzí", nebo "jestli bych také třeba nechtěl všechno zadarmo" chci říci, že bych toho rád vyzkoušel co nejvíce i jako demo a pak klidně zainvestovat do toho, co bude vyhovovat.

Díky!

nathanael

Příspěvek od nathanael » 11 kvě 2007 19:55

Jindrix: nene, tady snad nikdo není proti free verzím - free neznamená špatné a může to dobře posloužit, klidně i lépe než placené programy, kterých je také docela dost špatných...

Odpovědět